PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6842}
7,5 20 765
ocen
7,5 10 1 20765
7,2 4
oceny krytyków
Konsul
powrót do forum filmu Konsul

A najciekawsze, że na faktach oparty!

Koper_Zielona

za każdym razem gdy Kino Polska daje powtórkę to nie mogę sobie odmówić obejrzenia tego filmu! Fronczewski mistrz! Nie chodzi tu o mistrza mowa polskiej i dykcję ale sposób jaki gra, Englerta lub DR Lubicza tutaj nie widzę :) Taka mentalność wśród wielu ludzi jednak została, cwaniaczki chcące coś ugrać, coś załatwić, to takie słynne : Pomożecie? w wersji ogólno-obywatelskiej! Każdy łapsko po darmoe i publicze wyciąga natychmiast gdy tylko jest okazja!

Fajny rault zrobili, ciekawe ile zajęło czasu zjedzenie i wypicie tych pyszności całej ekipie podczas kręcenia tej sceny? ;)

ocenił(a) film na 10
elmo81

Dobrze napisałeś - nie widzę tu innych na miejsce Fronczewskiego! To była genialna kreacja!

elmo81

Stockinger (dr Lubicz) akurat fajnie sprawdził się w "Pograniczu w ogniu" jako szpieg udający hrabiego, więc myślę, że dałby radę. Tak czy siak, Fronczewski jest świetny w tym filmie jak i reszta obsady.

razgrad

Sosnowski wcale hrabiego nie udawał. Arystokratyczne pochodzenie pomogło mu zaaklimatyzowac się w Berlinie i wykonywać zadanie.

ocenił(a) film na 10
Koper_Zielona

ja uwielbiam scenę, jak pojechali do tej rodziny, co niby za okupacji go przechowywali-"tatusiu..." :)))))))))))))

ocenił(a) film na 9
annik_2

Akcja z taksówkarzem świetna, ja lubię jak prosi go żeby go żegnał na Okęciu, mina Bończaka bezcenna.
Film świetny, mogę go oglądać bez końca, Fronczewski fajny ale też lubię grę Zaleskiego, fajnie zagrał cwaniaka z rynku, ten jeansowy mundurek.

ocenił(a) film na 10
wujaniek

ja tez Zaleskiego uwielbiam w tym filmie :-) prywatnie też mąż Pakulnis :-) akcja w hotelu z dżinsami genialna- "i tak wiem, że darmo daję" :-)))))))))))))))))))
albo w szpitalu- brat Markowicza :DDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 10
annik_2

Tylko że Markowicz nie ma brata... przyjechał brat Markowicza to odjedzie brat Markowicza.... zaje...te są te sceny!

ocenił(a) film na 10
wujaniek

Tak! Machajcie!!! I machali!!!! zawsze mam polewke z tego!

ocenił(a) film na 10
annik_2

Tak!!!! Leję za każdym razem! A potem w sądzie jak pytali Bończaka, czy kogoś przechowywali w czasie wojny... oni nie, ale sąsiad....

ocenił(a) film na 9
Koper_Zielona

Ta scena mnie rozwaliła. Człowiek sobie zadaje potem pytanie - co ci ludzie mieli w głowie??? :)

ocenił(a) film na 10
Lucas207

Wiesz, pewnie te wymarzone wtedy dolary:)

Koper_Zielona

Zgadzam się cudowny polski film z genialnym Fronczewski m jak zawsze lubie przypomniec ze w roku produkcji 89 bylem w 2 klasie szkoly sredniej,,kawal czasu pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
DreamTheater

Oj leci ten czas, leci... Ale choć my się starzejemy to chociaż film się upływowi czasu nie daje i wciąż się świetnie ogląda. Również serdecznie pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones