PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 691
ocen
7,5 10 1 266691
7,0 24
oceny krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Witam, zaczynam już powoli się bawić w opowiadanie i tak na pierwsze 5 min mam coś takiego to nawet nie jest 1/100000, ale czy tak mogę to zacząć? Czy źle?

Arendell kraj w którym mieszka piękna królowa Elsa jak i jej nie mniej piękniejsza siostra księżniczka Anna, od ostatniego zdarzenia które wydarzyło się 6 miesięcy temu, dużo się zmieniło szczególnie w więzi sióstr Anna i Elsa razem ze sobą dogadują się prawie że wyśmienicie. Każde budzenie ranne księżniczki rozpoczyna się uśmiechem, codziennie kiedy rano wstaje już myśli jak tu spędzić kilka chwil ze swoją można powiedzieć nie dawno poznaną siostrą Elsą, dlaczego nie dawno? Sami wiecie, że za dobrze się im nie układało przez te wszystkie lata. A więc Anna rano wstaję z uśmiechem na twarzy odwraca się w prawo, patrzy w stronę okna, za oknem bialutki śnieg i bawiące się dzieci – szczęśliwy uśmiech Anny na twarzy i z dodatkiem łez w oku. Odwraca się do tyłu patrzy na lustro, sięga po grzebień układa włosy w stylu jak przed sześcioma miesiącami podczas koronacji Elsy, ubiera swoją piękną ciemno-zieloną sukienkę, ścieli łóżko i szybkim ruchem wychodzi na korytarz patrzy pierw prawo a tam ściana a na niej zdjęcie jej rodziców Agdara i Idun – Anna ze smutkiem przypomniała sobie o ich wypadku.

ocenił(a) film na 10
Maateek

Jeśli wam nie przypada ten fragment z powodu bardziej mrocznego klimatu nie macie co się martwić, bo prawdopodobnie to zmienię a jak wyrobie sie z obrazkami dodam śpiewająca i tańczącą Anne ;)

ocenił(a) film na 10
Maateek

W niektórych momentach lepiej bym tego nie napisał :) Ale postaraj się bardziej dbać o interpunkcję, bo to jednak najbardziej razi.

ocenił(a) film na 10
Anonim90

Co do interpunkcji nie patrz na, to czemu nie ma kropki czemu przecinka etc, bo ja, to zawsze na końcu robię;x, ale jak razi, to proszę:

Arendell kraj, w którym mieszka piękna królowa Elsa, jak i jej nie mniej piękniejsza siostra księżniczka Anna, od ostatniego zdarzenia, które wydarzyło się 6 miesięcy temu, dużo się zmieniło szczególnie w więzi sióstr Anna i Elsa razem ze sobą dogadują się prawie, że wyśmienicie. Każda pobudka księżniczki rozpoczyna się uśmiechem, codziennie, kiedy rano wstaje już myśli jak tu nadrobić stracony czas. Anna wstając z łóżka odwraca się w prawo, patrzy w stronę okna, za oknem bialutki śnieg i bawiące się dzieci
Oooouu– szczęśliwy uśmiech Anny na twarzy i z dodatkiem łez w oku. Odwraca się do tyłu patrzy na lustro, sięga po grzebień układa włosy w stylu jak przed sześcioma miesiącami podczas koronacji Elsy, ubiera swoją piękną ciemno-zieloną sukienkę, ścieli łóżko i szybkim ruchem wychodzi na korytarz
„Tym czasem w pokoju Elsy”
Królowa wstaje z łóżka dodając kilka słów jeszcze leżąc.
-Ehh i dzień zaczyna znowu się tak samo.. – obojętna mina królowej przy obmyślaniu za jakie papierki się dziś zabrać.
Królowa robiąc, to samo co swoja siostra odwraca się w lewo patrzy na okno widzi bielutki śnieg i bawiące się dzieci – patrząc jak dzieci się bawią. Zerka na swoją dłoń, a z niej unosi się mała mgła, która tworzy przepiękny kryształek śniegu unoszący się w powietrzu.
-A jeszcze nie dawno nazywali mnie potworem , aż trudno uwierzyć – westchnęła Elsa

ocenił(a) film na 10
Maateek

Ładnie :)

ocenił(a) film na 5
Maateek

Stylistycznie do bani. Nie pakuj po 10 różnych czasowników do jednego zdania, skup się na poszczególnych czynnościach i opisz je, jednocześnie tworząc drugi plan dla swojej postaci. Jeśli chcesz ten tekst traktować jako wstęp, to większa uwagę powinieneś przyłożyć do nakreślenia okoliczności akcji, a nie pisać o ubieraniu się (lol). I koniecznie zmień to "budzenie ranne" (WTF?) na pobudkę, każdy poranek/dzień. :P

Jest jeszcze parę błahostek, ale wymieniłem te najważniejsze. Obyś dobrze rysował. :D

ocenił(a) film na 10
G00N3R

Pisałem to góra 10 min , sam to zauważyłem i poprawiam po woli. Ale jak mówię nie robiłem jeszcze nigdy opowiadania wiec proszę o wyrozumiałość ;) Z rysowaniem zobaczymy :P Była długa przerwa ;D Jutro w mieście kupie specjalny sprzęt i zacznę się bawić ;) Tutaj nieco poprawiony lecz nadal nie jest jeszcze to, co o tym sądzisz?
aha bym zapomniał dodałem kilka zdań o ubieraniu etc by każdy czytając mógł sobie to wyobrazić w czym będzie chodzić co robić etc, itd bo z tekstem wstaje rano i biegnie w stronę korytarza brzmi jak by miała nie wiem w samych gaciach iść. ;x

Zobacz teraz ten tekst:

Arendell kraj w którym mieszka piękna królowa Elsa jak i jej nie mniej piękniejsza siostra księżniczka Anna, od ostatniego zdarzenia które wydarzyło się 6 miesięcy temu, dużo się zmieniło szczególnie w więzi sióstr Anna i Elsa razem ze sobą dogadują się prawie że wyśmienicie. Każda pobudka księżniczki rozpoczyna się uśmiechem, codziennie kiedy rano wstaje już myśli jak tu nadrobić stracony czas. Anna wstając z łóżka odwraca się w prawo, patrzy w stronę okna, za oknem bialutki śnieg i bawiące się dzieci
Oooouu– szczęśliwy uśmiech Anny na twarzy i z dodatkiem łez w oku. Odwraca się do tyłu patrzy na lustro, sięga po grzebień układa włosy w stylu jak przed sześcioma miesiącami podczas koronacji Elsy, ubiera swoją piękną ciemno-zieloną sukienkę, ścieli łóżko i szybkim ruchem wychodzi na korytarz
„Tym czasem w pokoju Elsy”
Królowa wstaje z łóżka dodając kilka słów jeszcze leżąc.
-Ehh i dzień zaczyna znowu się tak samo.. – obojętna mina królowej przy obmyślaniu za jakie papierki się dziś zabrać.
Królowa robiąc to samo co swoja siostra odwraca się w lewo patrzy na okno widzi bielutki śnieg i bawiące się dzieci – patrząc jak dzieci się bawią. Zerka na swoją dłoń a z niej unosi się mała mgła która tworzy przepiękny kryształek śniegu unoszący się w powietrzu.
-A jeszcze nie dawno nazywali mnie potworem , aż trudno uwierzyć – westchnęła Elsa
Wciąć pracuje nad tą stylistyką ;/

ocenił(a) film na 10
Maateek

Królowa robiąc to samo co swoja siostra odwraca się w lewo patrzy na okno widzi bielutki śnieg i bawiące się dzieci – patrząc jak dzieci się bawią. Zerka na swoją dłoń a z niej unoszą się skręcone linie wokół siebie które tworzą przepiękny kryształek śniegu unoszący się w powietrzu.

Poprawiony nie co o jej dłoni ;x

ocenił(a) film na 5
Maateek

Spoko luz, wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć. Przeczytaj opowiadanie filmomanki (jest na forum) i zobacz jak ona tworzy scenę i operuje językiem pisanym. Jeszcze jedna moja rada, napisz na początku coś krótszego, najlepiej opartego na jednym/dwóch wątkach i doszlifuj całe opowiadanie. O wiele lepiej i łatwiej wychwycić wszystkie błędy i najzwyczajniej w świecie się wyrobić, niż tworząc molocha na kilkadziesiąt stron wypchanych błędami.

Ten tekst jest już lepszy, tylko od razu rzuca się w oczy:

- kompletny brak przecinków ;d

- ". Anna wstając z łóżka odwraca się w prawo, patrzy w stronę okna, za oknem bialutki śnieg i bawiące się dzieci" - jak już bardzo chcesz zwracać uwagę czytelnika na orientację, to zamiast lewo/prawo używaj kierunków geograficznych, np. "Anna wstając z łóżka spojrzała w stronę okna, wychodzącego na północną stronę królestwa. Jej uwagę od razu przykuł lekki biały śnieg i bawiące się dzieci, niektóre z nich wyraźnie uciekały przed niedużym obślinionym stworem, który w pewnych kręgach zwany był Pedobearem. "

- "Odwraca się do tyłu patrzy na lustro," - a możesz się odwrócić do przodu? :P

Ćwicz dalej, jak opublikujesz coś dłuższego, to z chęcią przeczytam. ;)

EDIT:
Jeszcze to "nie dawno" zamień na niedawno. :D

ocenił(a) film na 10
G00N3R

"Spoko luz, wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć. Przeczytaj opowiadanie filmomanki (jest na forum) i zobacz jak ona tworzy scenę i operuje językiem pisanym. Jeszcze jedna moja rada, napisz na początku coś krótszego, najlepiej opartego na jednym/dwóch wątkach i doszlifuj całe opowiadanie. O wiele lepiej i łatwiej wychwycić wszystkie błędy i najzwyczajniej w świecie się wyrobić, niż tworząc molocha na kilkadziesiąt stron wypchanych błędami. " - Dokładnie chcę tak zrobić zakończę scenę Elsy i Anny w kuchni, które gotują potem zjedzą i zaczną rozmawiać o czymś ^^ nie powiem o czym na tym zakonczę i zacznę poprawiać błędy i będę trzymał sie twoich podpowiedzi, zapomniałem dodać czasami mam problem takie coś zobaczyć, że zdanie nie trzyma się kupy, ponieważ jestem dyslektykiem ;x

Na dodatek mam pytanie co do rysowania myślicie że czarno białe sceny będą pasować? Chodzi mi że będę tylko projektował i zakańczał ołówkiem kupie miękkie i twarde zobaczę którym będzie lepiej. Czy lepiej już te obrazki pokolorować?

Mam jeszcze jedno pytanko :P
Co do dialogów bo to jest tylko początek a będzie ich o wiele więcej i mam mianowicie takie pytanie dajmy przykład
- Cześć anno - powiedziała Elsa
- Cześć Elsa - Powiedziała Anna

I tak bym miał cały czas dialogi opisywać? że z uśmiechem na twarzy odpowiedziała na pytanie czy może wystarczy tylko napisać
- Cześć anno
- Cześc elso
i potem przy jakiś ciekawszych scenach powiedzieć np
- heheh , nie kochaniutka - z uśmiechem odpowiedziała Anna swojej siostrze ;x

Przepraszam za zdania jak są nie poprawnie sformułowane,ale pisałem z dotykowego telefonu a na dodatek mam WILKIE palce ;x

ocenił(a) film na 10
Maateek

Możesz na czarno, czemu nie.

Mogę ci pomóc w pisaniu dialogów :) Kilka osób z forum uważa, że znajomość charakteru Anny i Elsy mam dopracowane do perfekcji.

ocenił(a) film na 10
Anonim90

Odezwę się jak napisze chociaż do końca z tą sceną w kuchni ;x
Ale to jutro dzisiaj o 18:30 oglądam znowu Kraine Lodu, popcorn kupiony, Ice Tea też;x

ocenił(a) film na 10
Maateek

Polecam ;)

ocenił(a) film na 5
Maateek

Jeśli chodzi o kolory, to zależy od tego jak rysujesz, ciężko powiedzieć tak "na czuja" ;). Ja osobiście lubię czarno białe kadry, zazwyczaj mają dla mnie więcej klimatu.

Co do dialogów to jak wolisz, żeby tylko nie było pustego
<treść> - powiedział X
<treść> - powiedział Y
etc.

G00N3R

OMG.... Podałeś mnie na pewnego rodzaju wzór.... <oczy pełne łez >

Naprawdę bardzo się wzruszyła i pierwszy raz jestem z siebie dumna.

Dziękuję bardzo

ocenił(a) film na 5
filmomanka_6

Pewnie dziś nie uśniesz, co? :d

G00N3R

Nie zamierzam >.< ... Nie będę spać do 3-4 (przez projekty)

ocenił(a) film na 5
filmomanka_6

Też nie powinienem, 2 koła w tym tygodniu, ale chyba nie jestem aż tak ambitny. ;)

G00N3R

na jutro 3 projekty i 2 spr
na czwartek 1 projekt (luzik)
na piątek spr z przedmiotu którego nie rozumiem

zarwę kilka nocek, znowu :-/

Maateek

Nie spiesz się, kiedy piszesz, dopracuj każde zdanie ;)
Używaj dużo przymiotników, określeń, postaraj się jak najdokładniej przedstawić świat. Zwracaj uwagę na szczegóły, trochę popracuj nad stylem i będzie jeszcze ładniej.
Sama czasami piszę i zauważyłam, że warto przeczytać swoje opowiadanie po kilku dniach, z dystansem. Wtedy zazwyczaj dostrzegam błędy, niedociągnięcia i je poprawiam :D

ocenił(a) film na 9
Maateek

Mam prośbę : dasz jedno zdjęcie twojego rysunku? :)
Co do opowiadania to zgadzam sie z powyzszymi opiniami :P

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Dzisiaj zakupiłem ołówki :) Jak zacznę coś rysować to pierw ci na PW wyśle ^ ^ Ale coś czuje, że w pierwszym opowiadaniu może max 3 obrazki będę i 4 na zakończenie taki CUD MIÓD ;x, jeśli się uda ^ ^ dopiero w drugim opowiadaniu, czyli Ciągu dalszym przygód już będę próbować dość często je dodawać do tekstu, by było ich minimum 10

Nie mogłem wam odpisywać bo Limit ;x

ocenił(a) film na 9
Maateek

Spoko ;) ja nawet tez chcialem zrobic takie opowiadanie z rysunkami ,ale natlok obowiazkow spowodowal, iz wycofalem sie z tego pomyslu :p Z niecierpliwoscia czekam i pozdrawiam :)

Maateek

Treść bardzo mi się podoba, zachęciłeś mnie do dalszego czytania :D

Przejdźmy do "reszty":
a) "Aredell kraj w którym" - według mnie, po Arendelle (tak się to poprawnie pisze, ale to szczegół ;) ) powinien być myślnik. Jeszcze pewien przecinek by się przydał, ale czytałam już, że Ty to robisz na końcu, więc spoko :)
b) "nie mniej piękniejsza" - powinno być "nie mniej piękna", w wyrażeniach tego typu nie używa się przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym,
c) "od ostatniego zdarzenia które wydarzyło się 6 miesięcy temu" - zdarzenia, które wydarzyło się - masło maślane :P Radziłabym "od wydarzeń z przed 6 miesięcy",
d) "każde budzenie ranne księżniczki rozpoczyna się uśmiechem" - całkiem ok, ale ja napisałabym raczej "każdą pobudkę księżniczka rozpoczyna uśmiechem",
e) "za oknem bialutki śnieg i bawiące się dzieci – szczęśliwy uśmiech Anny na twarzy i z dodatkiem łez w oku" - "ten widok sprawia uśmiech na twarzy Anny, a w jej oku zakręca się łza" chyba brzmi lepiej,
f) "Odwraca się do tyłu patrzy na lustro, sięga po grzebień układa włosy w stylu jak przed sześcioma miesiącami podczas koronacji Elsy, ubiera swoją piękną ciemno-zieloną sukienkę, ścieli łóżko i szybkim ruchem wychodzi na korytarz" - za dużo czasowników naraz! Takie szczegółowe opisy nie są potrzebne. Tak sczerze mówiąc, większość tego zdania bym wywaliła,
g) jedna mała uwaga - stosuj jeden czas w narracji, bo tutaj raz jest teraźniejszy, raz przeszły. Zmieniać czasy można tylko w dialogach, lub w danym kontekście, np. "postanowił, że wżeni się w jakąś królewską rodzinę" (ta, nikt inny nie chodzi mi teraz po głowie :P).

Jeśli byłam zbyt ostra, przepraszam, nie chciałam ;)
Według mnie możesz napisać naprawdę dobre opowiadanie, a potem jakoś załatwić korektę czy coś. Na przyszłość - jeśli chcesz dalej pisać - popracuj nad stylistyką, to dużo Ci da.

ocenił(a) film na 10
Crazy12

Dziękuje za te podpowiedzi, ale ""ten widok sprawia uśmiech na twarzy Anny, a w jej oku zakręca się łza" to jest zbyt romantyczne ;x
Własnie pracuję nas stylistyką pomagają mi pewne osoby, za co bardzo dziękuje, wymieniać ich nie muszę bo one wiedzą o kogo chodzi xD

Mój pomysł jest taki by na początku była "sielanka" a następnie po wyruszeniu "gdzieś" ^^ zacznie się, może nie prawdziwe piekło ale przygoda ^ ^

Maateek

Wiem o tym, po prostu jakoś ten fragment jest, hm, trudny. Ale to dobrze, bo dobry pisać powinien stawiać czytelnikom takie wyzwania :D
Klasyczny, ciekawy i otwarty schemat. Miłego pisania :)

Maateek

Ciekawy pomysł, kilka niedociągnięć ale to się da nadrobić. I jedno pytanko.... Gdzie ten mrok? Jak na razie wychodzi sielanka...

ocenił(a) film na 10
Maateek

Witam. Chciałbym tylko poinformować, że jak nie zabraknie mi, że tak powiem "Weny" z samym opowiadaniem powinienem się wyrobić do końca roku a z obrazkami do połowy stycznia ;) Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones