PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=361406}

Konklawe

The Conclave
6,4 2 413
ocen
6,4 10 1 2413
Konklawe
powrót do forum filmu Konklawe

Lekcje sztuki

ocenił(a) film na 3

"Konklawe" to fantastyczny film, wręcz podręcznikowy przykład tego, jak można sknocić świetny temat. Oto umiera Kalikst III. Zbiera się 18 kardynałów, by wybrać jego następcę. W zamkniętych pomieszczeniach biskupiej siedziby zaczynają się intrygi. A jest tu wielu chętnych do gry o najwyższą stawkę. Niestety w filmie niewiele z tego tematu powstaje. Należy współczuć reżyserowi, bo miał oko do dobrej historii, niestety zabrakło mu talentu i umiejętności, by ją dobrze opowiedzieć. Tego typu opowieść, gdzie nie ma akcji, eksplozji, które mogą ukryć pewne niedostatki, najważniejsze są postaci. Muszą być soczyste, barwne, intrygujące. Niestety w filmie Schrewe'a to tylko cienie i papierowe marionetki mogące co najwyżej wzbudzić śmiech. Całość przypomina starania wojownika sumo do odtańczenia w stroju baletowym "Jeziora Łabędziego".
Z historią też jest średnio. Owszem, można docenić wstawkę epizodyczną z przyszłym papieżem Juliuszem II, ale już Prospero Colonna to musi być inny Prospero niż ten, którego Rodrigo, już jako papież, każe dwukrotnie osadzić w więzieniu. Ten Prospero w czasach wyboru Piusa II miał zaledwie sześć lat.
Film mogę pochwalić za jedną rzecz: melodię z czołówki.
Jak widać, to naprawdę niewiele.

ocenił(a) film na 8
torne

Hmm,recenzje zerżnąłeś z "Filmu",może coś bardziej oryginalnego ?

ocenił(a) film na 3
marcoman

O więc w FILM ocenił "Konklawe" podobnie?
Niestety sam tego nie sprawdzę, bo ostatni raz miałem to pismo w ręku w 2003 roku i raczej nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.
Jedyne pisma filmowe jakie czytam w miarę regularnie to EMPIRE i SIGHT&SOUND

torne

Nie wiem, o co chodziło marcomanowi, gdy pisał, że recka zerżnięta z "Filmu", bo to kompletna bzdura - "Film" ocenił "Konklawe" dobrze, dał mu ocenę 4/6.

ocenił(a) film na 3
Gladka

Naprawdę 4/6?????? Kto tak wysoko ocenił?

torne

Niestety, nie pamiętam już, kto, a tego numeru nie mam przy sobie - w piątek, gdy będę już w domu, postaram się odpowiedzieć ci na to pytanie.

torne

no niestey, ale muszę się z Tobą zgodzić. Zawiodłam się na tym filmie. Po recenzjach i zapowiedziach myślałam ze zapowiada się niezłe kino. Ale tu się nic nie dzieje. Znaczy niby się dzieje, ale jest to jakieś tak bezpłciowe, że szok. Ten film krótko mówiąc nudzi, nie mówiąc już o tym że po jakimś czasie, już mnie przestało obchodzić kogo wybiora i dlaczego - niestety zawiedli aktorzy.
Plus za muzykę (j.w.) ale to stanowczo za mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones