PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33908}
7,3 80 238
ocen
7,3 10 1 80238
6,6 16
ocen krytyków
Komornik
powrót do forum filmu Komornik

Od czego by tu zacząć. Pierwsze- jestem synem komornika i wiem, jak wygląda jego praca.
Chyra przedstawił tą postać źle, nie zapoznał się z materiałami o pracy komorników, wziął
udział w filmie i teraz każdy myśli, że w prawdziwym życiu jest tak, jak w tym filmie, a tak
wcale nie jest. Wiele osób mojego taty przez to nie lubi, uważają, że kradnie i zabiera bez
pozwolenia. Pozdrowienia dla ludzi mądrych. Komentarze hejterskie już przewidziałem, no
ale cóż, z tym trzeba się pogodzić.

darek12322

Żadnych hejterskich komentarzy nie będzie. Chyra bardzo dobrze zagrał komornika. I na pewno nikt, kto ma iloraz inteligencji większy niż rozmiar buta, nie będzie cię opluwał tylko dlatego, że twój ojciec jest komornikiem. To niewdzięczna praca, ale ja ją podziwiam, bo w tej pracy trzeba często wykazywać się silną psychiką. Prawo jest równe dla wszystkich. Jeśli mamusia nabrała kredytów, to dlaczego komornik ma nie zabrać akordeonu? Dura lex, sed lex.

ocenił(a) film na 7
squeeze2

dura lex sed lex-nie można wszystkiego usprawiedliwić, każdy urzędnik powinien działać z rozsądkiem a nie sucho interpretować przepisy

ocenił(a) film na 8
michel20

Iuris praecepta sunt haec...

ocenił(a) film na 4
Xeos

Vim vi repellere licet

ocenił(a) film na 7
schiz

Per rectum!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
schiz

człowieku zastanów się co piszesz lub chociaż przeczytaj jeszcze raz zanim naciśniesz enter. Żal mi ciebie

ocenił(a) film na 6
darek12322

Ten film był inspirowany autentycznymi wydarzeniami z początku ubiegłej dekady.Chodziło bodajże o szpital w Legnicy ale nie jestem pewien.Komornik zerekwirował sprzęt szpitalny,naruszył wiele przepisów.Potem został postawiony w akt oskarżenia.Tak więc nie pisz proszę,że ten film został nakręcony w oderwaniu od rzeczywistości bo prawdopodobnie właśnie chodziło o tą sprawę.

ocenił(a) film na 4
irish23_faurepavane

został oderwany bo chodzilo o dlugi SZPITALA a nie prywatnej rodzinki z harmonią.

schiz

oderwany to ty jesteś od rzeczywistości

ocenił(a) film na 6
schiz

To już typowa fikcja. Ale nie oczekuj od filmu, że będzie odzwierciedlał cokolwiek.

ocenił(a) film na 9
irish23_faurepavane

Zgadza się. A przypomnijcie sobie sprawę komornika ze Słupska, który eksmitował ludzi na bruk, a teraz siedzi. Trzeba nie mieć serca, żeby taką pracę wykonywać!

użytkownik usunięty
darek12322

Na to, jak ludzie postrzegają komorników - i parę jeszcze innych "fachów" - nie miał wpływu ten film, tylko to, co robią komornicy. I tyle.

To uważasz, że komornicy to banda kretynów i nierobów, którzy zgarniają kasę za nic nie robienie, a jeśli już to robienie złych rzeczy? A ten film tylko stwierdza fakty? To ci powiem synu, że źle uważasz.

darek12322

Nie możemy wrzucić wszystkich komorników do jednego wora, po obejrzeniu tego filmu. Tak jak wyżej ktoś wspomniał - to nie jest łatwa praca, ale komornik, komornikowi nierówny.

Momma

To tak samo jak z policjantami. Jest wielu ,którzy traktują swoją funkcję tak ,iż naginają prawo. Ba oni często stoją ponad prawem, bo są przekonani ,że im akurat wszystko jest wolno. To czyste skur.....elstwo!!

ocenił(a) film na 7
darek12322

Ty, ale na jakiej zasadzie ta klika działa? Dostają 10% od tego co sciągną , nie ? Jesli szpital ma zadluzenie 20 mln PLN to komornik dostanie 2 mln PLN. Tak ?
Więc wcale nie jest dziwne, że tak kiepskie jest w tym kraju sciaganie kilkuset zlotych alimentów.

ocenił(a) film na 7
shamar

No własnie jaka prowizje dostaje komornik
Kanar z autobusu dostaje 30% od trafienia

shamar

shamar chciałem Ci powiedzieć, że dostają 15% od tego co ściągną, ale nie mogą dostać 2mln. z jednej sprawy... maksymalny zarobek ze sprawy to 74tysiące... a taki zdarza się bardzo rzadko.

ocenił(a) film na 7
darek12322

to i tak wystarczajaco...

shamar

na kogoś, kto studiował 5lat, musiał ukończyć aplikację i w Polsce jest tylko ok. 750komorników (znam osobę która czekała 12lat, żeby zostać komornikiem) coś około 20tysięcy na miesiąc to nie jest przesada. Ba- 20tys. to zgarnie tylko dobry komornik...

ocenił(a) film na 7
darek12322

wszyscy studiują 5 lat ( lub 3 ) a pozniej spora czesc zapier...la w McDonaldsie za minimalna. Wiec jest. Ogolnie są kasty wybranych i tyle.

ocenił(a) film na 8
shamar

Ci co zapier... w macdonaldsie zapier... dla siebie samych, a komornicy to również pracodawcy, muszą utrzymać całą kancelarię i swoich pracowników, więc zarobek rzędu 20-30 tys. miesięcznie to nie jest żadne eldorado. Odjąć z tego pensje dla pracowników, koszty, podatki etc. i bogactwa raczej nie ma. Problem w tym, że motłoch zawsze kieruje się stereotypami, one nie wymagają wiedzy ani myślenia.

ocenił(a) film na 7
Metall

tak. 100 osób zatrudniają biedacy. A sprzątaczki zarabiają u nich po 9000...

ocenił(a) film na 8
shamar

Niezwykle "błyskotliwa" odpowiedź; wprawdzie innej się nie spodziewałem...
Czyli lepiej, żeby zarabiali mniej i zatrudniali 10 osób, a sprzątaczki pracowały za miskę ryżu (poza tym komorników, którzy zatrudniają po 100 osób to jest w Polsce może co najwyżej kilku)...
Problem w tym, że o komornikach i ich pracy, w ogóle o prawie, nie wiesz tak naprawdę nic, ale usilnie starasz się wyrazić swoją opinię, wskutek czego jest ona - mówiąc delikatnie - ułomna. Rzecz jasna masz takie prawo, ale efekt końcowy jest mizerny.
Tyle z mojej strony, dziękuję.

Metall

on ich nie lubi bo pewnie go ścigają. Oczywiście za niewinność :)

ocenił(a) film na 7
Metall

Sprawdź sobie w słowniku definicję sarkazmu błyskotliwcze oświecony.

ocenił(a) film na 7
shamar

wszyscy studiują 5 lat - tylko możesz studiować prawo i wkuwać przepisy, potem też łatwo nie jest, zdać egzamin na apikację, dostać się na aplikację to też sztuka i dopiero potem masz własny zarobek, a możesz studiować kulturoznawstwo i zacząć pracę zaraz po studiach, tylko nie oczekuj dobrych pieniędzy. Swoją drogą było takie spotkanie z komornikiem, który ma własną kancelarię w Wawie i mówił, że na początku zwyczajnie dokładał do tego interesu, utrzymanie rewiru w dużym mieście to ok 100 tyś zł. miesięcznie bez jego pensji i do ej pory zdarzają się miesiące na styku. Ale zdarzy się raz na jakiś czas akcja bardziej dochodowa, którą sobie, zasłużenie wg mnie, odbije.

ocenił(a) film na 3
darek12322

Zgadza się. Pracowałem w kanc. kom. ładnych parę lat. Ten film to kompletna bzdura. Fabuła nielogiczna i dziurawa jak szwajcarski ser w dodatku nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość. Dam 3 za grę aktorską ale to wszystko co z tego można wycisnąć.

deinonych

W którym miejscu fabuła jest nielogiczna i dziurawa?

ocenił(a) film na 7
cotypowiesz

no właśnie, w którym miejscu??

ocenił(a) film na 8
michel20

Zawód komornika jest emanacją prawa w najczystszej postaci, komornik wykonuje prawomocne wyroki sądów bądź te którym nadany został rygor natychmiastowej wykonalności. Jeśli ktoś wydał nieswoje pieniądze tzn że pożyczył je od kogoś, że mają one właściciela i należy mu je zwrócić. I nie ma znaczenia czy kupił za nie instrumenty do grania w kościele czy akordeon dla córki. Osoby trzecie nie są sponsorami prywatnych przyjemności innych ludzi a tym bardziej ich alkoholowych libacji.

co do taksy komorniczej to nie wynosi ona 10%, jest dużo niższa. Coś koło 5.

ocenił(a) film na 2
michel20

żaden komornika nie zajmuje śmieci, ktorych nikt nie kupi na licytacji. Ani nie poszukuje zwłok :).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
schiz

bardzo konstruktywna wypowiedź na temat filmu. Człowieku lecz się !!!!!!

ocenił(a) film na 3
cotypowiesz

W każdym ? Prezes Sądu rozdający tytuły wykonawcze ? Komornik zajmujący zegar z kukułką czy figurkę matki boskiej ? No bez jaj :) Oglądałem ten film jak jeszcze w kk pracowałem i nie mogłem wyjść ze zdziwienia - jak można zrobić film o komorniku nie mając o realiach tej pracy najmniejszego pojęcia o0

ocenił(a) film na 4
deinonych

wszystkie polskie filmy sa nierealistyczne.

schiz

jak zwykle piszesz żeby pisać

ocenił(a) film na 7
deinonych

"nie zabronicie mi czynić dobra" hehe

ocenił(a) film na 8
darek12322

Trzeba być skur*ielem bez sumienia żeby pozbawiać ludzi majątku, pobierać wypłatkę i sobie spokojnie spać o niczym nie myśląc.
Praca niewdzięczna, ale ten kto zostaje komornikiem to z własnego wyboru. Nienawidzę komorników tak samo jak kanarów mimo, że nie miałem z nimi do czynienia i mam nadzieję, ze nigdy mieć nie będę.

Xsaav

Bez sumienia pozbawiać ludzi majątku ? Ty się zastanawiasz, co piszesz? Bo coś mi się wydaje, że się nie zastanawiasz...

ocenił(a) film na 8
darek12322

Jesteś synem komornika i będziesz tego zawodu ślepo zawsze i wszędzie bronił - ja to rozumiem, ale przejrzyj chłopie na oczy co trzeba mieć we łbie żeby z własnej woli pchać się do tak chorego zawodu?
To nie jest normalny zawód, bo żeby być komornikiem trzeba mieć podły i okrutny charakter.

ocenił(a) film na 7
Xsaav

Podły charakter? Dłużnicy nie zawsze są dłużni bankom, wbrew pozorom. Skoro komuś z dobrej woli pożyczyłam moje (zarobione przeze mnie pieniądze) to czemu mam ich nie odzyskać? Oni nie zabierają tylko oddają ;)

ocenił(a) film na 9
siasiarzyna

Chyba nie widzisz, co komornicy w Polsce robią i jak sobie drwią z ludzi. Obejrzyj czasami TV albo poczytaj w necie. Ostatnio też komornik w Wejherowie zajął dziewczynce psa, bo mam wisiała jakieś 500 PLN czy cos takiego. To jest dopiero skur..wy...syń...stwo

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Psa? Komornik nie może zająć zwierzęcia wiec nie kłam.

ocenił(a) film na 7
Xsaav

Xsaav - może zająć zwierzę nawet gospodarcze, które wcale nie musi być rasowe. W praktyce jednak obiektem zainteresowań komornika są wyłącznie rasowe psy i koty, bo można je później drożej sprzedać. Chodzi przecież o spłacenie długu.
Unibet_78 - w każdym zawodzie w którym ktoś ma większe prawo od innych dzieją się takie sytuacje. Psa zabrał dlatego, że w Polsce jak i na świecie handluje się zwierzętami. Za rasowe psy można dostać nawet i 1000 zł (często też więcej), więc mają one wartość określoną w PLN. To nie wina komornika, tylko prawa. Komornik wykonuje nakaz sądowy i działa zgodnie z PRAWEM (którego on nie wymyślał ;) ). Musi ściągnąć dług, a jak nie ma z czego to bierze niestety zwierzę.
To nie wina komornika, że ktoś czegoś nie spłacił.

ocenił(a) film na 8
siasiarzyna

Długi trzeba spłacać. Ludzie biorą kredyty nie spłacają i później idą z płaczem do telewizji, że dzieci nie mają za co nakarmić, bo zły komornik.
Ja np. nie lubię mieć długów i nigdy nie biorę żadnych pożyczek i co z tym się wiąże nie będę miał takich problemów.

ocenił(a) film na 7
Xsaav

Dokładnie ;-)

ocenił(a) film na 9
Xsaav

http:// wyborcza .pl/1,76842,11432436,Komornik_zajal_dziecku_psa.html

Sam sprawdź zanim zaczniesz kogoś oskarżać o kłamstwo. Palant niemyty.

Xsaav

Xsaav
to co w takim razie robić z dłużnikami, skoro praca komornika jest obrzydliwa dla takich, jak ty?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones