PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715668}
5,4 10 1 17630
5,7 9
ocen krytyków
Krampus. Duch Świąt
Na dźwięk słowa "Krampus" dzieci w Niemczech z własnej woli biorą się za mycie podłóg i naukę wiązań... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Twórcy bawią się konwencją kina familijnego i mrocznej baśni, doprawiając to szczyptą grozy. Powiedziałbym, że w filmie jest coś z wczesnego Tima Burtona, ale najbardziej na myśl przywodzi mi "Gremliny". Tak, "Krampus" zdecydowanie celuje w estetykę kina lat 90. i głównie za to go polubiłem. więcej
Scena otwierająca film Michaela Dougherty "Krampus. Duch Świąt", jest mocno przerysowaną, ale jakże prawdziwą i wiele mówiącą o współczesnym świecie. Patrzymy na ogarniętych świąteczną gorączką ludzi, kłócących się, depczących po innych, bijących i zbyt zajętych, aby zauważyć smutek stojącego obok człowieka. Takie zachowanie obejmuje zarówno dorosłych jak i dzieci. A w tle słychać piosenkę, jak to dobrze, że nadchodzą Święta. W takim pełnym nienawiści świecie tylko czekać jakiejś tragedii. I ta faktycznie nadejdzie bardzo szybko. więcej