PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1280}

Kolor pieniędzy

The Color of Money
7,2 10 541
ocen
7,2 10 1 10541
6,8 16
ocen krytyków
Kolor pieniędzy
powrót do forum filmu Kolor pieniędzy

Jedno sobie ustalmy

ocenił(a) film na 5

Newman dostał oskara, ok. Mam tylko takie pytanie - dlaczego to jest 'dramat'? Pisze to na filmwebie, ok, uznałbym to za błąd, ale Newman dostał nominację do złotego globa za 'najlepszego aktora w dramacie' - więc pytam, co ten film ma w sobie, ze jest to dramat?...

Ogólnie bardzo szanuję Martina, ale uważam, że to jeden z jego słabszych filmów, nie ma on w ogóle morału a kończy się tak, jakby miała być następna cześć. I niby jest to 'dramat', tak?

5/10...

użytkownik usunięty
Snay

dramatem jest film, który wzrusza określoną część publiczności. Np. mnie bardzo porusza Ojciec Chrzestny, a innych nie. Trzeba dojrzeć do niektórych filmów.

ocenił(a) film na 10
Snay

musisz zrozumieć całą idee filmu, może po prostu uważnie nie oglądałeś, jest to stu-procentowy dramat

ocenił(a) film na 8
Snay

Film pokazuje młodego synka i starego wygę babrających się w ciemnej stronie bilarda. Młody popada we wszystkie pułapki które czyhają na młodego bilardzistę, stary wciąż jest na wierzchu mimo większego gnoju który przeżywał będąc młodym synkiem.


O zagrożeniach jakie niesie ze sobą bilard wie każdy gracz. Nie z kolegami przy piwie gracz, ale gracz-gracz
Bo to nie tylko te związane z hazardem, ale także tym co bilard robi z głową.

Zresztą polecam oba filmy jako wspaniałe studium tego typu przypadków (ten i hustlera)

ocenił(a) film na 10
SnookJabbyJab

Co bilard robi z głową...? ;>

ocenił(a) film na 8
Snay

akurat Globami bym się nie sugerował, często zdarzają się tam takie dziwy, przykładowo Jack Nicholson dostał nominację za Batmana w kategorii Aktor w komedii lub musicalu, a przecież Batman z pewnością nie jest ani jednym ani drugim; po prostu tak im pasowało, więc go tam dali

ocenił(a) film na 10
Snay

Cóż... myślę że źle pojmujesz słowo dramat. Dramat to nie koniecznie musi być film, który kończy się w jakiś przykry sposób dla bohatera. Dramat to po prostu utwór zawierający w sobie określone cechy (wstęp, rozwinięcie, punkt kulminacyjny i jego zakończenie). Zresztą nazwa tego gatunku (jak i zresztą inne) są zaczerpnięte z teatru.
Poczytaj sobie o gatunkach.

Zresztą, do jakiego gatunki chciałbys ten film przypasować? komedia? nie, thriller? tez nie.
Tak - ten film to dramat (w tym wypadku można dodać, że obyczajowy lub ew. sportowy).

ocenił(a) film na 8
Snay

Dramat jeśli dobrze pamiętam to był gatunek teatralny pochodzący ze Starożytnej Grecji.Dzielił się na komedię czyli utwór zabawny często wzbudzający śmiech i tragedię, która kończyła się w sposób niewesoły, nieszczęściem bohaterów, śmiercią albo złym przeżyciem.
Dramat to po prostu opowiedziana historia w sposób epicki zabawny lub wręcz przeciwnie, nawet jestem w szoku ,że to pamiętam po prostu wiem i tyle i tak do końca nie jestem pewna czy ze szkoły czy tak po prostu, tak już mam i tyle. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Ami_656

Dramat to jest wtedy gdy uczeń przerasta mistrza. A mistrz stwierdza że jest stary i do doktora Piaseckiego trzeba sie zgłosić.
Dramat jest wtedy gdy młody gnój nie ma szacunku dla starego mistrza co go nauczył tego i owego z zakresu myślenia.
Wspaniały film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones