PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600541}

Królewna Śnieżka i Łowca

Snow White and the Huntsman
6,2 156 251
ocen
6,2 10 1 156251
5,3 15
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i Łowca
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i Łowca

ale się zawiodłam. Finnick jak zwykle piękny i seksowny, Thor silny i waleczny. Kristen… cóż, jedyną zaletą był fakt, że faktycznie do twarzy jej w zbroi (tj. kiedy akurat ma domknięte usta i nie widzę jej przednich zębów). A starałam się nie być uprzedzona do niej po „Zmierzchu”…
Byłam pewna, że film mi się spodoba. Lubię przeróbki klasycznych bajek. Ale na tym naprawdę się zawiodłam. Nawet nie wiem co poszło nie tak. Może to przez kompletnie odrealnione zachowanie wszystkich postaci? Np. w scenie, kiedy Śnieżka umiera, wszystkie krasnoludki z poker face: „trudno, nic się nie da zrobić”. Przecież właśnie umarła ich jedyna nadzieja! Przydałoby się trochę rozpaczy, może nawet paniki, choćby więcej smutku i rozczarowania.. Kolejna rzecz, która mnie denerwowała to magia w tym filmie. Bezpłciowe białe duszki o twarzach minimków latające na golasa po lesie. Komputerowy biały jeleń kłania się naszej „czystej, dającej życie królewnie”, a na jedynego mającego normalną reakcję podczas tej sceny Chrisa: „wtf?” krasnoludy patrzą, jakby spadł z kosmosu, bo przecież jak można nie ogarniać, że jeleń kłaniający się Belli oznacza, że „she is the one”. No i jeszcze ten patetyczny język tak pełen wzniosłych porównań, że jedno zdanie przestaje pasować do drugiego: „Żelazo może się stopić, ale nigdy nie pozostaje w bezruchu! Będę waszym orężem wykutym w ogniu waszych serc”. LOL
Nawet nie doczekałam się rozwinięcia miłosnego trójkąta! A miał taki potencjał. Przez cały czas liczyłam na walkę Thora z Finnickiem.
Jedyną postacią, która ratuje ten film jest zła królowa. Podziwiam tą kobietę. Sama zdobyła władzę (bo jej brata nie można uznać za zbyt pomocnego) i utrzymała ją przez wiele lat. Nie cofała się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel. Znała się na magii i była inteligenta. Poradziłaby sobie w każdej sytuacji. I ta jej wyniosła królewska postawa! Ach, jakbym patrzyła na khaleesi w paru momentach.

ocenił(a) film na 6
LadyLannister

Racja, film zakończył się tak jakoś bez sensu. Thor gdzieś tam się gapił zza węgła, zamiast nie wiem, podejść do Stewart czy cuś. Przeca to jego cmok zbudził ją do życia, jako "pocałunek prawdziwej miłości" etc. etc... ;))))

użytkownik usunięty
LadyLannister

Też liczyłam na coś lepszego . Oglądałam kilka dni temu w tv . Największym błędem myło chyba obsadzenie w roli łownej bohaterki Kristen . Strasznie mnie denerwowała jak robiła te swoje miny i łaziła z otwartą gębą . Mogli rozwinąć wątek miłosny . ta scena w lesie nie spodobała mi się wcale .

ocenił(a) film na 4
LadyLannister

Nie ma co ukrywać, film naprawdę kiepściutki. Pomijam nawet osobę Kristen - nic do tej dziewczyny nie mam, i tak zagrała wcale nieźle (jak na nią, tylko te otwarte usta - grrr....). Zawiódł scenariusz, główna bohaterka, bohaterowie drugoplanowi, wszystko... Niektóre sceny były absurdalne (np. ta w lesie z wróżkami, bezsensowne pościgi, ucieczka Śnieżki). W moim odczuciu ten film ratują jedynie trzy postacie: Will, Łowca i Królowa. Reszta - do jakiejś Akademii Teatralnej.

ocenił(a) film na 3
LadyLannister

"Finnick jak zwykle piękny i seksowny, Thor silny i waleczny. Kristen… cóż, jedyną zaletą był fakt, że faktycznie do twarzy jej w zbroi (tj. kiedy akurat ma domknięte usta i nie widzę jej przednich zębów). A starałam się nie być uprzedzona do niej po „Zmierzchu”…" - te pół krótkiego akapitu zawiera cała esenscję tego filmu :) Zakończenie zdaje się jest takie bez życia, bo twórcy liczyli na kontynuację (tfu, tfu). Mnie najbardziej raziła scena przemowy Śnieżki do ludu, kwintesencja braku aktorskiego talentu Stewart. Gdybym nie rozumiała języka, w którym mówi i musiała skupić się jedynie na tonie głosu, byłabym przekonana, że Śnieżka została przez tych ludzi skrzywdzona, nienawidzi ich, stawia im jakieś zarzuty... Nope. Ona ich zagrzewa do walki -.-

ocenił(a) film na 6
popielica

film nawet fajny ale oczekiwałam czegoś więcej

ocenił(a) film na 6
LadyLannister

Dokładnie też czekałam i się doczekać nie mogłam na pojedynek między Łowcą a Williamem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones