PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30591}

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Snow White and the Seven Dwarfs
7,3 49 003
oceny
7,3 10 1 49003
7,0 7
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Hej.
Czy można spotkać gdzieś na rynku dvd czy blue-ray gdzie jest jeszcze przed wojenny dubbing? Pamiętam jak byłam mała miałam kasete właśnie z tym dubbingiem i jak usłyszałam ten nowy to się za głowe złapałam. ON NIE PASUJE. Animacja, kanon urody, teatralne gesty postaci. Tutaj potrzebne są głosy starych aktorów. Oczywiście na temat gust się nie dyskutuje. Jaóry za wole ten stary.
Więc czy i gdzie można się zaopatrzyć w taką płyte? Dzięki z góry za odpowiedzi.

ocenił(a) film na 8
Solllaris

Dvd nie mam, ale na necie znajdziesz przedwojenna wersje bez problemu.

Solllaris

Wlasnie te wersje ogladam. Z dziecinstwa pamietam, ze w kinach puszczano wersje powojenna.

ocenił(a) film na 9
Solllaris

Masz rację, oglądam na Polsacie z nowym dubingiem i coś mi tu nie gra.

ocenił(a) film na 9
chemas

Ale muszę dodać, że dubbing z 2009 roku jest na poziomie, szczególnie Opania i Fronczewski

ocenił(a) film na 8
chemas

Tak się zastanawiam, czy film nie przeszedł już do domeny publicznej ze względu na swój wiek, czy przypadkiem nie chronią go dodatkowe prawa autorskie, które to "obchodzą".

ocenił(a) film na 9
Cesarz_OLX

A tego to nie wiem, ale biorąc pod uwagę rok produkcji, może to już być własność powszechan, czy jak to zwał

ocenił(a) film na 8
chemas

Z tego co pamiętam dane dzieło (czy to utwór, czy film) musi mieć 70 lat, a "Śnieżka" spełnia to zagadnienie. Prawdopodobnie najstarsze kreskówki z Myszką Miki (lata 20. i 30.) mają status domeny publicznej, ale nie wiem czy "Śnieżka" takowy także posiada. Pasowałoby poczytać.

ocenił(a) film na 9
Cesarz_OLX

No właśnie, trza by poczytać, do końca też nie wiem

ocenił(a) film na 8
chemas

Niestety, ale "Śnieżki" nie ma na liście filmów Disneya z domeną publiczną. Jest raptem parę starych kreskówek z lat 30. których nikt prawie nie zna.

ocenił(a) film na 10
Cesarz_OLX

Tuż przed wygaśnięciem praw autorskich Disney wycofał prawa dystrybucji Królewny z przedwojenną obsadą. Nagranie z nowymi aktorami pozwala na korzystanie z wpływów z Królewny na kolejne 70 lat.

Solllaris

A ja wlasnie chciałabym obejrzec wersje z nowym dubbingiem, tak z ciekawosci, w internecie jest tylko i wylacznie wersja z tym przedwojennym.

ocenił(a) film na 7
Solllaris

No w nowym dubbingu lepiej brzmią tylko krasnoludki i Śnieżka, taka zła królowa brzmi gorzej

ocenił(a) film na 10
Solllaris

Mam ten sam problem, właśnie oglądam na Disney + i nowy dubbing boli :(

Solllaris

Jest na CDA :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones