PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6862}

Koziorożec Jeden

Capricorn One
6,9 2 651
ocen
6,9 10 1 2651
5,2 4
oceny krytyków
Koziorożec Jeden
powrót do forum filmu Koziorożec Jeden

Na jednej z amerykańskich stron internetowych przeczytałym wypowiedź jednego z krytyków filmowych że po oszołamiających sukcesie filmu , dystrybucja filmu w USA została objęta embargiem. Skojarzenia filmu ze sfingowanymi "wyprawami na księżyc " są oczywiste.Do dnia dzisiejszego żaden z amerykańskich prezydentów nie przyznał się publicznie do największej mistyfikacji XX wieku jaką były rzekome wyprawy na księżyc.Armstrong na wypowiedź dziennikarz ażeby przysiągł na biblię że był na Księżycu, uderzył go w twarz.Wg Billa Kaysinga pisarza technicznych publikacji i zawansowanych technologi szansa że w 1959 r. człowiek wyląduje na księżycu i powróci bezpiecznie na Ziemię wynosiła 0,00014 %.

Ps.
NASA w przekazie porannym lądowania "na żywo" na Księżycu dla Australi pokazało scenę w której Armstrong spacerował po powierzchni księżyca i natknął się na..... butelkę Coli kopniętą przez kogoś z prawej strony kadru kamery. Oczywiście przekaz poddano edycji i rażąca butelka Coli została wycięta z filmu .Jednak wielu świadków na własne oczy widziało numer z butelką.-))

Ja natomiast widziałem dokument, w którym stwierdzono, że Rosjanie w 1969 roku mieli w NASA tylu swoich szpiegów, że gdyby cała sprawa była ustawiona, Rosjanie obwieściliby to światu zanim nawet nadano by materiał z kroku-skoku Armstronga.

ocenił(a) film na 8
fidelxxx

Jedynym z wytłumaczeń dlaczego Rosjanie by tego nie ujawnili to fakt, że potrzebowali wroga i wytłumaczenia do prowadzenia Zimnej Wojny, ale to tylko taka moja propozycja ;)
W końcu lepiej mieć Wielkiego Wroga, niż Wroga-kanciarza ;P ale to tylko pomysł równie dobry do powieści fantastycznej. Byc może poznany kiedyś prawdę.

ocenił(a) film na 7

Proponuje wpisać lunar ranging experiment w google a nie smarować wiadomościami totalnie wydumanymi. to raz. Poza tym była zimna wojna i ruski by tego nie odpuściły od tak. A znany motyw z butelka coli jest filmem kampanii wirusowej. To że połowa społeczeństwa us nie wierzy w lądowanie to nic niestety nie znaczy jeżeli bazować na ich średnim stanie wiedzy o świecie i innych przedmiotach.

z tą butelką to prawda jest! wiem, bo grałem wtedy tę butelkę! do dziś mam ślad na etykiecie po tym incydencie...

"Wg Billa Kaysinga pisarza technicznych publikacji i zawansowanych technologi szansa że w 1959 r. człowiek wyląduje na księżycu i powróci bezpiecznie na Ziemię wynosiła 0,00014 %"

No tak, ale dziesięć lat później wyglądało to już zupełnie inaczej ;-)

Natomiast prawdopodobieństwo, że udałaby się mistyfikacja oceniam na jakieś 0,000000000019%...

Kagan

Okres rotacji Księżyca trwa prawie ziemski miesiąc a przyspieszenie grawitacyjne na powierzchni Księżyca jest szescio- lub siedmiokrotnie niższe niż na Ziemi, czyli wynosi nieco ponad 1,5 m/s. Poza tym Księżyc nie posiada atmosfery. Wytłumaczcie mi dlaczego sfilmowana flaga amerykańska powiewa (co widać na filmie) w powyższych warunkach,
w których to struktura powierzchni Księżyca pozostaje według badań niezmienna od miliardów lat?

ocenił(a) film na 8
Pawcio_filmaniak

no nie ma na to wytłumaczenia tak samo nie ma jak naprawde udało im sie
wrócić..dolecieć może by dolecieli ..przecież nie mieli chyba paliwa na
powrót no i nie mieli komputera.ręcznie??..ja uważam że jak wszyscy którzy
brali w tym udział umrą to wtedy poznamy prawde i ci co wierzą w bajki sie
zawiodą..kurwa..najbliższy lot na ksieżyc jest planowany na 2020
rok..zobaczycie wtedy jakie to trudne wrócic..życze powodzenia. Uważam że w
2020 jest to możliwe ale jo jest ponad 50 lat po tym jak rzekomo
wyladowali..ale wałek..no nic pozyjemy - zobaczymy

ocenił(a) film na 7
g777

Naprawdę mnie przerażasz...

Rety, co się dzieje ze społeczeństwem?

ocenił(a) film na 8
Rob_Rock

czym sie tak dziwisz? i przerażasz? bo nie wiem...a co ma się dziac ze
społeczństwem? Tylko ignoranci wierzą w bajki o lądowaniu na księżycu.

g777

Wiesz, lepiej być jednak ignorantem niż kretynem czego i tobie życzę, ponieważ na razie zaliczasz się do tej ostatniej kategorii.

ocenił(a) film na 8
fidelxxx

Weź sie chamie ogarnij, jakbyś troche miał pojęcia jak to wygląda,
poświęcił troche czasu na zgłębienie tajemnic nauk ścisłych to nie pisałbyś
bzdur i nie denerwował mnie. Widocznie należysz do tej ciemnej masy która
wierzy we wszystko co powiedzą w tv..żyj tak dalej a niebawem sam
zrozumiesz. Ja swoją wypowiedz opieram na podstawie wiedzy i analizy którą
posiadam...tym wpisem potwierdziłeś że jesteś ingnorantem...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
fidelxxx

fidelxxx chamem jesteś na 100%

ocenił(a) film na 9
g777

racja. nawet w żłobku to wiedza.

g777

Tzw. "powiewanie flagi" to tak banalny i prostacki "zarzut" pod adresem programu Apollo, że nie przystoi nawet na niego odpowiadać. Każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista jest w stanie go obalić po 15 min przeglądania Internetu.

Wierzący w teorię mistyfikacyjnej to ludzie bez wątpienia ułomni umysłowo, gdyż wyprawa na księżyc jest jednym z najlepiej udokumentowanych przedsięwzięć naukowych w dziejach ludzkości. Do wszystkiego można dotrzeć, tylko trzeba się tym na poważnie zainteresować, zamiast dawać wiarę niedzielnym tropicielom spisków i zwykłym oszustom, którzy na mąceniu w głowach ciemnocie zbili majątek.

Kagan

Brawo Kagan. lepiej tego się nie dało powiedzieć. Amen i tyle. Ludzie którzy wyszukują tego typu tanie sensacje budzą po prostu moje szczere politowanie no ale cóż, przyszło nam żyć w świecie gdzie każdy może zakwestionować dosłownie wszystko, nawet rzecz najbardziej oczywistą i namacalną i jeszcze zdobędzie poklask na internetowych forach. Ech... tylko współczuć młodzieży dorastającej w tej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
Kagan

beeeeeeee jesteście jak owce.......prowadza was gdzie chca....prawda jest TAM

ocenił(a) film na 7
schiz

za to ty baran jsteś

Pawcio_filmaniak

Zgadzam się z Kagan (Tzw. "powiewanie flagi" to tak banalny i prostacki "zarzut"). Dla mnie nie do wytłumaczenia jest jak ludzie przeżyli podróż przez Pas Van Allena oraz jak to przetrwały klisze fotograficzne i jak nie zostały naświetlone na Księżycu bez żadnych dodatkowych osłon poza samą kamerą. Inne zarzuty to pikusie.

Pawcio_filmaniak

Dlatego, że w górnej części ma poprzeczkę, która ją napina i dlatego nie opada, to nie żadne powiewanie

jaro_men

Napina ale nie unieruchamia. Pozdrawiam

BTW: na księżycu flaga nie łopoce a na filmie jak szalona :)

ocenił(a) film na 9

Buzz Aldrin walnal w szczeke goscia z biblia a nie Armstrong.

ocenił(a) film na 9

nastepny oszolom

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones