PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184151}
7,5 66 296
ocen
7,5 10 1 66296
7,9 21
ocen krytyków
Koralina i tajemnicze drzwi
powrót do forum filmu Koralina i tajemnicze drzwi

Film nieco psychodeliczny, ale familijne horrory to wymierający gatunek. Sam Neil Gaiman lubi tworzyć tego typu rzeczy ( a raczej przymierza się do tego np księga cmentarna). Kiedyś gdy był w lokalnym anglosaskim "empiku" to spytał sprzedawczynię czy mają książkę/film horror dla dzieci. Ta tylko zrobiła wielkie oczy i zapytała "CO?". Oby więcej było takich produkcji.

ocenił(a) film na 8
Gierrapa

Nie wiem czy może po prostu Cię nie zrozumiałam, ale właśnie 'Koralina' jest na podstawie dzieła Gaimana. Sama strasznie czekam na ekranizację jednej z nowszych - 'Ocean na krańcu drogi'. Ukazanie horroru oczami dziecka wymaga niesamowitego kunsztu, a Gaimanowi udaje się to niesłychanie. Nie mam pojęcia jak on to robi, używając w zasadzie prostego słownictwa tworzy tak magiczny świat, z każdym nowym opowiadaniem/książką wpadam w coraz większy zachwyt.
Podzielam oczekiwania na podobne produkcje i pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 8
Lailea

Rzeczywiście! Masz rację!
No cóż Gaiman to geniusz i jego kunszt jest naprawdę wielki. Księga cmentarna jest tego najlepszym przykładem.
Jezu jak ja chciałbym go zobaczyć na Pyrkonie czy Polkonie.
I jest to człowiek, który nie popadł w taką wtórną odtwórczość jak np King czy Masterton ( Ci próbowali tworzyć familijne horrorki ale jakoś nie wyeksponowali tego gatunku. )

ocenił(a) film na 8
Gierrapa

Jednym z najlepszych familijnych horrorów był serial "Muminki". ;) Poza tym kilka krótkometrażowych filmów Disneya z lat 20. i 30. też można by tak nazwać ("Piekielne dzwonki", "Taniec szkieletów", "Szalony doktor", "Nawiedzony dom" chociażby).

Trojden

Do Gaimana i Burtona, to Disneyowi jeszcze bardzo, bardzo daleko jeśli chodzi o czarny humor i makabreskę. Gaiman to inna liga, Disney to co najwyżej może się uczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones