PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754545}
6,2 40 152
oceny
6,2 10 1 40152
5,1 17
ocen krytyków
Konwój
powrót do forum filmu Konwój

po obejrzeniu filmu mogę śmiało stwierdzić, ze wraca mi wiara w polskie kino, film porusza temat pracy służby więziennej, który do tej pory nie gościł w polskim kinie, reżyserowi udało się pokazać ich trudną prace w sposób przekonywujący i wiarygodny , co było możliwe dzięki bardzo dobrym aktorom, Gajos i Więckiewicz jak zawsze pokazali klasę

Carol_Ek

zwiastun i bardzo dobre recenzje filmu zachęcają do obejrzenia, warto zobaczyć w jakiej kondycji jest nasze kino, ale czy z taką obsadą mogło nie wyjść ??

ocenił(a) film na 1
kaczor_07_K

Niestety nie wyszło...

ocenił(a) film na 1
ostry_cenzor

Oj tak zgadzam się. Może i reżyser chciał ukazać pracę służb więziennych ale mu nie wyszło. Dziś go obejrzałam i czuję nie smak. Dobra obsada i tyle.

ocenił(a) film na 7
Isaia

Taaaak, bo każdy film zawsze ze 100% dokładnością pokazuje pracę każdych służb :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Nie o to chodzi, żeby ukazał w 100%, bo tak się nie da. Zapewne każdy pracownik służb więziennych czy innych służb widzi swoją prace inaczej. Tak samo było w Pitbullu ukazanie pracy policji, trochę naciągane. Film Konwój zapowiadał się ciekawie ale końcówka mnie rozczarowała. Najpierw robi kolesiowi krzywdę, a później za niego umiera. Fajnie jakby się okazało, że jednak niesłusznie go oskarżyli ale do końca tego nie wiemy.

ocenił(a) film na 7
Isaia

No bo niedopowiedzenia mogą być fajne. Mnie kocówka też rozczarowała ale nie rzutuje mi na cały film. Chociaż fakt, mogło zakończyć się z większym przytupem.

ocenił(a) film na 5
Isaia

jak nie rozumiesz filmu to nie oceniaj go w ogóle a nie dajesz 1....wszystko jest wytłumaczone, jasne i zrozumiałe...

ocenił(a) film na 5
Isaia

wspaniale ze spojlerujesz bez ostrzezenia - oby jak najmniej takich bezmyslnych osob jak ty na filmwebie

ocenił(a) film na 7
bjorker

Dobrze, ze czytam ten watek PO obejrzeniu filmu, a nie PRZED. Niektorym ludziom brakuje rozsadku i empatii. No ale czego sie spodziewac po kims, kto ocenia przyzwoity, niezle zagrany i opowiedziany film na 1.

ocenił(a) film na 2
Isaia

I tu zgadzam się z Isaia. Ten film to kompletny gniot i metr mułu. Byłem w kinie, ale dawno się nie logowałem na filmweba. Jak można stworzyć takiego gniota i mówić że film jest dopracowany i niezle zagrany. Zakończenie= błagam litości.

Carol_Ek

Bardzo fajnie, że w końcu jest coś, na co chcę się wybrać do kina. Mocny film ze świetną obsadą-już niebawem sprawdzę czy faktycznie dobrze to wyszło

ocenił(a) film na 1
Carol_Ek

Gniot, jak to Polskie produkcję

ocenił(a) film na 1
elosidzej

I taka prawda! Pełna zgoda!

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

A ty cenzor znasz realia? Ja wiem jak to wygląda. Może zrób "coś" fajnego, żeby zdobyć "level eksperta". I wróć... za jakiś czas z tą wiedzą. Może ocenę zmienisz.

ocenił(a) film na 7
elosidzej

Co ty człowieku gadasz ?
W 2016 roku mieliśmy tyle wspaniałych filmów
Wołyń
Ostatnia rodzina
Prosta historia o morderstwie
Jestem morderca
Jeżeli ich nie obejrzales to radzę nadrobić zaległości ;)

DogsonPL

nie karm trola!

DogsonPL

Dokładnie. Rok 2016 to był rok naprawdę dobry dla filmów naszego polskiego kina! Kto nie widział powyżej wymienionych tytułów przez "DogsonPL" naprawdę niech nadrobi zaległości. W szczególności polecam pierwszą pozycję "Wołyń" znakomity film Wojtka Smarzowskiego. (Z resztą jak wszystkie jego pozostałe produkcje) Tak tylko się każdemu wydaje, ale nie jest to proste aby nakręcić naprawdę dobry film.

ocenił(a) film na 8
Carol_Ek

Wlasnie wyszedłem z seansu. Film jest bardzo dobry. Udźwignął oczekiwania związane z obsadą. Na żadnym poziomie nie jestem rozczarowany. Gajos i Więckiewicz - wspaniałe role. To, co mnie urzekło to przede wszystkim to, ze film przepięknie unika pułapki pozornego oceniania moralności bohaterów, o co oczywiście mozna sie było obawiać z uwagi na tematykę. Ode mnie mocne 8/10. Seans przesiedziałem z wielką uwagą i podziwem. Bardzo polecam ;)

Patryk_Wawrzyn

Ja mam jednak trochę zastrzeżeń co do panów Gajosa i Ziętka. Pierwszy zagrał bardzo przewidywalnie, drugi - mógl też się nieco bardziej postarać. Nie oznacza to, że nie doceniam ich gry jako takiej, ale daję filmowi za całość 7/10. Mogło być lepiej. Nie zmienia to faktu, że seans wspominam bardzo dobrze, i też mogę go śmiało polecić.

ocenił(a) film na 8
Carol_Ek

zgadzam się z tą opinią w 100 %, dlatego oceniłem film na 8, reżyserowi udało się utrzymać napięcie przez cały film, co jest dużą zasługą obsady, tu nie ma przypadkowych aktorów i świetnych zdjęć operatora

milo_94

zdjęcia są bardzo dobre, pokazują bardzo dobitnie brutalny świat bez upiększania,

ocenił(a) film na 8
Carol_Ek

Ja już dawno odzyskałam wiarę w polskie kino, oby tylko nowa opcja polityczna nie popsuła dobrej passy!

ocenił(a) film na 1
Carol_Ek

Nic tu nie było wiarygodne. Jeżeli jesteś profilem producenta to daruj sobie te achy i ochy

ocenił(a) film na 6
ostry_cenzor

dlaczego ma sobie darować? jeżeli jest podpłacony to ma oczywiste zadanie. a ty nadal nie rozumiesz tego świata, gdzie wklejając jakąś denna fotkę uważasz że to takie kóóól

ocenił(a) film na 1
waclawsmietana

A co ma jedno do drugiego? Nie widzę żadnego związku fotki z tym, że ktoś kto zarabia na tym filmie założył (lub zlecił komuś) konto tylko po to, żeby film wychwalać

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Film na pewno nie zasługuje na jedynkę :) ale wiem jaki był Twój sposób myślenia gdy oceniłeś ten film :) tak jak ja oceniłem Skazanego na Bluesa na 1 i będę się tego trzymał rękami i nogami :)

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

A tam też takie numery były? Jezu... Teraz na Wyklętym też to samo... profile z 2013-14 roku, po kilka ocenionych filmów, 5 komentarzy przez 3 lata i nagle 10 dla filmu i peany pochwalne - myślą, że nikt się nie skapnie, że to twórcy założyli wiedząc, że powstaje film...

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Łomatkłobłosko, czas łuciekać z filmłeba... łomatkłobłosko...

ostry_cenzor

ale jakim prawem zabraniasz komukolwiek posiadania swego własnego zdania? kim ty jesteśż chłopczyku? drugim frustratem kaczyńskim? co to wie wszystko i na każdy temat? wypowiedziałeś się, nie podoba ci się, okej, masz takie prawo ale nie zmuszaj nikogo do takiego samego! co za kraj, co za ludzie

ocenił(a) film na 1
kamara9

Jezu, znowu jakiś k... domorosły psycholog się znalazł. Co tu ma do rzeczy Kaczyński? Zapraszam na marsz KODu, byłem 4 razy. Będziesz mi się tu wysilał na pseudo psychoanalizę. nie podoba mi się, że jacyś ludzie od producentów zakładają profile tylko po to, żeby wychwalać film, który niczym specjalnym nie powala. Widziałeś go chociaż?

ocenił(a) film na 6
ostry_cenzor

Widać ze byles na kodzie. Podobna retoryka

ocenił(a) film na 1
fido_filmweb

To znaczy jaka? ty nie byłeś i co? Dlaczego jesteś "ten lepszy"? Pięć fakultetów skończyłeś., uratowałeś świat przed zagładą? Film jest cienki, z dłużyznami i chwilami nudny. to moja opinia, nie podoba się to wypad i tyle w temacie

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

weź wyloozuj stary :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Mnie już nie chodzi o sam film (notabene dla mnie akurat niespecjalny) tylko o to manipulowanie tutaj

ocenił(a) film na 5
ostry_cenzor

Chciałem ci powiedzieć żebyś poszedł sie leczyć ale kodowiec z ciebie, wiec nie ma sensu... bo medycyna jeszcze nie jest aż tak rozwinięta!

ocenił(a) film na 8
kamara9

Ehh nie karm go, najwyraźniej czerpie pożywkę z internetowych awantur. Ironizowanie przez "ostrego_cenzora" w innych postach i sarkastyczne uwagi o tym, że ktoś "skończył pięć fakulterów i uratował świat przed zagładą" ewidentnie świadczą o tym, że na forum tutaj leczy swoje kompleksy. I te uwagi w stylu "nie podoba się, to wypad"... trochę to niekulturalne, a wręcz i momentami chamskie. Nie jesteśmy na bazarze Różyckiego, ale niektórzy zdaje się o tym nie wiedzą i nie są w stanie znieść tego, że ktoś może mieć inne zdanie.

ocenił(a) film na 8
kamara9

a na odtrutkę polecam https://www.youtube.com/watch?v=2hmiwF0vCQA

ostry_cenzor

To nie ma prawa po prostu film mi się podobać? Czy Twoja opinia jest ostateczna i absolutna i wszystkim którym się ten film podoba będziesz zarzucać różne rzeczy? Byłem na filmie i po prostu mi się spodobał, tyle w temacie . Moim zdaniem po prostu jest bardzo dobrze zrobiony i trzyma w napięciu , a jednocześnie ciekawie (wiarygodnie to rzeczywiście złe słowo, bo w końcu to film sensacyjny) przedstawia polskie więziennictwo, a może napisz po prostu czego Ty się spodziewałeś idąc na film sensacyjny i co Ci się w nim nie spodobało ? Z chęcią porozmawiałbym po prostu o tym, bez przerzucania się oskarżeniami .

ocenił(a) film na 1
Carol_Ek

Nie, to jest MOJA opinia, a nie takich trolli jakich tu pełno, bo dziwne, że mój post ma bardzo dużo lajków i odpowiedzi, a jest na końcu strony, za to jakieś świeże posty profili założonych kilka dni temu (czyli "podstawionych" ) są cały czas na głównej stronie. Masz mnie za durnia? Nawet dziecko zauważy że to manipulacja i taka jest prawda. Filmweb to jest widać portal do "wynajęcia" przez producentów i tyle

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Przy takich zajebistych opiniach jak twoja warto przy sprawdzeniu oceny filmu dodać odrazu +1 do oceny. Twój post może mieć dużo lajków bo jest więcej takich idiotów ktorzy zanizają ocene gdzie film na to nie zasługuje. Nawet jak film jest nudny to odrazu zasługuje na 1? Jaki film zasługuje na 3 a jaki na 4?

ocenił(a) film na 1
sebzus

1 to ocena ogólna między innymi za manipulacje tutaj! Początkowo dałem 3, opisałem że jest moim zdaniem słaby i dziwnym trafem wpis cały czas lądował na końcu. To nie był przypadek. Aha, tak na marginesie wg ogólnie przyjętych zasad osoba mądra i inteligentna potrafi zrozumieć, ze ktoś inny może mieć inne zdanie na jakiś temat i ze gusta są różne, kretyni o tym niestety nie wiedzą...

ostry_cenzor

Myślałem czy go kupić czy nie kupiłem w empiku

ocenił(a) film na 1
jacobs1983

Lepiej obejrzeć w tv (pewnie wkrótce się pojawi) bo szkoda kasy (ale to tylko moje prywatne zdanie)

Carol_Ek

Ale polskie kino ma się CORAZ LEPIEJ! W 2016 było naprawdę w czym wybierać. Oczywiście - były słabe komedie romantyczne, ale było wiele filmów, które spokojnie można było zobaczyć, a niektórymi - zachwycać. Ta lista pokazuje szeroki przekrój:

http://filmyfantastyczne.pl/rankingi/najlepsze-polskie-filmy-2016

Konwoju jeszcze nie widziałem, ale jeśli to jest takie 6/10 albo 7/10 to mi w zupełności wystarczy. Chce po prostu DOBRE KINO SENSACYJNE, które ma mnie trzymać w napięciu.

Carol_Ek

Dopiero teraz Ci wróciła ? To chyba coś na bakier jesteś z polskim kinem bo ono od dłuższego czasu ma się b . dobrze .

Carol_Ek

Film jest dobry, trzyma w napięciu. Dobrze zagrane role, z lekka naciągany scenariusz, za duzo tych zwrotów akcji, ale ogólnie daje rade. Warto pójść, zwłaszcza, ze jest mało dobrych filmów polskich z tego gatunku.

ocenił(a) film na 4
Carol_Ek

Według mnie kompletna klapa i wiele niejasności. Chyba że ja czegoś nie zrozumiałem?
1.Jak w scenie bijatyki wyszkolony profesjonalny żołnierz nie mógł dać sobie rady z chuderlawym i słabym fizycznie Feliksem?
2.Jaki cel miało zawiezienie więźnia do szpitala? Skoro i tak logicznym było że i tam go dopadną? Kompletna bzdura
3.Dowożenie narkotyków przez pół Polski Zawadzie to już kompletny kretynizm. Chyba że od miejscowego z Raciborza? Ale to jakoś nie wynikało z rozmowy z dilerem.
4.Scena końcowa. Jaki sen miała szarża Zawady?Więzień wchodził z drugiej strony to raz.A dwa że odciągnięciem uwagi byłoby wycofanie się i ucieczka z tego miejsca,a tak zaoszczędził z 2 minuty.
5.Miała być to ściśle tajna akcja o której nikt miał nie wiedzieć,natomiast w scenie końcowej ściągnięto chyba z połowę warszawskiej SW żeby rozwiązać sprawę.
6.Na zakończenie Nowackiego odwozili w konwoju tak jakby Hannibala Lectera wieźli.
7.Radykalna zmiana o 180 stopni Berga jest kompletnie nienaturalna i zrobiona na siłę,zresztą jak cały film

Film to totalne nieporozumienie,nie zgadzam się co niektórymi poprzednikami i nie polecam oglądać tego chłamu. Strata czasu.
Film nie trzyma w napięciu,jest nudny,momentami monotonny.Scenariusz pisany przez gimnazjalistę. Do kina szedłem również z chęcią zobaczenia Gajosa,jednakże jego gra aktorska w tym filmie też mnie jakoś nie powalała,równie dobrze mógłbym obejzeć duet braci Mroczków w wiadomym serialu.
Dużym plusem jest to że film trwa tylko 90 min bo dłużej poprostu nie da rady wysiedzieć. Na moją ocenę(znacznie ją podnosi) wpływa scena z nagimi piersiami pięknej Żulewskiej

ocenił(a) film na 7
dawidelana

Co do punktu 5 to przeciez Nowacki ustalił nową wersję wydarzeń, żeby nic się nie wydało miała pójść informacja, że Kulesza zabił wszystkich strażników i sam prowadzi konówj przebrany za straznika. Czyli i tak miał zamiar ich powystrzelać, co za tym idzie pkt 4. Zawada spodziewał się, że nie wyjdzie z tego cało, a nawet jesli to Nowacki nie pozwoli mu puścić pary z gemby.
Co do pkt. 3 to jednym z agumentów było to, żeby zostawić feliksa w placówce, by nie uczestniczył dalej w konwoju.

ocenił(a) film na 8
dawidelana

1.chuderlawy Felix był tak samo szkolony jak żołnierz. Po czym wnosisz, że był słaby fizycznie?
2.A no taki cel, że było to miejsce docelowe konwoju. Czego nie rozumiesz?
3.Jak się chce ćpać to i pół Europy przejedziesz. Pewnie dobrze mu płacił to przyjechał.
4.Zawada chciał odciągnąć ich uwagę a poza tym to już mu się żyć odechciało i tak oto postanowił odejść.
5.W scenie końcowej ściągnięto może jedną pełną grupę interwencyjną a nie całe SW.
6.Niewątpliwie niebezpieczny typ. Dlatego dostał czerwony mundurek. 30 lat w służbie. Na takiego trzeba uważać dwa razy bardziej.
7.Ludzie się zmieniają.
Reszty twojej wypowiedzi nie skomentuję z piersiami na czele.

Jonczyq_2

Wyjątkowo marne te Twoje argumenty, ale jeden to już albo debilizm albo kompletnie nieuważne oglądanie filmu. '1,chuderlawy Felix był tak samo szkolony jak żołnierz. Po czym wnosisz, że był słaby fizycznie?' Chyba cię głowa boli, że więzienny klawisz z konwoju jest szkolony jak zawodowy komandos. Do tego jeszcze to był koleś, który dopiero studiuje i posturą przypominał stracha na wróble i dał się bez problemu obezwładnić i zdusić podstarzałemu Bergowi. Drugą głupotą jest ogłuszenie komandosa przez Zawadę, które było tak bezczelnie sygnalizowane, że ów komandos by zdążył go zabić 3 razy zanim ten by go uderzył.

3. Tak, pół Europy dla niego przejedzie dealer. Może wtedy kiedy zamawiającym jest oligarcha, a nie biedny strażnik więzienny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones