PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184151}
7,5 66 296
ocen
7,5 10 1 66296
7,9 21
ocen krytyków
Koralina i tajemnicze drzwi
powrót do forum filmu Koralina i tajemnicze drzwi

Jakie są nawiązania do innych filmów czy książek w tej animacji?

ocenił(a) film na 9
Nemeczka

Na upartego to ta lalka jest malutkim nawiązaniem do tego horroru o lalce. Nie pamiętam tytułu, ale motyw złej lalki powtarza się kilka razy w różnych dziełach.

Motyw magicznych drzwi prowadzących do innego, lepszego świata oczywiście też nie jest nam obcy.

Na bardzo upartego małe drzwi można skojarzyć z Alicją z Krainy Czarów.

W ramach ciekawostki: figurko-lalka kota to DOKŁADNIE TEN SAM model, co w Miasteczku Hallowin.

Meryterk_Metsej

Nie na upartego tylko film był robiony na podstawie książki Neila Gaimana o tytule ( jak nie tak trudno zgadnąć) "Koralina".

Do tego książka jak zawsze dużo lepsza od filmu. Gdybym mogła nie obejrzałabym tego filmu, który po części zniszczył mi wyobrażenia i odczucia jakie zostały mi po przeczytaniu książki.

Jeśli obejrzeliście najpierw film to pewnie już nie zatrzecie z pamięci grafiki i klimatu z filmu, a szkoda bo książka rozbudzała wyobraźnie moim zdaniem 10 razy lepiej niż film i wprowadzała dużo lepszy klimat.

aabsurdalnaa

A ja się nie zgodzę.
Momentami film był lepszy niż książka, choćby ze względu na bohaterkę. W filmie wydawała mi się bardziej charakterna i interesująca niż w książce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones