PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1158}
7,8 44 844
oceny
7,8 10 1 44844
8,1 30
ocen krytyków
Krótki film o miłości
powrót do forum filmu Krótki film o miłości

Jest scena kiedy bohaterka bada Tomka wahadłem. O co chodzi?

ocenił(a) film na 9
filipex1001

Może chodzi o dodanie Szapołowskiej mistycyzmu? W całym filmie jest kilka takich scen, "reżyserskich zabiegów", myślę, że mają na celu dodać postaci Magdy tajemniczości, uczynić ją jeszcze bardziej pociągającą - tak jak widzi ją Tomek. Tak ja sam ją zresztą odbierałem :)

filipex1001

Oczywiście dodanie tajemniczości Magdzie wydaje się podstawowym powodem. W latach '80 wahadełka były dużo popularniejsze niż dzisiaj, a Magda używała go do badania mleka, czy nie jest zepsute. Kiedy "sprawdza" Tomka, wahadło wskazuje "prawdopodobnie", ale to już może być poważna nadinterpretacja. ;)

ocenił(a) film na 9
filipex1001

Nie tylko wahadelko, pojawiaja sie tez karty. W jednej ze scen na stole ulozone sa karty.

Bohaterka szuka odpowiedzi w silach nadprzyrodzonych, ale to chyba nie srodek jest tu najwazniejszy a to ze Magda szuka odpowiedzi na swoje pytania. Mozemy sie ich tylko domyslac z tresci filmu. Mysle ze dostajemy tu od Kieslowskiego sygnal ze bohaterka szuka i chce zmiany swojej sytuacji (na pewno karty). Wahadelko to raczej narzedzie ubezepieczajace, jakas forma obrony, sprawdzenia.

A moze to symbol braku do siebie zaufania, on a juz nie wierzy ze moze dobrze wybrac, tyle razy sie przeciez sparzyla.
Oddala swoja wole i decyzje innym silom, czy tez przypadkowi ulozenia kart albo wachnieciom sie wahadelka.

ocenił(a) film na 10
prg197

Mi się wydawało ze ona uklada cały czas pasjansa haha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones