PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600541}

Królewna Śnieżka i Łowca

Snow White and the Huntsman
6,2 156 265
ocen
6,2 10 1 156265
5,3 15
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i Łowca
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i Łowca

niema rola głównej bohaterki z jedną miną.

ocenił(a) film na 6
Ensifer

Myslalem ze tylko mnie sie ten film kojarzy z "Wladca" . Niektore sceny faktycznie klimatem podchodza pod LOTR, ale calosc nie ma co sie do niego rownac ;)

ocenił(a) film na 3
SilverP

Jak dla mnie starali się zrobić klimat "Władcy.." przez różne wzniosłe teksty typu "zaatakujemy zamek jak fala przypływu!" albo tajemnicze wierszyki o najpiękniejszej i kroplach jej krwi, no ale jak słychać im nie wyszło...

ocenił(a) film na 6
LadyLannister

Kiedyś w "Fantastyce" był świetny artykuł autorstwa zdaje się Ziemkiewicza nt fantasy i jej grzechów. Patos, tajemnicze wierszyki czy Wszystkie Nazwy Pisane Wielką Literą to właśnie konwencja tegoż gatunku. Tak to już jest i będzie. Można powiedzieć, że Tolkien, Howard i Le Guin stworzyli podwaliny pod "nowoczesne fantasy", które przecież wywodzi się z podań, mitów i legend istniejących w ludzkiej świadomości od tysiącleci. Od tej trójki wywodzi się sposób narracji, a że zrobili to doskonale, nie ma właściwie możliwości nie nawiązywać w jakimkolwiek stopniu do ich twórczości.
Władcę Pierścieni przypominała bardziej niż wierszyki konna pogoń za Śnieżką przez las. Tylko patrzeć, kiedy wyskoczy jakiś Nazgul ;) Natomiast "wzniosłe teksty i wierszyki" są we WSZYSTKICH dziełach fantasy, z Sapkowskim włącznie...

ocenił(a) film na 3
antonego

Tak, ale "zaklęcie" w Ostatnim Życzeniu Sapkowskiego przynjamniej śmieszne było. A wierszyki z tego filmu były tylko pełne patosu i było ich za dużo, żeby budować odpowiedni nastroj.

ocenił(a) film na 3
antonego

Poza tym w WP klimat jest budowany stopniowo. Na początku Sam wciąż zachwyca się elfami i kiedy już je widzimy potrafimy to docenić. A tutaj jakis biały jeleń zjawia się ni z gruszki ni z pietruszki i mamy wszyscy ogarniać, że to taki tutejszy Aslan. No chyba jakies background by się przydało.

ocenił(a) film na 6
LadyLannister

Po prostu "Śnieżka i Łowca" nie jest dopracowany do końca, najzwyklejsze na świecie dziury w scenariuszu. I tyle. Co przy tym budżecie wydaje się dziwne nieco ;)
W wersjach książkowych LOTR a w szczególności "Dzieci Hurina" patos aż wycieka z kartek. Przyznam się szczerze, że wychowałem się na tzw. hard SF czyli np Clarku, Nivenie, Simaku czy Asimovie. Fantasy tolkienowska przez długi czas była dla mnie nie do strawienia, głównie przez ten przytłaczający patos. Sięgnąłem więc za "Czarnoksiężnika z Archipelagu" Ursuli Le Guin i już było lepiej, może dlatego, że objętość powieści była mniejsza, przez co nie zdążyłem nabawić się depresji ;)) Z małymi wyjątkami, fantasy jako taka jest prawie identyczna bez względu na autorów. jeśli któryś próbuje zrobić opowiastkę lżejszą, to i tak prędzej czy później pojawiają się Wielkie Litery, każdy kamień, drzewo, broń, czy kurde Miejsce-W-Którym-Ktoś-Tam-Przed-Wiekami-Kupę-Robił ma swoje Imię. To wszystko powoduje nieodparte wrażenie, że gdzieś już to widziałem, czytałem, słyszałem... Deja vu, błąd w Matriksie ;)
Najśmieszniejsze jest to, że patos u Tolkiena robi nastrój, a taki sam patos u kogoś innego robi znużenie u odbiorcy ;)
Pozdro!

ocenił(a) film na 6
Ensifer

Mnie też się rzuciły w oczy podobieństwa do WP.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones