PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107965}
5,7 20 505
ocen
5,7 10 1 20505
Cube Zero
powrót do forum filmu Cube Zero

Dla ciekawskich. Pewnie jesteście ciekawi jaki jest sens powrotu autystycznego/ zmodyfikowanego gościa do sześcianu. Wiem na pewno, że gość przeżywa drugi raz mimo, że do niego wraca...i tak się dzieje z każdym kolejnym. Całość Cube 1 i 0 jest jakimś psychologicznym systemem, który się powtarza. Groteskowy typ stwierdza przecież, że skazuje uciekiniera-obserwatora na dwa kolejne życia na karę. Skoro tak taką samą karę odbywa gość z Cube 1, który zachowuje się podobnie (jest do jego drugie życie) on na pewno po wyjściu z Cube dostaje kolejne życie, ale ono też jest karą. Najwyraźniej zdrowi odpowiadają, że nie wierzą w Boga przy wyjściu, a tylko gość po modyfikacjach odpowiada, że wierzy, a więc jest wypuszczany i przeżywa, bo czeka go kolejne obiecane, życie, które ma być karą, ale co ma być tą karą - czy powrót do Cube czy coś innego. Zdecydowanie kolejne otrzymane życie jest kolejną modyfikacją jego umysłu, ale jaką. To jest jedyne pytanie, które pozostawia film.

Movie_Crash_Man

Dla mnie Cube pozostanie z otwartym zakończeniem , 2 pozostałe części to takie zapychacze.

ocenił(a) film na 1
Avenalle

SPOKO

ocenił(a) film na 4
Avenalle

też tak sądzę

ocenił(a) film na 1
Avenalle

Ja również tak uwazam. Cube 0 nie powinno powstawać. To jest profanacja jedynie.

Movie_Crash_Man

To zależy jak na to spojrzeć. Możemy niejako uznać całość jako studium psychologiczne pomiędzy:
a) uwięzionymi walczących o przetrwanie
b) strażnika i więźniów
c) nadzorcy i obiektów obserwacji
Nie można powiedzieć "Cube3 jest profanem" tylko dlatego, że odbiega od ogólnej idei sześcianu.

ocenił(a) film na 1
sebasrey

Profan. Psuje koncepcje narzuca jeden schemat. Te cały psycho studium to lanie wody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones