PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635638}
6,4 229
ocen
6,4 10 1 229
Kolumbia świadectwo dla świata
powrót do forum filmu Kolumbia - świadectwo dla świata

Film ten jest manipulacją faktami

Taki film można zrobić o każdym kraju zaczynając od USA i na Chinach kończąc wystarczy dobrać rozmówców i odpowiednio powycinać ich wypowiedzi

Z każdego kraju w kadrze filmu można zrobić demona lub anioła.

Ja osobiście jestem w stanie zrobić taki film o każdym kraju.

Chętnie teraz bym zrobił film o Kolumbii jako Demonie ameryki
scenariusz rys:

1. Wywiad z partyzantami - ujęcia pomordowanych partyzantów - rozrzucone części ludzkich ciał , partyzant opowiada jak walczą o prawa ubogich i prześladowanych przez obszarników którzy zabrali im ziemię w imię Boże
2. Wywiad z jakimś zboczeńcem morderca i gwałciciel który się chełpi swoimi zbrodniami twierdzącym że Matka Boża go zachęciła
3. Wywiad z działaczami gejowskimi o prawa do adopcji dzieci o ich walce którzy mówią że się modlą o swoje prawa

myślę że jak bym dokonał dalszych konsultacji to by powstał taki dokument o Kolumbii że nikt przez 100 lat nie chciał by mieć nic wspólnego z Kolumbijczykami



jacksmith

Taaak..., zacznij od rozmowy z prezydentem, na tym skończy się twój film.

Prawdziwy z ciebie reżyser, co ocenił dotychczas jeden film, akurat ten ;)

jacksmith

Wy wszyscy macie ten problem, że nawet zobaczenie odrastającej ręki czy jakikolwiek dosadny przykład działania bożego, was nie przekona, zawsze będzie to mistyfikacja, kłamstwo, manipulacja. Biedni racjonaliści sami nie rozumieją, że to oni są pod wpływem jednej wielkiej manipulacji.

ocenił(a) film na 1
qyntelwoods

Czytanie ze zrozumieniem jest rzadką umiejętnością
Ja pisze że film jest manipulacja i nie pokazuje prawdy tylko zlepek który ma na celu dokonanie manipulacji.
Ja osobiście wolał by Świadectwo o Kolumbii pełne a nie wykrzywione.

Kolumbia jest na pierwszej pozycji w produkcji narkotyków na świecie.
Mafia gangi korupcja porwania i zabójstwa to codzienność
Wyzysk chłopów przez obszarników to codzienność
Brak reformy rolnej - system feudalny
itd itd
Całość tego kraju daje smutny i demoniczny obraz więc to świadectwo jest fałszywe i zmanipulowane

Równie dobrze można by przedstawić: film Rosja Świadectwo dla Świata

PUTINA modlącego się i mówiącego o roli Boga w jego życiu i że przed każdą trudna decyzją modli się i pości , żołnierzy rosyjskich modlących się przed akcją w Czeczeni i opowiadają jak to poszczą i modlą się z popem przed akcja przeciwko terrorystom i kilku mnichów mających objawiania matki Bożej i oto film o Rosji dziś :) niech mi ktoś powie że nie jest prawdziwy !!!

jacksmith

Ciężko się w sumie z Tobą nie zgodzić, ale idąc Twoim tokiem rozumowania nie mógłbym już wierzyć kompletnie w nic, ponieważ przy dzisiejszych środkach wszystko może być manipulacją. Kluczem do rozwiązania problemu mogą więc jedynie być niezbite dowody albo po prostu wiara..

ocenił(a) film na 1
qyntelwoods

Bóg działa wszędzie gdzie ludzie się modlą i żyją ewangelią - cuda mogą się dziać wszędzie.
Ja nie neguję Boga ale film jako manipulację.

Wolę filmy o świętych niż pokazywania rzekomej teokracji w Kolumbii, takie pokazanie Kolumbii jest nadużyciem i zwykłym kłamstwem.

Tam prawo chroni obszarników i uciska i okrada Indian z ich ziemi. Powstania Indian i chłopów przeciwko uciskającemu państwu. Chłopi i Indianie są pokazani jako terroryści. Dziwni terroryści jest ich ok 100 tysięcy i tworzą armię. Niemcy czy Rosja powstania polaków też traktowali jako terroryzm ale kto to dziś pamięta.

ocenił(a) film na 9
jacksmith

Czy rzeczywiście myślisz, że Putin powiedziałby dziennikarzom, że przed każdą ważną decyzją prosi Jezusa i Maryję o pomoc? Czy prezydent USA byłby w stanie organizować co środę wspólną modlitwę różańcową?
Czy przywódca Chin, w których Kościół katolicki jest prześladowany, mówiłby o swoim oddaniu Bogu?
Czy uważasz, że prezydent Kolumbii, szef policji, generałowie kłamią mówiąc o swojej głębokiej wierze i przywiązaniu do Kościoła? Po co mieliby kłamać? Żeby zdobyć uznanie w zlaicyzowanym świecie?

Właśnie obejrzałem film i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Na marginesie Kolumbia to nie teokracja, a państwo katolickie (tj. takie, w którym rządzący uznają katolicyzm jako główną religię, budują fundamenty państwa na zasadach tej religii i starają się te zasady wprowadzać w życie społeczne, choć nie zawsze z pełnym powodzeniem.

ocenił(a) film na 9
jacksmith

"Ja osobiście jestem w stanie zrobić taki film o każdym kraju. "
To ja czekam. No chyba że robisz z buzi....

ocenił(a) film na 1
krejzipol

Hahahaha .... Śmiać mi się chcę jak czytam te fanatyczne wypowiedzi

Lepiej biegnijcie do urn oddać głos na Palikota czy TUSKA katolicy hipokryci
Film jest żenujący tak samo jak wy

Miejcie odwagę nie tylko zachwycać się filmem ale także to przełożyć zachwyt na czyny i to nie takie głupie jak dotychczas :)

ocenił(a) film na 9
jacksmith

A mnie rzadko kiedy potrafi rozbawić brak spójności i logiki wypowiedzi tak jak ma to miejsce w twoim przypadku.
Ty tu pierdu pierdu a film obiecałeś więc nie zagaduj głupotami tylko kamera w rękę i do dzieła!
(ps: jeśli zechciałbyś jeszcze mnie rozbawić to proszę wytłumacz mi po czym wniosłeś że moja wypowiedź ma znamiona fanatyzmu)

ocenił(a) film na 9
jacksmith

jacksmith widzę, że już się poddałeś. Z początku normalnie dyskutowałeś, teraz widzę jednak, że już nie wytrzymałeś i musiałeś wszystkich nawyzywać. Jeśli myślisz, że te wyzwiska kogoś do czegoś przekonają, to jesteś w błędzie. A jeśli robisz to tylko by sobie ulżyć - zrób to pod prysznicem. Nikt nie musi zostać przypadkowo zbluzganym przez człowieka, który widzi, a nie wierzy...

ocenił(a) film na 1
zohanpl

@zahanpl

Z obfitości serca - piszą palce współczuje że musisz zaspakajać się prysznicem :)

Widzę że nikt nie przeniknął mojej intencji - była to prowokacja, chęć zobaczenia co ludziska napiszą dziękuję za wasze świadectwo wiary i miłości a także za poziom dyskusji

Co niektóre osoby muszą odrobić lekcję z kultury wypowiedzi a inne zweryfikować swoją wiarę czy przypadkiem nie jest fanatyzmem lub kolorową cepelią.

Pozdrawiam czytelników Jack Smith

ocenił(a) film na 9
jacksmith

Nie wymaga to wielkich dociekań, by dotrzec, że ta dyskusja była na poziomie, zanim nie dokonałeś swojej "prowokacji". A co do wiary, to nie wiem skąd masz podstawy czy w ogóle prawo oceniać wiarę innych ludzi, tym bardziej na podstawie kilku wypowiedzi na anonimowym forum, ale dzięki za motywację do tej weryfikacji. Czynię to każdego dnia, a dzięki Tobie zrobię to i dziś. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
zohanpl

@ zohanpl

:) pozdrawiam
widać czuły punkt uderzyłem :) z tą wiarą po poznańsku wiara to tyle samo co ludzie :) hihi

Dziś w Polsce jest cepelia lub fanatyzm szkoda że prawdziwa wiara - tzn zawierzenie Bogu - wymiera

Ten film był zrobiony dla kasy i nie chodziło to o żadne świadectwo wiary czy czegokolwiek miałem nie miłą okazję poznać pana reżysera i producenta - jest zwykłym chamem i otwarcie mówi o wyciśnięciu kasy z tego i innych filmów. Choć publiczne jego deklaracje są zupełnie inne ale czy dziś Prawda się liczy ?

Zrób eksperyment wsadź na youtube ten film gdzie właściciel praw autorskich wielokrotnie zachęcał do bezpłatnych pokazów i bezpłatnego udostępniania itd a zrozumiesz o czym i dlaczego pisze.

Gdyby nie powszechna hipokryzja i zakłamanie Polska wyglądała by inaczej.

ocenił(a) film na 9
jacksmith

Haha, widzisz akurat próbowałem wrzucić ten film na youtube i wiem o czym mówisz. Ale to raczej nic dziwnego. Dziś, żeby cokolwiek wypromować, trzeba mieć poparcie mediów, a te z reguły chcą wyłączność na dany materiał. I tak właśnie było w przypadku tego filmu. Umowa została podpisana, ciężko więc teraz autorowi łamać jej warunki. A co do kasy, to nie wierzę, by taki film miał przynieść autorowi jakiekolwiek warte uwagi dochody. Realizacja go na pewno nie była tania, a tematyka jest bardzo niszowa, więc nie ma co liczyć na zarobek.

Ja też rozmawiałem z autorem i sprawił wrażenie odwrotne do tego, o którym mówisz. Był miły i rzeczowy, a jeśli chodzi o film - wykazywał dużą chęć na dzielenie się nim...

A co do wiary, to zawsze tak było. Ludzie są różni. Dziś jednak powalają mnie manipulacje odwrotne - liberalno-lewicowe. Przecież niemalże wszystkie media i cała sztuka jest im podporządkowana. Idee te uchodzą dziś za nowatorskie i innowacyjne, a to właśnie za nimi kryje się te hipokryzja, o której mówisz. Wystarczy dobrze brzmieć przed kamerą i mówić populistyczne hasła, by zdobyć poparcie. A prawdziwe argumenty wypierane są do mediów niszowych i są wyśmiewane. Tak samo z prawdziwymi problemami naszego kraju. Szaleje dezinformacja w stylu PRL. Nie ważne czy coś ma sens, ważne by to powiedzieć. I tak się mówi, mówi i wreszcie wszyscy w to wierzą. Przykładem mogą być księża pedofile. Ile osób zostało skazanych, a o ilu się mówiło??? To jest dopiero temat do badań... Dlatego wolę ludzi z honorem, którzy nie boją się przyznać do tego, w co wierzą, mimo że się ich wyśmiewa i prześladuje.

użytkownik usunięty
jacksmith

Twoja wypowiedź jest manipulacją...

jacksmith

Jeśli ktoś przeczytał już ten prowokocyjny tok rozmowy, to może ja coś dorzucę. Dogłębnie analizując wypowiedzi użytkownika "jacksmith" pod względem psychologii widać, że to nie jest przeciętny człowiek z dostępem do internetu i komputerem. Już sam nick ma wam zasugerować jego pospolitość. Zauważcie, że konto zostało specjalnie założone, aby napisać ten komentarz i ocenić ten film. Ponadto analiza kilku technik manipulacji pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia z zawodowcem (jestem prawie pewien, że działającym odpłatnie). Opisując językiem laickim to co właśnie przeczytaliście, to została tu zastosowana technika "zasiania ziarna". Jest ona powszechnie stosowana przez media w celu pogorszenia komuś lub czemuś reputacji. Np. podaje się informację szkalującą daną osobę i mimo późniejszych dowodów, że ogłoszono nieprawdę, negatywna opinia już jest kojarzona z tą osobą. Oprócz tego autor miesza ze sobą fakty dla każdego obiektywnie prawdziwe z faktami, które są albo fałszywe, albo czytający nie może ich sprawdzić, a tym samym uwierzy, wrzucając wszystkie fakty do worka "prawda". Aby zwiększyć wiarygodność dobrych intencji podaje się za katolika i przeciwnika określonych partii politycznych. Najsilniejszą sztuczką jest szereg logicznych zdań wynikowych, z którymi każdy się zgadza. Gdy na końcu tego ciągu pojawia się nieprawda, to zostaje uznana prawdą. Przyłapany z ręką w nocniku na tym, że jest manipulatorem, żeby nie ponieść całkowitej klęski, przyznaje się do tego i twierdzi, że to była celowa manipulacja, aby sprawdzi wiarę Polaków.

użytkownik usunięty
jacksmith

Konto założone tylko po to, aby zdyskredytować i oczernić ten film. Brawo

ocenił(a) film na 6
jacksmith

nawet o Szwecji czy Belgii?

jacksmith

Radzę Ci trochę więcej poczytać aktualnych informacji na temat tego kraju, owszem jest to miejsce największej produkcji kokainy ale Pablo Escobar już dawno nie żyje i obecny prezydent stara się by zwalczyć złą łatkę dla kraju, owszem trwa tam od lat 60 wojna domowa ale nie znaczy to, że pojedziesz do Bogoty i odrau Cię zaciukają, ludzie, a zwłaszcza Polacy żyją stereotypami - każdy rumun to złodziej, każdy Kolumbijczyk to ćpun i morderca itd. a tak nie jest, mam tam kilku znajomych, sam byłem tam kilka razy i jakoś żyję i nie zostałem porwany ani nie zostałem ćpunem :) ludzie tam są życzliwi i weseli i wbrew temu co mówią inni stronią od wszelkiego rodzaju używek gdyż przywodzi to im na myśl złe czasy. Owszem zdarzają się ludzie, którzy nie stronią od koki, alkoholu i tym podobnych ale czyż tak nie jest w każdym kraju?

Edward_Norton w pełni się zgadzam!

jacksmith

Drogi komunisto "jacksmith". Żeby nadać obiektywizmu i rzetelności fikcyjnemu "filmowi", który narodził sie w twojej główce, dorzuciłbym do niego natępujące elementy:

- wywiady z rodzinami ofiar zamaorodwanych, porwanych dla okupu i zabitych lub sprzedanych w celu dostarczenia organów na czarny rynek, przez "partyzantów" (czyt. marksisotwskich terrorystów) z FARC/ELN/EPL/M19

- wstawił zdjęcia lub nagrania szczątków ludzi (w tym dzieci) rozerwanych przez bomby podłożone przez ww. "bojowników o wolność" i ewentualnie takież same wizualizacje ludzi zabitych strzałem w tył głowy lub poćwiartowanych maczetami

- przedstawił obszerny materiał nt. karteli nartkotykowych (przede wszystkim tych wspierających terrorystów) plus wstawił informację o roli kokainy z Kolumbii w światowym biznesie narkotykowym

- dodał informację o wspieraniu lewackich zbrodniarzy przez rządy Wenezueli i Ekwadoru (pieniądze, broń oraz treningi wojskowe na obszarach przyganicznych)

Wtedy byłby to w miare rzetelny materiał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones