PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715668}
5,4 17 627
ocen
5,4 10 1 17627
5,7 9
ocen krytyków
Krampus. Duch Świąt
powrót do forum filmu Krampus. Duch Świąt

Bardzo fajna komedia, jeszcze nigdy nie widziałam tak śmiesznego "horroru". Polecam! :D

ocenił(a) film na 10
natis123

no ja sie wystaszyłem ale horror komedia?- horror komediowy

ocenił(a) film na 6
Eplay

Taka straszna komedyjka:)

ocenił(a) film na 7
Eplay

nie bylo tam nic smiesznego to ze ciasteczka troche smieszyly to nic byl lub byla bys na ich miejscu to bys sie posrala lub posral ze strachu poza tym w horrorach czasem cos smiesznego jest w jakiejs scenie

ocenił(a) film na 5
hercules38

Nie wybuchłeś śmiechem kiedy ciotka rzuciła od niechcenia "do zoba w piekle" po czym wyskoczyła przez okno w towarzystwie efektu dźwiękowego prosto z kreskówek o strusiu i kojocie?

ocenił(a) film na 7
rozkminator

nie pamietam bo ogl to ponad rok temu cos tam bylo smieszne ale to mialo takie byc albo zle im wyszlo i nie mialo takie byc

ocenił(a) film na 9
natis123

też uważam że to bardziej komedia z dreszczykiem emocji ale mnie się podobało :)

ocenił(a) film na 7
izabelaclapa

nie znasz sie mala

ocenił(a) film na 9
hercules38

tak mówisz.... no może masz rację :) duży :)

ocenił(a) film na 7
izabelaclapa

no mam ani troche nie przypominal komedi mala :D

ocenił(a) film na 9
hercules38

no mnie bardzo, do horroru to daleko mu było :) duży :)

ocenił(a) film na 7
izabelaclapa

to sie nie znasz mala bo smieszne byly tylko ciasteczka ale to tak mialo byc i nikt tam sie nie smiał i ten miesiek i robocik tak to nic smiesznego nie bylo normalny klimat a ludzie co sie nie znaja na horroroach tylko sb czasem obejrza to widac co mysla zalosnego :D

ocenił(a) film na 9
hercules38

no już mi tu od żałosnych nie wyjeżdzaj... mnie film się podobał ale dalej uważam że nie był to typowy horror.

ocenił(a) film na 7
izabelaclapa

horror jak horror nie musi byc typowy horrory maja rozne fabuly klimat poziom strachu rozne przesalania takie tam ;p

ocenił(a) film na 9
hercules38

no ja i tak "typowych" horrorów ostatnio raczej nie oglądam, zbyt wrażliwa jakaś się zrobiłam, dlatego ten był dla mnie w sam raz

ocenił(a) film na 7
izabelaclapa

dupa tam typowy czy nie typowy zwykly horror

ocenił(a) film na 3
hercules38

Zwykłe g... Ani trochę dreszczyku w tym nie było. Kilka słabo wstrętnych postaci i tyle.
Ogólnie film klasy B

ocenił(a) film na 7
Sedzia_Dredd

widac ze sie nie znasz dajesz ocene 3 a mowisz ze film klasy b klasa b jest tylko gorsza od klasy a czyli to musza byc dobre filmy

ocenił(a) film na 7
hercules38

Czyli wg Ciebie ja się znam :). Sam zgadzam się z Tobą. Z tymi ciasteczkami dokładnie była smieszna scena, kiedy ostatni niczym ostatni samuraj chciał dopaść wujaszka, ale łakomstwo psa zwyciężyło :D.

ocenił(a) film na 7
wpiotr93

i z czym sie jeszcze zgadasz bo ciasteczka to za malo by sie znac :P

natis123

To obejrzyj sobie martwe zlo 2 z 1989 roku a pozniej armie umarłych i zobaczysz porzadna horrorokomedie ;-)

natis123

Raczej film familijny z dreszczykiem.

ocenił(a) film na 3
natis123

Komedia familijna, bo sceny były tak oklepane, a maski tak drętwę, że nawet dzieci w ciemnym pokoju będą rozbawione... zwłaszcza, że teraz każde dziecko w internecie może zobaczyć egzekucje ISIS. Tak to jest jak robią "horror" z niską kategorią wiekową, czyli bez krwi, przemocy, seksu i przekleństw.

ocenił(a) film na 5
natis123

Za dużo tu nie było humoru. Musiałaś mało widzieć pastiszów horroru.

Najlepsze jakie zrobiono to
Powrót żywych trupów 1985 imdb 7,3
Martwe zło 2 1987 imdb 7,8
Armia ciemności 1993 imdb 7,6 ( Martwe zło 3)
Martwica mózgu 1992 imdb 7,6

Wyróżniające się też są
Gremlins 1984 imdb 7,2
Re-Animator 1985 imdb 7,3
Lost boys 1987 imdb 7,2
Zły smak 1987 imdb 6,7
Cemetery man 1994 imdb 7,3
Wysyp żywych trupów 2004 imdb 8,0
Tucker and Dale vs Evil 2010 imdb 7,6
Zombie SS 2 2014 imdb 7,0

Dla porównania Krampus 2015 imdb 6,5

użytkownik usunięty
returner

Ciekawa lista, a byłaby jeszcze lepsza bez ocen z IMDB. Człowiek powinien sam szukać pozycji do oglądania, niekoniecznie posiłkując się obcymi opiniami i ocenami. Ja na ten przykład lubię od czasu do czasu obejrzeć dobry horror, który zaciekawi mnie opisem fabuły. Nie gustuję w żywych trupach i nienawidzę gatunku gore, bo jak dla mnie nie wnosi absolutnie nic. Tak więc sam widzisz, pastisze horrorów są różnorodne i naprawdę nie ma sensu się przerzucać czy ktoś ma lepszy, lub gorszy gust. Zabawny jest fakt, że tutaj na filmwebie ludzie właśnie się o to kłócą jak małe dzieci, dochodząc w jej trakcie do wniosku, że jedna ze stron konfliktu zostanie wyśmiana, a nawet nazwana debilem. To nie jest normalne.

użytkownik usunięty
returner

Dlatego też jestem ciekaw jak uargumentujesz swoją ocenę 5/10. Tylko proszę bez kolejnych liczb, bo to się mija z celem.

ocenił(a) film na 5

To było dziecinne i nudne kino familijne. Ani to horror, ani komedia.
Do tych pastiszów 12 jakie wymieniłem wracałem wiele razy.
Krampus to film na raz i wywalić z pamięci lub nawet film nie warty obejrzenia.
Jestem surowy, bo zbyt dużo widziałem dobrego kina.
8 tysięcy filmów ( ponad 5 tysięcy ambitnego) i 50 seriali z najwyższej póki.

ocenił(a) film na 7
returner

To kwestia subiektywna :).

returner

a gdzie Critersi

ocenił(a) film na 7
natis123

Najlepsze sceny komediowe były z tymi gadającymi ciasteczkami z Shreka :D.Ogólnie dobry film,z fajnym,świątecznym klimatem.Oceniam 7/10 i polecam.

natis123

Ja się tam bałam, byli brutalnie zabijani, sama końcówka też smutna

ocenił(a) film na 6
natis123

Racja. Komedia i raczej thriller niż horror. Filmweb powinien uaktualnić opis. Zły Ciastek rządzi. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
hercules38

Gratuluję inteligencji. Wyraziłem swoją opinię a ty mnie obrażasz. Dla mnie to komedia bo się uśmiałem, kiedy widziałem głupie akcje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
natis123

sam jestes komedia to horror ale ty gowno sie znasz

ocenił(a) film na 3
hercules38

Weź się ogarnij dzieciaku.
Któryś raz z kolei piszesz to samo i na siłę próbujesz przekonać do swoich racji.
Zwykły badziew to był.
Jeśli ten film był straszny to oglądnij The Ring. Przez m-c będziesz chodził z kupą w majtach

ocenił(a) film na 7
Sedzia_Dredd

osle mam 27 l nie ucz mnie onanie horrorów bo znam sie na nich lepiej od cb prawiczku sam masz badziewny ryj

ocenił(a) film na 3
hercules38

Masz 27l i nawet pisać nie umiesz analfabeto, hehe
Onanizuję się spuszczając na pysk twojej starej ;-)

ocenił(a) film na 7
Sedzia_Dredd

piz do pisze lepiej od cb masz ku rwie sie z szacunkiem wyrazac o mojej rodzinie bo cie za jebie cwelu

ocenił(a) film na 2
natis123

Dla mnie równie śmiesznym horrorem była "Wizyta" xD

Nes_s

Nie posraj się ze śmiechu

natis123

Ani horror, ani komedia. Nawet raz się nie uśmiechnąłem. Chciałem na święta zobaczyć coś wesołego, ale ten film jest tylko nudny.

ocenił(a) film na 4
natis123

w tym filmie nie było nic śmiesznego a tym bardziej strasznego, bredzisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones