PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6850}
7,4 3 175
ocen
7,4 10 1 3175
7,8 5
ocen krytyków
Kornblumenblau
powrót do forum filmu Kornblumenblau

Film ten jest dla mnie kwintesencja absurdu, wzajemnych zależności, wewnętrznych układów, iiracjonalnych zachowań człowieka które w nim byc może drzemią a tylko czas i miejsce może je obudzic. W obozie zagłady nic nie było pewne , błahostka ratowała i odbierała życie. Oprócz tego że ci ludzie chcieli przeżyć, przede wszystkim musieli żyć"zwykłym dniem" więźnia. Nie było patosu, jak w niektórych superprodukcjach podrasowanych odpowiednią muzyka. Człowiek był "brudny" i obdarty ze swego człowieczeństwa. Uważam ten film (tuz przed książką Stanisława Grzesiuka "5 lat kacetu") za najbardziej wiarygodny obraz obozowego życia. Wrył sie w moja głowe jak czerw i naprawde nie sposób o nim zapomnieć.

ocenił(a) film na 6
Kornblumenbaum

"Oprócz tego że ci ludzie chcieli przeżyć, przede wszystkim musieli żyć "zwykłym dniem" więźnia..."

"I tak toczyło się codzienne życie naszej obozowej rodziny"... mówi ss-manka Liza (Aleksandra Śląska) w "Pasażerce" Munka...
i takie filmy o tej tematyce są "najmocniejsze" i zapadają w pamięci na długo...

Kornblumenbaum

Polecam książkę mniej znaną, a wydaje mi się że lepszą od Grzesiuka, o ile w ogóle można w takich kategoriach mówić przy tej tematyce, a równie wiarygodnie oddającą obozowe realia:
"Nr 3273 miał szesnaście lat" - Jana Michalaka.

Kornblumenbaum

Czytając Twój wpis nie mam wątpliwości, że film wart jest nicka i wszelkich pochwał. Po seansie czuję się jakby poraził mnie piorun, ale w rytm V symfonii Beethovena. Komplementując uderzającą treść, nie zapominajmy o urzekającej formie: moim zdaniem reżyseria, zdjęcia, aktorstwo, montaż, to absolutnie poziom światowy. Jest to - moim zdaniem - nie tylko jeden z najlepszych polskich filmów wszech czasów, ale - niewątpliwie - jedno z największych arcydzieł w historii kina.

ocenił(a) film na 8
Kornblumenbaum





Tez tak uwazam. Rewelacyjny. Chyba jedyny film gdzie sa tak swietnie oddane realia obozowe. Ostatnie sceny niezly absurd, ale ostatnie ujecie niezle oczko co sie stanie pozniej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones