PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786702}

Król polki

The Polka King
5,6 9 753
oceny
5,6 10 1 9753
4,8 6
ocen krytyków
Król polki
powrót do forum filmu Król polki

Więcej dystansu ...

użytkownik usunięty

Polska to nie tylko Chopin, Maria Skłodowska, to też taki ktoś jak Jan Lewan. Ale taki Jan Lewan nie definiuje nas Polaków, jako narodu. Myślę, że każdy kraj ma takich Janów.
Dlaczego Amerykanie tudzież inne nacje nie mają problemu w przedstawianiu swoich obywateli, jako finansowych kanciarzy, handlarzy narkotyków, rasistów, dewiantów etc. Filmy „Kamerdyner” , „Służące” obsypane nagrodami. Tak samo „Requiem dla snu”, Spotlight”, „Wilk z Wall Steet” A to przecież są filmy, w których jest pokazana ta mroczna, negatywna strona historii Ameryki i jej obywateli. Ale to , ze powstały takie filmu nie deprecjonuje narodu
A my? Myślę, ze w dupach ( sorry za brak eufemizmu) niektórych „patriotów” tkwi kij grubszy niż u Anglików ; )

Wrzuciłeś Anglików i Amerykanów do jednego worka, czy mi się wydaje?
PS. u nas też często pokazywana jest ciemna strona Polski w filmach vide "Psy", "Świnki", "Gniew", "Billboard", pierwszy "Pit Bull" czy "Konsul". Ten ostatni najbardziej podobny, gdyż też opisuje hochsztaplera, podobnie jak robi to Spielberg w "Złap mnie jeśli potrafisz", Scorsese w "Wilki z Wall Street", Joe Chapelle w "Obławie", czy Mya Forbes w "Królu polki" właśnie.

ocenił(a) film na 5

Myślę, że niskie oceny nie wynikają z tego, że ktoś się czuje urażony tym filmem. Przynajmniej ja uważam, że historia Lewana jest ciekawa i, jakby nie było, bardzo "filmowa", po prostu ten film nie jest dobry. Dla mnie zrujnował go idiotyczny humor charakterystyczny dla tzw. "głupich amerykańskich komedii" i przede wszystkim mała autentyczność Jacka Blacka w roli głównego bohatera. Nic nie mam do tego aktora, po prostu uważam, że skoro trzonem scenariusza jest wątek polski, to mogli się wysilić i zatrudnić jakiegoś Polaka z przyzwoitym angielskim, a nie Amerykanina, który będzie przez cały film udawał rosyjski akcent (bo co to dla amerykańskiego widza za różnica, Polacy = Rosjanie).

Novvak617

Po pierwsze, to nie był typowo ruski akcent, raczej ogólnie akcent (wschodnio) europejski. Dla większości odbiorców bez różnicy, tylko Polacy mają problem, że akcent nie taki, tak jakby nasz wyjątkowy sposób kaleczenia języka angielskiego był powodem do dumy :D

Po drugie, taki film jak historia przaśnego Polaczka w Stanach bez znanych nazwisk sam się nie sprzeda. Gdyby zagrał go Polak, to ten film obejrzeliby może wyłącznie znajomi Lewana.

Po trzecie, posłuchaj sobie co o filmie mówi sam Jan Lewan:
https://www.youtube.com/watch?v=KypLZrrJP8o

Novvak617

@Novvak617 - Akurat akcent Jacka Blacka w tym filmie BARDZO przypomina akcent Lewana, zatem argument całkowicie chybiony.

ocenił(a) film na 5
Novvak617

Kiepskie oceny, bo kiepski film. Na IMDb, a więc wśród międzynarodowej publiczności ma niewiele lepszy wynik - 6,0

Zapomniałaś, że żyjesz w zakompleskionym i zakłamanym kraju w którym polacy nigdy nie mordowali żydów, Jedwabne nie ma z naszymi krajanami nic wspólnego a film pokłosie jest fikcją literacką :-D
No i jeszcze nami manipulują, nas rozkradają, ubezwłasnowalniają, wykorzystują i ojej my biedni zawsze tak ciężko mamy, zawsze pod górke a my tacy dzielni i bohaterscy ten świat na barkach niesiemy....

BartasBartas

hoho. Ale Ci się zaraz dostanie od lewaków, wrogów ojczyzny, antypolaków, żydów, pedałów :D
Polaki najszlachetniejsze na świecie! naród wybrany przez pam buka. Ostatnio bastion obrony, przedmurze broniące upadłej Europy przed hordami dzikusów z Afryki :D

BartasBartas

No przecież, ten film jest na to dowodem, taki piękny biznes Polak rozkręcił, a tu przyszedł do niego jakiś zachodni agent i nie dość, że Polaka zamknęli (choć wszyscy byli zadowoleni), to jeszcze ludzie całą kasę stracili.

ocenił(a) film na 2
BartasBartas

BartasBartas: proponuję zebys spróbował uchwycić kontakt z rzeczywistością w tym prawdziwa historia Polski a nie powtarzał zaklamana papke serwowane przez michnikow czy stuhrow. Na początek może książka Sumlinskiego o Jedwabnem- stamtad dowiesz się dlaczego nagle wstrzymano pracę ekshumacyjne w Jedwabnem- dlatego że znaleziono tam dowody że zrobili to Niemcy. Wtedy Żydzi wymusili przerwanie prac zasłaniając się dyrdymałami o rzekomych względach religijnych. A tacy jak ty powtarzają brednie podobnie jak kiedyś podobnie Tobie że w Katyniu Polaków zabili Niemcy.

Dariusz_Zarczynski

Wyjdź ze swojej bańki głupi polaczku.  To jest błędne koło. Masz jakieś błędne przekonania i czytasz książki i materiały które popierają tą teze a odrzucasz wszystkie inne. Jesteś po prostu głupi.

ocenił(a) film na 2
BartasBartas

Spadaj do kibicu zydku. I to tyle do ciebie.

Dariusz_Zarczynski

Poza tym ziemia jest płaska. Na początek polecam zapoznać się z literaturą: Erica Dubay'a „The Flat Earth Conspiracy”.... Tak właśnie widze twoje argumenty głupcze. Wierzysz w bzdury i polecasz mi literature tę bzdury popierającą.

ocenił(a) film na 2
BartasBartas

Spadaj do kibucu- jak wyżej tylko wkradła się literówka.

ocenił(a) film na 6

Zgadzam się ;)

ocenił(a) film na 2

Vilka1: nie pouczaj nas. Ile znasz amerykańskich filmów w których Polak NIE byłby durniem, wieśniakiem, szachrajem itp. Ten słabiutki filmik oparto niby to na faktach ale zrobiono z tego durna amerykańska komedie. Slabiutka rola głównego bohatera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones