PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6854}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
7,2 92 830
ocen
7,2 10 1 92830
7,2 21
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

Dla mnie tak właśnie jest.

1)wyliczanka cholernie przekręcona
2)Mariusz Siudziński słabo czyta horrory
3)W dalszych częściach lektor nie czyta numeru filmu (część 2, część 3 itd.)
4)na początku trzeciej części 3 lektor nie czyta cytatu z E.A. Poe

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Kto normalny ogląda horrory z lektorem? Sam jesteś sobie za to winny.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Ktoś, kto lubi słyszeć "mocne" głosy w tym gatunku (Borowiec, Gudowski, Kozioł, ew.Knapik). A polski dystrybutor się po prostu nie przyłożył. Pierwszą część tylko obejrzałem z lektorem, aby nie psuć sobie nerwów, następne obejrzałem z napisami. I nie oceniaj mnie w ten sposób. Nie po to założyłem temat.

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Nie oceniam tylko stwierdzam fakt. Wybierając lektora ponad napisy w zasadzie zawsze tracisz na jakości tłumaczenia, dodatkowo ingerenecja w ścieżkę dźwiękową szkodzi grze aktorskiej, efektom dźwiękowym i muzyce.

A po co założyłeś temat? Żeby się pożalić?

ocenił(a) film na 8
Dealric

Żeby poznać opinię innych użytkowników.

Shiloh

W sieci się ostatnio pojawiły wszystkie części " Koszmaru " w wersjach VHS-Rip właśnie ze starymi tłumaczeniami , mam co prawda cały Box ze wszystkimi częściami na DVD , ale te stare tłumaczenia pamiętam z dawnych lat , więc musiałem je sobie dodatkowo pościągać dla przypomnienia i porównania , a wyglądają one w ten sposób :
Koszmar 1 - Dość przyzwoity DVD-RIP (Jerzy Rosołowski) - tą wersję bardzo dobrze pamiętam z telewizji z dawnych czasów.
Koszmar 2 - VHS-RIP kopia z TVN 7 (Jerzy Rosołowski)
Koszmar 3 - VHS-RIP kopia z TVN 7 (Jerzy Rosołowski)
Koszmar 4 - VHS-RIP kopia z RTL 7 (Maciej Gudowski) - kiedyś przez parę ładnych lat miałem dokładnie tą samą wersję na VHS-ie.
Koszmar 5 - VHS-RIP (Demel) (Janusz Kozioł) - ciekawy jest ten tytuł zamiast " Dziecko snów " jest " Albo sen dziecka " : )
Freddy nie żyje - VHS-RIP (???) (Tomasz Knapik)
Nowy Koszmar - VHS-RIP kopia z TVN 7 (Maciej Gudowski)

Warto sobie obejrzeć te starsze wersje jako ciekawostkę , bo muszę faktycznie przyznać że te dawniejsze tłumaczenia są o wiele lepsze od tych obecnych które zafundował nam Monolith (ale na ogół większość dzisiejszych tłumaczeń jest do bani w porównaniu z dawnymi) , jednak i tak osobiście nie narzekam , bo jak naszych zacnych dystrybutorów to i tak bardzo duży sukces że wyszła cała pełna seria na DVD , zważywszy na to co dzieje się z wieloma innymi kultowymi seriami jak np. Halloween ..

ocenił(a) film na 8
Siwy1984

Podaj link (chciałbym spisać, nim zniknie). BTW - ja pamiętam, że "Nowy koszmar" na VHS czytał Władysław Frączak.

Shiloh

Nie uważam, że to porażka.
Przede wszystkim brawa dla Monolithu za wydanie całej serii, w dodatku w jednolitej szacie graficznej, dzięki czemu bardzo gustownie prezentuje się na półce (niestety, seria "Piątek 13" czy "Halloween" nie miała u nas tyle szczęścia, każda część wydana inaczej, w dodatku niektóre wydane (o zgrozo) w mono)
W każdej części Fredzia otrzymaliśmy całkiem przyzwoity obraz, a dźwięk DD 5.1 spełnia swoje zadanie jak należy. W każdym głośniku słychać morza szum, ptaków śpiew.
Niestety, co do lektora, nie wypowiem się, ponieważ jestem miłośnikiem podziwiania pracy dźwiękowców a lektor często zagłusza dialogi i efekty dźwiękowe, więc kiedy tylko mogę, ścieżkę z lektorem pomijam.
Tłumaczenie wyliczanek było już w tylu różnych wariantach, że po pewnym czasie przestało mi to robić większą różnicę.
Jedyne z czym mogę się zgodzić, to faktyczny brak dodatków. Przydałaby się jakaś dodatkowa płytka zawierająca wywiady i ciekawostki dotyczące powstawania poszczególnej części. Ale jak wiadomo, wszystkiego mieć nie można ;)
Całość wydania oceniam na 8/10 (dwa punkciki niżej za brak dodatków, reszta jest dla mnie ok)

ocenił(a) film na 8
Shiloh

Chciałbym mieć dostęp do tej serii, bo posiadam tylko "trójkę" na DVD.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Ja ogladam po angielsku to mi wisi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones