PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613261}

Kronika

Chronicle
6,4 43 456
ocen
6,4 10 1 43456
7,0 11
ocen krytyków
Kronika
powrót do forum filmu Kronika

Ocena końcowa 1.


Jak mnie to wkur...wia, że głównym bohaterem takich filmów musi być zawsze totalny debil.

Miałem nadzieję, że główny bohater (pomijając, że będzie rozgarnięty) będzie lekko mroczny, zły. A tutaj co? Dostaliśmy przygłupa a'la emo.

Wiem, że bohater nie miał łatwego życia. Mam lekko podobną sytuację dlatego Andrew swoją głupotą wnerwia mnie jeszcze bardziej.

ocenił(a) film na 10
DeoThor

Chyba nie wiesz o czym mówisz. On miał być taki, zamknięty w sobie. Jakby był mroczny to film zmieniłby wydźwięk, tym bardziej że jak to ująłeś 'mroczny i zły' stał się na końcu. Radzę Ci, żebyś przemyślał DOKŁADNIE co by było, gdyby zastosowano w tym filmie to o czym napisałeś ;)

ocenił(a) film na 1
Chronicle112

Co by było, gdyby zastosowali to co napisałem?
Czyli rozgarniętego, lekko mrocznego bohatera?
Mroczny nie oznacza zły do szpiku kości. Zły to podkreślenie mrocznego.
Może nie ująłem tego najlepiej.

Liczyłem, że zobaczę jak główny bohater powoli będzie rosnąć w siłę, z sensem używać swej mocy. Pomimo bycia introwertykiem (patrz: zamknięty w sobie) będzie działał z kuzynem i kolegą.

Co dostaliśmy? Tak według mnie wygląda Andrew:
Mam problemy rodzinne
Jestem debilem
Mam super moc.
Mam talent w super mocy ale nadal jestem debilem.
Napadam na dupków ujawniając, że mam moc w dodatku w przebraniu rodem z parady debili.
Sam nagrywam siebie jak ich katuję. Bo jestem debilem
Napadam na stację ujawniając, że mam moc w dodatku nagraną na kamerę na stacji.
Zamiast cokolwiek przemyśleć nadal jestem debilem
w międzyczasie jestem emo-debilem "nikt mnie nie rozumie" i zabijam swojego kumpla
Cały czas jestem debilem i tym razem ujawniam się całemu miastu jako szalony debil.
Umieram jako debil

ocenił(a) film na 10
DeoThor

Nadużywasz słowa debil. To jest pierwsza sprawa. Druga jest taka, że główny bohater to... jak to ująłeś 'debil', więc jak on ma używać swojej mocy Z SENSEM?
A tak na marginesie, bycie introwertykiem nie znaczy, że człowiek jest zamknięty w sobie. Wiem o tym, bo sama posiadam ten typ osobowości. Taka osoba po prostu nie czuje się najlepiej w towarzystwie ludzi, co nie znaczy, że nie czerpie z tego przyjemności. Zależy to też od nastroju.
Właśnie dlatego Andrew nie jest introwertykiem.. Jest zamknięty w sobie.

ocenił(a) film na 1
Chronicle112

Sam jestem introwertykiem. On jest zamknięty w sobie ale także jest introwertykiem.
On jest debilem dlatego, że nie potrafi myśleć logicznie, co przyczynia się do nie używania mocy z sensem.
A nie na odwrót.

Nie rób ze mnie "tego złego" Q_Q

ocenił(a) film na 10
DeoThor

Ależ nie jesteś zły, nic takiego nie mówie. Chodzi mi o to, ze debil to za mocne stwierdzenie. Miał taki być i tyle :)

Chronicle112

Jak widzę, że ktoś dał temu gniotowi 10, też zaczynam nadużywać słowa "debil" Poza tym, nie jesteś introwertyczką, po prostu przyjmij to do wiadomości, jesteś pier,dolnieta..

ocenił(a) film na 1
Chronicle112

Pamiętaj: pomysł na film oceniam na solidne 10.
Ale główny bohater to takie ścierwo, że wyżej niż 1 nie dam.

Każdy fan sci-fi/fantasy setki razy myślał "co by było gdybym ja miał super moc" i za każdym razem oglądamy filmy sci-fi/fantasy to łapiemy się za głowę i zastanawiamy się "jak ci szczęśliwcy (debile) są w stanie chodzić i oddychać jednocześnie, czy to aby dla nich nie za ciężkie?"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones