King Arthur: Legend of the Sword

plakat - Król Artur: Legenda miecza (2017)

opisy filmu

(3)
  • Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

  • Uznany reżyser Guy Ritchie wnosi swój dynamiczny styl do klasycznej opowieści o Excaliburze w nowej, pasjonującej interpretacji legendy arturiańskiej. Gdy ojciec Artura zostaje zamordowany, a jego wuj przejmuje tron, chłopak trafia na ulicę, by dorastać w znoju i trudzie w podejrzanych zaułkach miasta. Jego życie odmieni się nie do poznania, gdy wyciągnie z kamienia miecz Excalibur i odkryje swoje prawdziwe dziedzictwo.

  • Bohater opowieści Artur (Charlie Hunnam), znaleziony i wychowany przez prostytutki, dorasta na ulicach, ucząc się tam walczyć o przetrwanie. Po awanturze z grupą wikingów zostaje aresztowany.  Tymczasem w okolicy pojawia się tajemniczy, tkwiący w skale miecz. Słudzy króla Vortigerna (Jude Law) zwożą tam ludzi i każą próbować wyrwać broń z kamienia. Udaje się to Arturowi, ale zaraz potem zostaje z powrotem zamknięty w lochu. Wkrótce odwiedza go Vortigern i zdradza uwięzionemu tajemnicę jego pochodzenia. Okazuje się, że Artur jest jego bratankiem, synem prawowitego władcy Uthera (Eric Bana), którego Vortiger pozbawił korony i zamordował. Artur też ma ponieść śmierć, jednak podczas egzekucji zostaje - za sprawą czarów - uratowany. Dołącza do rebeliantów i planuje odzyskanie należnego mu królestwa.