PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568216}

Król Artur: Legenda miecza

King Arthur: Legend of the Sword
7,0 110 984
oceny
7,0 10 1 110984
6,0 24
oceny krytyków
Król Artur: Legenda miecza
powrót do forum filmu Król Artur: Legenda miecza

Nie no to jest po prostu tak śmieszne i jednocześnie żałosne, że nie potrafię tego opisać, przyczepiać się do tego, że wybrali czarnoskórych aktorów xD W filmie gdzie pojawiają się olbrzymie węże, słonie giganty, nie wiem co to właściwie były za zwierzaki.

Ale nie, no kurcze film jest okropny bo czarnoskóry facet został w fantastycznych realiach rycerzem xDDDDDD

xDDDDDDDDDDD

Nie wiem skąd to się bierze, czy to stąd że ludzie siedzą w swojej wsi i na oczy nie widzieli czarnych? No ale przecież dziewczyn kontrolujących umysłem jebitnych wunszy też nie widzieli, jaki tu problem xD Chryste, to jest fantasy, a nie podręcznik do historii w Januszowie Wielkim.

Tak ogólnie to świetny film, super efekty, wręcz wspaniały jeżeli porównać go do papki serwowanej przez amerykańskie adaptacje komiksów, wybrałem się na seans ze świadomością, że pewnie dostanę kolejną szmirę jak avengersi milion, a tu miłe zaskoczenie.

ocenił(a) film na 7

Też mnie to przeraziło. Ludzie są żałośni.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

Wszyscy powyżej macie rację. Ten film to jest po prostu bajka fantasy. Bajka, która zaledwie luźno nawiązuje do legend o królu Arturze (chociaż pamiętajmy, że okazało się, że to prawdziwa postać historyczna) i twórcy filmu podchodzą do nich z dystansem i humorem. Mnie się film bardzo spodobał - zrobiony z jajem, humorem i widowiskowy. Do tego ta muzyka i te dialogi mówione z tym specyficznym akcentem londyńskiej ulicy. Mam ochotę na jeszcze raz!

ocenił(a) film na 9

generalnie kolor skóry zdaje się być nie tylko problemem 'polskich filmłebków' a całego przemysłu filmowego.

Gwarantuje Ci że gdyby w obsadzie filmu opartego o czysto afrykańskie fantasy pojawili się biali w obsadzie to byłoby gderanie o white washingu na pół roku przed premierą.

Po prostu, film przedstawia fantasy zamknięte w czasach średniowiecza. W średniowiecznej Anglii nie było zbyt wielu czarnych rycerzy :P Średniowieczni Anglicy nie mówili też slangiem. Jednemu to będzie bardziej przeszkadzać, innemu karateka i murzyn i to nie ma nic wspólnego z polaczkowatością.

btw co do oceny filmu to się zgadzam ;)

użytkownik usunięty
sol82

To jest bajka, alternatywna rzeczywistość, a nie czasy średniowiecza, gdzie chciałbyś osadzić w latach akcję, która się dzieje? Średniowieczni Anglicy nie mówili też dzisiejszym językiem angielskim...

ocenił(a) film na 9

bez znaczenia, to fantasy i generalnie brak tu granic co jest możliwe co nie. Chodzi o odbiór i tak jak pisałem, jednemu będzie przeszkadzał murzyn w roli angielskiego średniowiecznego rycerza (bo jest mowa o anglii i chyba można wywnioskować że nie dzieje się to teraz), innemu Scarlett Johansson w roli Motoko.

Zapominasz tez o tym że Jedno i drugie to jakaś tam interpretacja oryginału bo pamiętaj że 'Król Artur' nie został wymyślony przez Richiego. To się opiera o legendę, która była setki razy opisywana w literaturze i nie raz filmowana. Guy Richie zrobił to po prostu po swojemu i jego film kompletnie się nie trzyma pierwowzoru.

Serio, kogoś kto jest fanem legend arturiańskich może to boleć i to nie kwestia bycia 'polskim filmłebkiem'.

masz problem, że ktoś ma inne zdanie na temat filmu od Ciebie i zaczynasz od obrażania ludzi na forum?? Coś koleś z tobą nie tak ? Zmień lekarza bo na wychowanie za późno

użytkownik usunięty
Slawomir_Grzywaczyk

jak poczułeś się urażony to zainwestuj w jakiegoś psychologa, albo psychiatrę i terapeutę, bo widocznie masz bardzo niskie poczucie własnej wartości xD

ocenił(a) film na 5

Z jednej z strony masz rację ale z drugiej to wyobraź sobie,że kręcimy film fantasy oparty na legendach afrykańskich,którego akcja rozgrywa się w Kongo w roku 300 n.e i w obsadzie instalujemy aktorów białych.No też niby to fantasy ale jednak nie poważnie.To tak jakbyś w serialu "Wikingowie" obsadził czarnoskórą osobę jako rdzennego mieszkańca Kattegat :-) Nie mniej jednak też nie rozumiem o co aż taki "bulwers". W "Thor : Ragnarok" będzie czarnoskóra walkiria więc i niech w Królu Arturze będzie czarnoskóry rycerz,co to komu przeszkadza :-) W ogóle to teraz najlepiej jakby filmy robili tak żeby w obsadzie była osoba o każdym możliwym kolorze skóry ale to by było trudne więc proponuję angażować same czarnoskóre osoby,bo przecież nikt się nie przyczepi ,że sami ciemnoskórzy aktorzy grają bo rasizm to jest tylko jak sami biali grają :-) Tylko niech Technochłopiec zostanie taki jak jest bo Bruce Langley jest po prostu genialny w tej w roli :-)

użytkownik usunięty
Nyarlathotep_she

kurcze a jednak w ostatnim kuszeniu chrystusa wszyscy biali, a nikt się nie czepiał, że przecież jezus był jednak troszkę bliższy naszym znajomym z bliskiego wschodu. Technochłopiec spoko, ale akurat główny bohater czarny już nie bardzo, natomiast w trailerze mrocznej wieży głównym bohaterem będzie murzyn i to jest jednak dramat bo ma to istotny wpływ na fabułę i zgodność, a raczej jej brak z książką - tutaj mamy luźną interpretacje legendy, dlatego nie rozumiem czepialstwa

ocenił(a) film na 6

Semici są zaliczani do rasy BIAłEJ

ocenił(a) film na 6

Tu nie chodzai o jakieś mniej lub bardziej głupie filmy fantasy gdzie czarni mi nie wadzą ale o ogólną politpoprawną tendencję wciskania czarnych do filmów historycznych z dziejów Europy gdzie ich być nie powinno! I tak się czasem zastanawiam czemu nie wciskają tam np, Chińczyków, Japończyków, Indian czy Papuasów - jakaś równowaga byłaby zachowana w tym lewackim absurdzie..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones