PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6854}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
7,2 92 829
ocen
7,2 10 1 92829
7,2 21
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

Freddy krueger

ocenił(a) film na 7

Nie zrozumiałem koncówki. W jaki sposób on mógł powrócił ,po tym jak załatwiła go Nancy?

sebek321

Czary mary, jak wszystko w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
sebek321

Istnieje teoria, że cały koniec to był...sen.

shamar

Te filmy zawsze były "zakręcone" na swój sposób i ciężko było tak do końca skapować,co autor miał na myśli.Oglądałem je już kilka razy, a i tak do dzisiaj nie rozumiem wszystkiego.
A co do "zabicia" Freddy'ego,to on już jest martwy i nie można go w żaden sposób zabić.Jest sennym koszmarem, czymś w rodzaju upiora i nawet po "wyciągnięciu" go do świata realnego,co miało miejsce parę razy,nie można go definitywnie załatwić.Staje się materialny,ale to wszystko.

ocenił(a) film na 7
mario_1981

Może końcówka to sen matki? Freddy skupia się zazwyczaj na tych osobach, które o nim śnią. Skoro ona została przez niego wciągnięta do wnętrza domu, to wydaje się całkiem logiczne. Tym bardziej, że w samochodzie znajdują się trzy martwe osoby - więc to, że scena jest realna, jest mało prawdopodobne. Pominę w ogóle fakt, że to właśnie ona uczestniczyła w zamordowaniu go.

Z drugiej strony zastanawiałaby kwestia sceny, w której matka naszej final girl zostaje wciągnięta do łóżka i znika.

ocenił(a) film na 8
MsChocolate_2

To raczej (też) sen Nancy. Jak i całe końcowe 20 minut filmu)

Zresztą są 3 wersje tej sceny -
1 - z filmu,
2 - matka żyje a samochód prowadzi Fred
3 - pozytywne zakończenie, gdzie matka żyje a oni odjeżdżają samochodem

ocenił(a) film na 6
shamar

Jestem akurat przed 3 częścią i tam zapewne zostanie wyjaśnione co się działo później z Nancy. Podejrzewam że faktycznie zasnęła i w jej śnie Fredy dopadł matkę, później zapewne się obudziła i taka będzie kontynuacja trójki. Oglądałem trójkę lata temu ale nie skupiałem się na takich rzeczach tylko na samym horrorze :)

ocenił(a) film na 8
ufo254

Też niespecjalnie pamiętam ale chyba jakiegoś szczególowego wyjaśnienia tam nie ma. Raczej tak jak piszesz było.

ocenił(a) film na 6
shamar

No i oglądnąłem właśnie trójkę i żadnego wyjaśnienia ;/ Po prostu pojawia się Nancy i dalej walczą z Freedym ;/

ocenił(a) film na 8
ufo254

Nic nie było o tym jak spotkała się z ojcem? Wydawało mi się, że tam mówili, że on zaczął pić po śmierci matki

ocenił(a) film na 6
shamar

Coś tam było wspominane o tym jednakże nie ma wyjaśnienia dotyczącego tej ostatniej sceny z jedynki, tak więc wydaje mi się że był to po prostu kolejny jej koszmar, w którym Freddy po prostu dopadł jej matkę, a reszta przyjaciół oczywiście nie żyła i tylko pojawili się w jej śnie. Szkoda tylko że nie pokazano jak z tego snu wydostała się ona. Wiele niedopowiedzeń niestety

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones