PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649920}

Konfident

Eštebák
6,2 438
ocen
6,2 10 1 438
Konfident
powrót do forum filmu Konfident

W czasie II wojny światowej trwała intensywna współpraca polskiego i czechosłowackiego rządu na uchodźstwie w sprawie utworzenia po wojnie federacji polsko-czechosłowackiej. Niestety, idee forsowane przez Benesa i Sikorskiego nie miały szans zaistnieć w rzeczywistości, bo rozgrywającymi sytuację byli inni politycy. Na szczęście na polu filmowym możemy obserwować owoce współpracy trzech narodów i... możemy być z nich zadowoleni. Adam jest specjalistą w radiotelegrafii, pracuje na potrzeby wojska. Kiedy jednak przy jego udziale ginie człowiek, ucieka z tej pracy... Okazuje się, że uciec to nie taka prosta sprawa.
Generalnie można powiedzieć, że film jest o podsłuchiwaniu, odpowiedzialności i uciekaniu. Czyli trudne tematy okraszone czesko-słowackim humorem, inteligentnym i ironicznym. Świetny scenariusz i muzyka, dobra gra aktorska i reżyseria. Bardzo dobry film, choć nie wybitny - przypomina przede wszystkim, że patrząc na przeszłość dokonujemy bardzo szybkich i jednoznacznych ocen, podczas gdy rzeczywistość nie była czarno-biała, ale całkowicie szara...

Boy_b

Ciekawa recenzja, bardzo dziękuję w imieniu filmwebowiczów :)

ocenił(a) film na 8
WissQuek

Dzięki :)

ocenił(a) film na 6
Boy_b

Co do oceny filmu to mam trochę inne zdanie. Może nie do końca czuję ten "czeski humor", ale dla mnie poza pewnymi epizodami film dość nudny. Nie wniósł nic do mojej wiedzy o tamtym czasie, a co najgorsze czasami miałem odczucie, że poprzez ten "czeski humor" próbuje relatywizować problem czeskiej bezpieki. Bo tak naprawdę w tym domu wszyscy nieomal wiedzieli wszystko o sobie, żyli w symbiozie, nikt nie miał tak naprawdę do nikogo pretensjii, udręki inwigilacji znoszono po "męsku". I gdyby nie to ukąszenie mrówki.

Boy_b

Wiecie może gdzie można obejrzeć ten film. Szukam już kilka miesięcy, kina niezależne, internet i nic. Z góry byłbym wdzięczny ;p

ocenił(a) film na 8
Dziuchni91

http://stahuj.to/sk5wgpwxom2q.html
jeśli tylko znasz czeski i słowacki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones