PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624525}

Koneser

La migliore offerta
7,9 151 578
ocen
7,9 10 1 151578
6,7 25
ocen krytyków
Koneser
powrót do forum filmu Koneser

Film niestety bardzo przewidywalny. Po 30min wiadomo jak się skończy. Nie rozumiem tak wysokiej
oceny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Franio

Klaps za spojlerowanie bez ostrzeżenia!!! WRRRRR.

Wa770

Ty chyba żartujesz? Przecież to wiadomo od razu. To nie jest żadna niespodzianka.

Franio

Tak, brawo, o to właśnie chodzi ze spoilerami. Jeśli wg twojego uznania rozwiązanie jest wystarczająco banalne, to możesz popsuć film innym, którzy być może byliby bardziej zadowoleni z oglądania. Wygrałeś paczkę gum-kulek.

AnT

Dowiaduję się tu ciekawych rzeczy. Dla tylu widzów film jest zaskakujący i nieprzewidywalny! A może rację ma przysłowie: "Głupich nie sieją, sami się rodzą"?

Franio

Ja szczerze przyznam, że gdy siadam do filmu, kompletnie wyłączam mózg, cieszę się historią. Gdyby było inaczej, 90% kultury mógłbym wrzucić do pieca. Toposy, archetypy. Ogólny zarys fabuły jest taki sam w większości filmów, inna jest cała reszta, za którą kocham kino.

DeWitt

Nie umiem "wyłączać mózgu". Wszystko odbiera się przez pryzmat własnych doświadczeń. Kiedyś zachwycałem się "Królewną Śnieżką", dzisiaj mnie ona nudzi itd. Na szczęście ciągle są filmy, które potrafią mnie zaskoczyć i zdziwić. I chyba zawsze tak będzie.

ocenił(a) film na 5
Franio

w pelni popieram
choc jeszcze wiele mozna zniesc nawet w przewidywalnym filmie to ten byl tak rozwleczony ze niemal zasnalem
5/10 w pelni wystarcza

użytkownik usunięty
Gimli_fw

zgadzam sie.

ocenił(a) film na 9
Gimli_fw

Dokładnie, ja jeszcze przed obejrzeniem filmu wiedziałem, że do naszego protagonisty zadzwoni kobieta, która pod pozorem miłości, zdobędzie jego zaufanie i okradnie go z kolekcji życia, która oczywiście nie została jeszcze widzowi zaprezentowana. No ale cóż, jestem po prostu niesamowicie inteligentny i z miliona możliwych scenariuszy, które przewijały mi się w głowie podczas seansu, jeden okazał się trafny i nie omieszkałem powiadomić o tym innych, pisząc wiele wnoszący do ogólnej dyskusji post na forum internetowym, chwaląc swój niebotyczny talent dedukcyjny, który niewątpliwie połechtał moje ego. Bitch, please... :-/

apdarw

No popatrz jaki przypadek

ocenił(a) film na 8
apdarw

W dobie tych wszystkich głupkowatych seriali i przewrotnych filmów kryminalnych to nie ma się co dziwić, że ludzie odbierają tak dobry film w ten sposób. Wszystko świetnie układa się w całość, nie ma żadnych dziur, jest klimat i atmosfera, napięcie rośnie... widać, że taką produkcje kręci artysta, który nie robi z nas d*bili jakimiś głupimi zabiegami. Może nie od samego początku ale w którymś momencie daje nam tę nutę "niepokoju" i pewne jest że musi się coś stać. Ja osobiście wolę takie kino. Mało jest teraz takich filmów w starym stylu, a Tornatore kręci w swoim stylu.
Maruderom polecam ponowne seanse Ocean's eleven i papkowate kryminały kręcone dla mas.

ocenił(a) film na 8
apdarw

MISTRZ :D

ocenił(a) film na 8
apdarw

Niestety, ale Gimili jest jeszcze lepszy bo przewidział całą fabułę zanim scenarzysta zdążył o niej pomyśleć. Po prostu taki Bobby Fisher kina.

ocenił(a) film na 9
apdarw

Gimli zablysnal :) Chociaz moze jest prostu zby przebiegly, zna scnariusze bez ogladania:)

ocenił(a) film na 8
apdarw

czekałem na taki komentarz

ocenił(a) film na 5
Gimli_fw

niestety rozczarowałam się, film faktycznie do bólu przewidywalny

ocenił(a) film na 9
Gimli_fw

Rozumiem, że mógł być nie w twoim guście ale nie rozumiem dlaczego oceniasz film na podstawie tego czy cie zaskoczy. A inne rzeczy? Muzyka, klimat, aktorstwo, scenariusz....?

JungleJulia

Główny bohater straszne patetyczny jak i z resztą cały klimat filmu, który kreowany jest na hit, a moim zdaniem jest to po prostu przerost formy nad treścią. Widziałem wcześniej milion podobnych historii, ale żadna nie była przedstawiana w tak żałosny i przewidywalny sposób.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Franio

Jesteś zarozumiałym baranem. Owszem domyślałeś się, przewidywałeś i.t.p. (jak większość "zaprawionych" w bojach widzów) ale NIE MIAŁEŚ 100% PEWNOŚCI. Swoim wpisem odebrałeś części sporą część przyjemności z zabawy. Tak postępują ludzie ograniczeni.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Franio

Nigdy nie wiem czy ludzie chełpiący się swoim intelektem w tak tendencyjny sposób są bardziej zarozumiali czy bardziej głupi, poziom pana słownictwa, sugeruje na coś zupełnie odwrotnego względem deklarowanego intelektu(bezmózgiem? szanujmy się...). oczywiście że szybko można zgadnąć, że całkiem możliwe że dziewczyna okradnie Konesera, ale bezwzględnie nie można mieć co do tego pewności, ja osobiście uważam, że bez końcówki, odcinając całą melodramatyczność i wątek kryminalny, a zachowując sam klimat film byłby znacznie lepszy, no chyba że ktoś ma jakąś chroniczną awersję do "happy endów". film jest bardzo dobry, trzeba tylko wczuć się w klimat, wykazać empatią i podziwiać mnogość widocznych dzieł sztuki.

Genesiricos

Tylko właśnie, żeby czymś się wykazać, trzeba najpierw mieć to coś w sobie, trzeba to autentycznie czuć. Może to kwestia wieku, albo inaczej - pewnej dojrzałości życiowej czy wrażliwości w obserwacji ludzi, świata. Tacy " koneserzy" są wśród nas - pełni lęków, izolują się od pospólstwa, perfekcyjni do bólu w kwestiach zawodowych, szanowani eksperci, a w środku pod powłoką formalisty - pragną jak każdy miłości, ciepła, kogoś komu mogliby zaufać, otworzyć się, dzielić życie...

Franio

Haha czujesz się jak prorok-wróżbita? O ironio!
Straszny buc z ciebie, najpierw spojlerujesz cały sens filmu, potem masz pretensje że ktoś ci to wypomniał, a na koniec jeszcze auto-gloryfikacja, bo przecież nadarzyła się doskonała okazja do dopieszczenia sobie ego. Oj jaki to inteligentny jesteś, po prostu złoty chłopak!
Właśnie przez istnienie takich cwaniaków jak ty nie czytam fb przed obejrzeniem filmu. I co z tego że przewidywalne, póki film się nie skończy pewności się nie ma i zawsze może nas czekać jakiś zwrot akcji. A ty swoim tępym tekstem mogłeś komuś po prostu zepsuć zabawę. Nawet jeśli ten ktoś i tak by się samemu domyślił co czeka głównego bohatera, to kto ci złotousty dał prawo do odbierania komuś tej satysfakcji z własnoręcznie rozwiązanej intrygi?
Szkoda mi słów na takich jak ty. Zamiast grzecznie przeprosić za spoiler, drwisz z innych i kozaczysz.

Gimli_fw

Idź grać w Heroesy i dalej próbuj być "przystojny" jak Gerard Butler idioto.

ocenił(a) film na 9
Gimli_fw

To nie jest film dla dzieci i osób niedojrzałych emocjonalnie.To, że wiadomo jak się film skończy nie ma znaczenia i nie po to się go ogląda.
Film mi się troszkę kojarzy z Kieślowskim "Trzy kolory.Niebieski" Jak uważacie? Autorowi tematu nie będzie chyba nigdy dane go zrozumieć.Trudno tak bywa.

Kasica_9

Nie wiem co chcesz osiągnąć obrażaniem kogoś na filmwebie. Ja nie napisałem, że ten film jest do dupy i oceniam go na 2. Dałem mu "tylko" 6 , bo poprostu czułem się zniesmaczony przewidywalnością filmu oraz grą aktorską głównego bohatera, który w wielu innych filmach pokazuje, że potrafi grać.

Gimli_fw

Ten film nie polega na zgadywaniu zakończenia, tylko wczuciu sie w mechanizmy kierujące bohaterami, w skomplikowaną ludzką psychikę. Ty oceniasz bohatera jako "zbyt patetycznego" i to jest właśnie moim zdaniem bardzo duże uproszczenie i powierzchowne spojrzenie na film. Stąd ludzie niektórzy są wzburzeni tym, co piszesz.

ocenił(a) film na 8
Urque

Głupieje się ,tylko wtedy gdy się nie mądrzeje [w pozornym postępie,podąża się żelbetonowym schematem myślowym] . Ne ufam ludziom ,którzy ufają,że Tornatore chodziło o intrygę kryminalną To przerażające ,że 90procent forumowiczów nie rozumie,że ten film można nakręcić zaczynając od rozwiązania zagadki kryminalnej. Wątek przewodni jest tylko promem - wahadłowcem ,który ma nas unieść w okolice prawdziwego przesłania filmu.
' A może tak , a może nie, A może tak , a może tak, a może nie ,kto ,to wie'

ocenił(a) film na 8
Urque

A MOŻE TAK; Matrix, mistyfikacja,parodia życia jako takiego.I gdy uczucie w najczystszej postaci odłącza nam ten kabel z tyłu głowy,pojawia się jedyny i prawdziwy dla każdego z nas złodziej...czas.

ocenił(a) film na 8
Urque

sorry za pomyłkę, te posty są adresowane do Gimli_fw

ocenił(a) film na 8
Gimli_fw

A może ty chciałbyś dostać za pobyt na tym forum 8/10 ?,ale Za Co?. Co innego być Innym, a co innego demonstrować,że innym się jest. Jak już wyzwolisz się ze swoich 'Władcy Pierścieni' itd,itp [czyli dorośniesz] za kilka lat obejrzyj jeszcze ,jest nadzieja,że dostaniesz olśnienia, Póki co przeczytaj moje posty jeśli łaska,

ocenił(a) film na 8
Gimli_fw

Czy film musi być nieprzewidywalny, aby był dobry? Najbardziej absurdalne podejście o jakim słyszałam. Film to tort, który składa się z wielu warstw, zaskakująca końcówka może być wisienką na nim, ale nie musi, aby był smaczny.

* nawet w przypadku kryminału.

świetna gra aktorska, bardzo dobra konstrukcja postaci, klimat i atmosfera, technicznie nic nie można zarzucić, wciągająca fabuła, miłe dialogi.

To raczej nie przypadek, że od początku zasiano w nas podejrzenia i stopniowo odkrywano karty. Tak powinien być zrobiony film, a nie odwracanie uwagi widza na siłę, żeby potem dowalić jakąś absurdalną końcówkę.

Vanillia

Całkowicie zgadzam się z tą opinią.

Mając wypaczone spojrzenie przez filmy-gnioty kręcone na jedno kopyto każdy chce pokazać, jaki to jest inteligentny i domyślił się fabuły w mgnieniu oka. To nie problem nie do przeskoczenia.

Przykre jest jednak to, że domyślenie się dalszego ciągu wpływa gwałtownie na ocenę filmu, który zasługuje na wysoką ocenę pod wieloma względami (wyżej wymienionymi m.in. przez użyt. Vanillia), a zamiast tego nie można się wysilić by dokończyć go do końca bez sapania i wzdychania "jakie to wszystko przewidywalne, bla bla bla", by zwrócić uwagę na inne części składniowe produkcji.

A jeżeli dla kogoś bardziej ekscytujący jest film który przez godzinę jest nudny jak flaki z olejem (przy czym historia jest odgrzewana po raz setny), a na koniec autorzy dadzą z du*py nie pasującą końcówkę licząc na efekt zaskoczenia... to cóż, współczuję gustu (o którym się nie dyskutuje, oczywiście).

ocenił(a) film na 7
Vanillia

Wydaje mi się, że użytkownikowi GImli chodzi o brak oryginalności filmu. Podobne fabuły i motywy można zobaczyć w wielu filmach. A jak film sam z siebie nie wnosi nic nowego, nie jest zaskakujący, to po co go oglądać? Np. ja lubię oglądać co raz to nowsze fabuły, a nie oglądać "odsmażone kotlety". :)

ocenił(a) film na 7
krzysiukk

Dodam, że szanuję film ze względu na grę aktorską i klimat :)

ocenił(a) film na 7
Gimli_fw

Zgadzam się z założycielem tematu. Nie warto. Lepiej iść na nowe Żółwie Ninja niż tracić czas na tego gniota. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Ultor

Czy choć oglądałaś żółwie ninja? Przeciwstawianie Konesera wojowniczym żółwiom ninja nic nie znaczy. Jakby wszystkie filmy były jak Koneser, każdy kinoman byłby potencjalnym samobójcą, a żółwie ninja, można obejrzeć dla funu 10 razy.
Co do przewidywalności? Puknjij się w czoło autorze tematu, przewidywalny scenariusz w kinie jest taki, że on i ona są razem i jest im cudownie. Przez większość filmu(który był na zajebiście wysokim poziomie), zastanawiałem się jak reżyser to zakończy, żeby zachować ten poziom i jednocześnie doprowadzić do happy end. Spodziewałem się, że film się np. urwie. Niestety nie potrafił tego zakończyć inaczej niż tragedią życiową dla Virgila. Nie wiem w jakim świecie filmowym Ty żyjesz, że po filmie spodziewasz się zawsze zakończenia najgorszego z możliwych dla głównego bohatera. lol

Gimli_fw

Gimli, bardzo dobrze że ukryłeś swoje oceny filmów. Byśmy się pośmiali. A tak klops.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Kurczę, Mothyff, pierwszy raz widzę film, który oceniłeś podobnie jak ja. I pierwszy, który zasługuję na tę ocenę.

millow_1996

to dobrze ale jeśli piszesz ''zasługuję;; to brzmi tak jak byś ty na coś zasługiwał:)

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Oj, masz rację, literówka ;) Zasługuje oczywiście.

ocenił(a) film na 10
Gimli_fw

Polecam nie oceniać filmów po przewidywalności bo w ten sposób hejt poleciał by na większość filmów kiedykolwiek wyprodukowanych. Polecam nie bawić się w detektywa tylko po prostu czerpać przyjemność z oglądania. Z kolei jeśli chcesz się w niego bawić polecam CIS czy jak to tam się zwie. Nie będę ci tłumaczył na czym polega ocena filmu. Fakt jak na kryminał trochę za bardzo przewidywane, ale ogólnie zrobiony bardzo dobrze, nie wspominając już o wyśmienitej grze aktorskiej Rusha. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Gimli_fw

A ja myślę, że przewidywalność jest zaletą tego filmu. Nawet osoby "wrabiające" Virgila wprost mówiły, że można pomylić oryginał z falsyfikatem, a uczucia, choroba, emocje...dosłownie wszystko może być przedmiotem fałszerstwa. I nie o zaskoczenie zakończeniem filmu chodzi, ale o uświadomienie sobie, jak ciężko czasami odróżnić to co autentyczne, od tego co podrobione, zwłaszcza że fałszerz może tchnąć w swoje dzieło odrobinę prawdy, odrobinę siebie, stać się po części ofiarą swojego fałszerstwa. Będąc odtwórcą, pragnie być twórcą. Co jeszcze w filmie jest fascynujące...klimat, "czuje" się sztukę, fascynację przedmiotami, które są przejawem genialności człowieka. A to, co najbardziej namieszało w mojej głowie: nawet perfekcjonista może stracić głowę, stać się ofiarą, zatem jak wyważyć uczucia i emocje ze zdrowym rozsądkiem, który pozwoli na ocenę sytuacji, ochroni nas przed naiwnością, a z drugiej strony od zimnej posągowości, braku życia. Czyli jak kochać rozumnie i czy w ogóle można?

użytkownik usunięty
Gimli_fw

To nie film na zasadzie "n-twistów, byle być nieprzewidywalnym" lecz "emocjonalna bomba".

ocenił(a) film na 7
Gimli_fw

po 1 zepsuli to że pierwsze robią wtajemniczenie ,widz się zastanawia jak ta kobieta wygląda co tak naprawde ukrywa a po chwili gosc wskakuje za rzezbe i dosc szybko możemy ją zobaczyc ,zbyt szybko odkryta ciekawość.
po 2 Jezeli miał byc koniec zaskakujący a miałbyc, bo od początku wszystko było ukartowane to zostaje niesmak bo można było to dość szybko przewidzieć (nie wiem czy tu już wychodzi że ktoś oglądał duzo podobnego typu filmów czy raczej zakonczen ,czy to było proste do wychwycenia,zresztą mogło byc bo sam dziadek z białą brodą zasgerował koneserowi ze miłosć mozna udac itp itd)

ocenił(a) film na 7
Gimli_fw

Ja daję ocenę 7/10. Mam zastrzeżenia do gry Rusha, którą to grą wszyscy są zachwyceni. Mnie jednak ona w pewnych kluczowych momentach nie przekonywała. I faktycznie, fabuła jest przewidywalna i zbyt pretensjonalna. Niemniej uważam, że to film dobry, utrzymany w tej specyficznej sycylijskiej poetyce, charakterystycznej dla wszystkich filmów Tornatore. Lubię jego styl i choć tym razem jego film nie był dla dojrzałego widza zbyt odkrywczy, to oglądało mi się to dzieło z przyjemnością, przy wszystkich zastrzeżeniach.

ocenił(a) film na 8
Gimli_fw

Zaraz, mówi to człowiek, który daje 10 trylogii Tolkiena? Gdybyś na tym co napisałeś opierał wszystkie oceny Tolkien nie powinien mieć więcej niż 5, też jest przewidywalny. Na Filmwebie przyznaje się ocenę za całokształt, a film jest zrobiony porządnie. Ja daję 8 za dobrze dobranych aktorów do ról, świetną historię, dobrą muzykę, bardzo dobre zdjęcia. Chętnie bym obejrzał podobny film, utrzymany w klimacie Konesera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones