PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6850}
7,4 3 175
ocen
7,4 10 1 3175
7,8 5
ocen krytyków
Kornblumenblau
powrót do forum filmu Kornblumenblau

Nie zachwycił mnie

ocenił(a) film na 5

Jak już zostało napisane we wcześniejszych postach film chce pokazać za dużo, film skacze od sceny do sceny sprawia to wrażenie ogólnego chaosu który nie pozwala na jakąś większą refleksję. Właśnie film jest mało poruszający nie mówię o ckliwości tylko o poruszeniu które taki obraz powinien wywoływać za wyjątkiem sceny ze skrzypkiem i te w których uczestniczył świetny K. Kolberger (np. gdy Tadeusz i Kornblumenblau spotykają sie po dłuższym czasie a ten gra jego ulubioną melodię). Sam bohater tez nie wzbudza większych emocji ani sympatii ani współczucia. i też jak pisano wcześniej jest momentami dość kiczowaty. Jednak ma też swoje plusy jak dobre role Kamienia i Kolbergera, świetne zdjęcia, odwzorowanie obozowej rzeczywistości (choć z prawda tez sie mija czasem) i parę dobrych scen jednak jak dla mnie jest to trochę za mało. 6/10.

ocenił(a) film na 10
Kilinski

moze celowo mial być chaotyczny.tak jak życie więzniow.wszystko zmieniało sie tam jak w kalejdoskopie,nikt nie był pewien co bedzie za chwile robił.co sie z nim stanie.człowiek był jedynie marionetką w rękach losu.poza tym niezwykle podoba mi sie brutalnosc w jakiej została pokazana tamtejsza rzewczywistosc.bez kolorowania. dodawania ciepła. ten film jest taki "brudny". bez upiekszeń. pozbawiony jakiejś estetyki. do bólu dosadny. i to chyba dobrze. 8/10

ocenił(a) film na 8
kozi_gliwice

Zgadzam się w pełni. To jest właściwa interpretacja tak poprowadzonej narracji filmu. Ten film ma być chaotyczny, krótki i zmienny, jak kruche życie obozowego więźnia.

Kilinski

myślę, że towarzyszącą wszystkiemu muzyka ściąga ciężar historii i dramaturgię z bohaterów, jest katalizatorem i wypiera obraz z emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones