PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174034}

Kraina śniegu

Schneeland
6,8 659
ocen
6,8 10 1 659
Kraina śniegu
powrót do forum filmu Kraina śniegu

z klimatem, znakomicie kręcony, trochę tajemniczy...

ocenił(a) film na 6
game125

Jak dla mnie film trochę długaśny i nie pozbawiony odważnych scen. Scen, które budziły w pewnych momentach obrzydzenie i niesmak. W każdym razie odważne filmy są dla odważnych ludzi.
Podziw dla aktorki grającej Inę mam ale czy film opatrzyłabym tym przymiotnikiem? Ja w każdym razie nie.

ocenił(a) film na 7
game125

To bardzo miłe zaskoczenie wczorajszego wieczoru. Jest w tym filmie coś takiego, że już po kliku minutach nie umiałam się od niego oderwać. Bardzo klimatyczny.

honey_filmaniak

No właśnie. Ja też nie mogłam się oderwać od tego filmu, choć to był poniedziałek, byłam po całym dniu pracy i obowiązków, nazajutrz pobudka mnie czekała o 6.00 a ja oglądałam i oglądałam....

ocenił(a) film na 7
game125

Uwaga: spojler
Mnie też wciągnęło, mimo początkowych obaw, co do długości. Przy okazji mam pytanie, bo pogubiłam sie w fabule retrospekcyjnej. Co sie stało z Ina jej dzieckiem i co takiego Elisabeth przeczytała w pamiętnikach, że wróciła do życia.

ocenił(a) film na 6
marlett_1

Jak ja dobrze myślę, Ina zmarła (leżała przecież w śniegu). A kobieta zrozumiała, że pomimo utraty ukochanego ma dla kogo żyć (chodzi mi o jej dzieci). Ina chyba nie urodziła dziecka...

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

Ina doczekała się dzieci i wnuka/ów. Elisabeth znalazła ich zdjęcia i jakiś list zapowiadający przyjazd w papierach Iny (powiedziała wtedy do siebie mówiąc jakby od Iny, "a więc masz dziecko i wnuka") Widzicie, mamy powód żeby obejrzeć jeszcze raz, aby się upewnić czy tak to wyglądało ;).
Film ma przepiękne zdjęcia.

ocenił(a) film na 6
honey_filmaniak

Wychodzi więc na to, że i ja się pogubiłam w fabule.

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

Zobacz, znalazłam na YT.
w minucie 14:19 Elisabeth znajduje samochodzik dziecka w domu Iny (pewno miała chłopca???)
w minucie 14:45 w portfelu Iny znajduje zdjęcia wnuków Iny, a gdzieś jeszcze czytała list od syna że mieli do Niej przyjechać (do Iny) i skomentowała to tak, że będzie musiała ich zawiadomić o tym co się stało (Ina leżała na podwórku). Mam nadzieję że sama czegoś nie pokręciłam :)

http://www.youtube.com/watch?v=ImmCOQz64bA

Niestety nie mogę znaleźć z listą dialogową, ani lektorem:/
No i muzyka też była niesamowita.

ocenił(a) film na 7
marlett_1

Myślę, że losy Iny w ogóle dodały Jej otuchy. Ina mnóstwo wycierpiała w życiu (te wszystkie akcje z Jej ojcem, to że nie miała nic do powiedzenia, była pozbawiona godności i traktowana jak niewolnica) a jednak nie straciła wiary w to, że życie i miłość ma sens i można zacząć wszystko od nowa. Poza tym losy Iny dały Elisabeth materiał do książki (zdaje się ż była pisarką - ale może się mylę bo w pierwszych kadrach filmu dopiero skałdałam papiery i niezbyt uważnie śledziłam ekran). Kiedy zamierzała opuścić dom Iny, zwinęła karty pamiętnika do kieszeni płaszcza. I tym samym miała kolejny powód, aby żyć. Ja tak sobie wymyśliłam, ale może są jeszcze inne wytłumaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones