PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258168}

Komedia romantyczna

Date Movie
5,1 30 267
ocen
5,1 10 1 30267
2,3 3
oceny krytyków
Komedia romantyczna
powrót do forum filmu Komedia romantyczna

Nie kumam????

ocenił(a) film na 7

Nie rozumiem ludzi którzy uważają ten film za totalne dno lub tandetę. Wiedząc, że jest to komedia (parodia), musimy się nastawić na "specyficzny" humor.
Parodia ma za zadanie, w irracjonalny sposób, wyśmiać (w tym przypadku) idiotyczne sceny z komedii romantycznych.
Nie ukrywajmy, komedie romantyczne mają swój "szablon" przedstawiania wydarzeń, np.
Jest chłopak i dziewczyna, poznają się, powoli się w sobie zakochują, wszystko trwa świetnie dopóki nie stanie się coś złego. Przez jakiś czas nie widują się, lecz nie mogą bez siebie żyć i żyją długo i szczęśliwie.
To moje przemyślenia, nie bierzcie tego do siebie. Zapraszam do dyskusji.

friv8888

Zgadzam się. Filmy tego typu oceniający powinien rozpatrywać trochę inną kategorią, bo nie da się porównać tego do np. Skazanych na Shawshank, czy Zielonej Mili.

ocenił(a) film na 7
Angela4b

Dokładnie. Ja przy tym filmie to prawie płakałem jak oglądałem go pierwszy raz ale to kilka lat temu :D ogólnie parodie są bardzo fajne :)

andrikol

Według mnie, to ostatnimi czasy tylko parodie można nazwać komediami, bo co zapowiada się fajna komedia, to robią z niej jakąś romantyczną szmirę, czy inną operę mydlaną, że nawet nie ma co komentować. Mi osobiście taki głupkowaty humor bardzo odpowiada, a że ludzie nie rozumieją, to już inna sprawa :)

ocenił(a) film na 7
Angela4b

Nie rozumieją że parodia to taka abstrakcja

użytkownik usunięty
friv8888

Ten film to 1000 metrów rzygów i nic więcej. Najgorsza rzecz jaka mogła się przytrafić kinematografii.

zapomniałeś dodać że twoim zdaniem a nie wszystkich tutaj

friv8888

I parodie powinny trzymać jakiś poziom. Ten film to dno i dwa metry mułu.

ocenił(a) film na 2
friv8888

W zupełności zgadzam się ze zdaniem koleżanki powyżej. Sztuką jest inteligentnie wyśmiać film, a nie wiecznie przerysowywać sceny. A jeżeli już to robimy, róbmy to z wyczuciem. W "Scary Movie" udało się, było szyderczo i zabawnie. W "Date Movie" w scenie żywcem wziętej z "Poznaj mojego tatę", zamienia się prochy na zwłoki i stawia się na nie klocka. To już jest dla mnie wyjątkowo zbyt tandetne i najzwyczajniej nieśmieszne, ale pewnie myślałbym w inny sposób, gdyby takie "żarty z dupy" mnie śmieszyły :D

Ultor

ta parodia nie jest jednąz lepszych ale sztuką jak piszesz też nie miała być

ocenił(a) film na 1
Ultor

"Komedia romantyczna" to jeden z najgorszych filmów jakie miałem nieprzyjemność obejrzeć w życiu.
Uwielbiam parodie, ale oczekuję, że twórcy włożą trochę wysiłku i wykażą się odrobiną inteligencji. Za to właśnie lubię filmy: "Kosmiczne jaja", "Strzelając śmiechem" i "Czy leci z nami pilot?".
W tym "filmie" mamy jedynie chamstwo i obrzydliwości, od których można dostać mdłości. Nie polecam.

ocenił(a) film na 3
friv8888

Ten film jest tak głupi, że nie śmieszny, tylko nudny. Słaby, żarty nieoryginalne, cienkie, przewidywalne. Parodie są gatunkiem filmowym jak każdy inny, trzeba podchodzić do niego inaczej(jak do komedii, horroru czy dokumentu), ale jakiś poziom powinny mieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones