PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184151}
7,5 66 185
ocen
7,5 10 1 66185
7,7 18
ocen krytyków
Koralina i tajemnicze drzwi
powrót do forum filmu Koralina i tajemnicze drzwi

Tak się zastanawiam o co chodziło twórcom Coraliny, filmu dodam podobno dla dzieci. Bo jeśli o przestraszenie, przerażenie wywołanie traumy to genialnie im się to udało. Ale nie wiem czy można im to poczytać in plus. Bo stworzono dość idiotycznego potworka - koszmarka, który czerpie pełnymi garściami od swoich dojrzałych braci horrorów(nawiązania do nich dla dorosłego widza są aż nazbyt czytelne)ale robi to bez właściwego powodu. Bo fabuła miałka i sens taki sam. Mały widz nic z tego nie zrozumie i na dźwięk tytułu będzie drżał i płakał ze strachu jak moja 7 letnia córka, choć zobaczyła tylko 5 minut tej bzdury.
A przecież nie o to w przypadku filmów dla dzieci chodzi.

ocenił(a) film na 7
tisoc

To nie jest książka dla kilkuletniego dziecka, a więc i film - oparty na niej - nie może być bajką dla malucha.
I ciekawam ogromne, czy piszesz, że "Koralina" Neila Gaimana jest wg Ciebie słaba, bo przeczytałaś i to Twoja opinia, czy już walisz na oślep ripostami, byle wyjść na swoje, a książki w ręku nie miałaś? Podejrzewam, że po lekturze "Koraliny" nie włączyłabyś tego filmu dziecku, a zatem nie wypowiadaj się, łaskawie proszę, na temat czegoś, o czym nie masz pojęcia.

A poza tym - oceniłaś film na 1, bo nie trafił w przedział wiekowy Twojej pociechy. Szkoda, że nie wzięłaś pod uwagę animacji, muzyki, scenariusza... Eh. Filmweb i dyskusje tutaj zawsze podkopują moją wiarę w ludzi.

Pozdrawiam z dystansem.

ocenił(a) film na 7
Leean

Aj, *przeczytałeś, *miałeś, *włączyłbyś.
Pomyłka w płci, przepraszam.

Leean

Nie odbieraj ludziom prawa wypowiadania się bo akurat mają inne zdanie niż ty. Sorry ale twoja teza: "zanim puścimy film dziecku, czy oglądniemy coś musimy przeczytać książkę" jest tak kretyńska jak twoja wypowiedź. B.często pierwowzór i jego adaptacja to dwa różne światy. Film nie tylko nie trafił w przedział wiekowy Mojej pociechy,. ale także nie trafił w ogóle do mnie, mojej żony i nie tylko nas. O tym wszystkim jak i o twórczości N.Gaimana pisałem na tym forum nie raz , więc jeśli cię interesuje to sobie przeczytaj. ......

ocenił(a) film na 7
tisoc

Moja teza brzmi: zanim coś włączysz dziecku, zorientuj się, o czym to jest. Czytać umiesz, to może czuwaj nad tym, co Twoje dziecko ogląda - przecież jesteś nad wyraz troskliwym rodzicem.
Jest wyraźnie napisane, że to film na podstawie książki Gaimana ("Koralina" jest upiorna, więc jako znawca książek tego autora powinieneś o tym wiedzieć), plus są ograniczenia wiekowe, więc skąd ta spina?

Ja nie czekam na hasła: "twoja teza jest kretyńska", "przeczytaj sobie inne moje posty" itp., a na argumentację dotyczącą samego filmu: jego realizacji: montażu, muzyki, wierności (bądź nie) adaptacji względem książki.

Dopóki Twoje wypowiedzi nie nabiorą merytorycznej wartości w związku z filmem, z mojej strony to wszystko.

Nadal z dystansem - pozdrawiam.

Leean

RĘCE OPADAJĄ....Ogłaszam uroczyście, że nie zamierzam już odpisywać na bzdurne posty, gdyż robiłem to nie raz na tym forum i już mi się nie chce. Będę więc olewał zadymiarzy, pajaców dla, który liczy się tylko głupia i pusta przepychanka, zerem reakcji, więc proszę się już nie nakręcać.

ocenił(a) film na 8
tisoc

"Koralina" ma ciekawą historię ze zwrotami akcji, dzięki czemu film nie jest przewidywalny jak niektóre. Więc ten film wcale nie jest idiotyczny, bo potrafi zaskakiwać. A dzieci powinny wiedzieć m.in. że należy cieszyć się tym, co się ma, że świat nie jest bezpieczny, że pozory mylą itd.

ocenił(a) film na 8
tisoc

Jakby nie patrzeć to takie są baśnie (dla mnie koralina nie jest bajką tylko baśnią), mają straszyć odbiorców przy okazji czegoś uczyć. Najbardziej znanymi przykładami są baśnie braci Grimm. Straszenie ma jeszcze jeden cel, ma ekscytować. Odbiorca ma kibicować głównemu bohaterowi i trzymać za niego kciuki by wydostał się z opresji, przez co morał jest jeszcze mocniejszy a baśń zyskuje na wartości. To jest moje osobiste zdanie i osobiście wolałbym by moi potomkowie stykali się z takimi bajkami bo są wg. mnie mądre.

ocenił(a) film na 8
tisoc

Jak możesz dać 1 baranie, to nie jest film dla dzieci i co mnie obchodzi twoja córka??

Pulser_X

a co mnie ty obchodzisz baranie

tisoc

i twój tekst zadymiarzu

ocenił(a) film na 8
tisoc

to tylko inteligentnie zrobiony obraz z mądrym przesłaniem, cudowny w warstwie wizualnej. ale nie każdemu koneserowi przygód Barbie musi się podobać ;)

schschfikation

nie musi, tak samo jak Barbi, której również nie znoszę

ocenił(a) film na 8
tisoc

Nic dziwnego skoro film jest podawany od 12 lat wzwyż. Nie jest więc przeznaczony dla mniejszych dzieci :)

ocenił(a) film na 10
tisoc

Film nie dla Ciebie...

tisoc

a dla mnie nawet spoko ale nad przestraszeniem mogli sie bardziej postarac :/

tisoc

Mogę się zgodzić gdyż jako 8 letnie dziecko obejrzałam ten film. Do teraz gdy sobie o nim przypomnę przechodzą mnie ciarki, nawet nie pamiętam wszystkich wydarzeń jednak dalej boje się odświeżyć ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones