PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6760}

Król szczurów

King Rat
7,8 4 074
oceny
7,8 10 1 4074
Król szczurów
powrót do forum filmu Król szczurów

Średnia ekranizacja

użytkownik usunięty

Dla mnie zbyt powierzchownie była przedstawiona postać Króla, który sensu stricte był królem obozu.
Na swoich usługach miał nie tylko oficerów, ale pułkownika i „japońców” Rządził ...
Za mało było Króla w „ Królu” Za mało było o przyjaźni Króla z Peterem . Ich wspólnych wypadów do tubylców. I to jak Peter pod wpływem Króla zmieniał swoej przekonania. Wątek z diamentem bardzo powierzchowny, podobnie jak wątek z radiem.
Wątek Greya, zawsze spóźnionego w tropieniu Króla ;)
Pominięto całkowicie wątek Shona, który włącznie ze sceną końcową, tą z powieści oczywiście, gdzie wielbiony i podziwiany w obozie, po wyzwoleniu wyśmiany, wykpiony, tak, że popełnia samobójstwo. Król i Shone to dwie analogiczne postacie, które pokazują, jak podła jest natura człowieka, gdy w grę wchodzi walka o przetrwanie. Tego w filmie mi brakowało. Tego bardzo trafnego studium psychologicznego człowieka. Końcówka filmu po wyzwoleniu, tez w stosunku do powieści bardzo zubożona. Nie było tez tego wizulanego kontrastu miedzy Królem a innymi więźniami. No ale wtedy nie było komputerów. Rozumiem, że to były lata 60te, ale myśle, że można było nakręcić lepiej ten film. Mnie rozczarowałą i po obejrzeniu czułam duży niedosyt.,
Dziwię się, że do tej pory nie nakręcono remake z takim prawdziwym, amerykańskim rozmachem.
Bo powieśc jest świetna.

ocenił(a) film na 7

Zgoda pełna

użytkownik usunięty
aleksanderw1970

Dzięki :)

ocenił(a) film na 7

Ad. "Na swoich usługach miał nie tylko oficerów, ale pułkownika i „japońców”"

Jestem dopiero co po lekturze książki i być może się mylę, ale z tego co pamiętam to Król miał na swoich usługach koreańskich strażników, a nie japońców.

Ad. "Pominięto całkowicie wątek Shona, który włącznie ze sceną końcową, tą z powieści oczywiście, gdzie wielbiony i podziwiany w obozie, po wyzwoleniu wyśmiany, wykpiony, tak, że popełnia samobójstwo. "[...]
"Dziwię się, że do tej pory nie nakręcono remake z takim prawdziwym, amerykańskim rozmachem. "

Gdyby dzisiaj nakręcono nową ekranizację to jest niemal pewne, że teraz byłby to wątek główny...

ocenił(a) film na 7
Macan_Pacan

Małe sprostowanie, faktycznie był wątek że z Japońcami handlował ale jednak trudno powiedzieć, że miał ich na swoich usługach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones