Dalsze losy Riddicka

ostatnia wypowiedź: szczep551
_Nameless_ _Nameless_
ocena: 8

Ostatnio mówi się o tym, że "Pitch Black" i "Kroniki Riddicka" doczekają się kolejnych części. Jednak zakończenie drugiego filmu sprawia, że punkt wyjścia dla kolejnych części bardzo trudno znaleźć

Jak myślicie, od czego zaczną się kolejne filmy? Riddick jest przywódcą Nekromongów - siły, która podbiła niemal cały wszechświat - i co? Odda tron Vaako i zwieje? Bo chyba nie stanie na ich czele... to już nie byłby ten sam Riddick.

Może wyruszy w poszukiwaniu innych Furian?

Co o tym myślicie?

 • Waszka Waszka
  ocena: 7

  Riddick na czele Necro - troche banalane ale mogłoby być ciekawe. Może poddałby sie ich mocy by ożywić Kyre/Jack.
  A co do oprawy filmu to oczekiwałbym klimat podobny do "Pitch Black", coś bardziej mrocznego niż 'kroniki'.
  Reżyseria, tylko i wyłącznie Twohy.
  Obsada, Disel i paczka talentów 'drugiego planu', żadnych gwiazdy - styl nisko budżetowej 'jedynki'.

  • _Nameless_ _Nameless_
   ocena: 8

   No właśnie Riddick na czele Necromongów mi nie pasuje. Riddick to ciemnośc i noże a nie jakieś generałowanie (lordowanie, jeżeli chodzi o szczegóły)

   • Riddick_ Riddick_
    ocena: 8

    Mysle że 3 częsć nie bedzie miała dużo wspólnego z kronikami. Powinien się znależć kilka lat póżniej... na jakiejś mrocznej planecie. W koncu jest mordercą i tak powinno zostać. Nie nadaje sie na generała necromongow.

 • sileana sileana

  czwarty Riddick?! O mamusiu, ja chceeeeeeeeeeeeeee!!!!! Niewazne jak i gdzie, byleby Riddick i jego glos... Ale nie na czele necromongerow. To bylaby porazka, bo coz n by mial tam robic? wpieprzac winogrona podsuwane mu przez sprytnie rozdziana pania vaako? Eeee...

 • Woj8ech Woj8ech
  ocena: 9

  Kroniki Riddick'a miały być trylogią w założeniach tylko sprawy spieprzyli amerykanie bo do kin nie poszli(wtedy było coś lepszego) i teraz nie chcą dać Twohy kasy bo nie było sukcesu kasowego, Diesel też chcę grać w kolejnych częściach. Pitch Black miało być tylko wstępem do Kronik. Teraz niby Twohy pracuje nad scenariuszem drugiej i trzeciej części trylogii i z mniejszym budżetem niż kroniki pierwsza część (może postawi na jakość niż fajerwerki), ostatnio wyszedł film Kroniki Mutantów za stosunkowo nie dużą kasę jak na USA i ładnie wyglądał to Riddicka też dadzą radę zrobić dobrgo.
  Na następny rok jest planowana premiera kolejnej gry z cyklu więc o kolejnych filmach na pewno usłyszymy kwestia czasu.

  • Woj8ech Woj8ech
   ocena: 9

   "Okay, okay, now on to the really important stuff like “What the fuck is happening with RIDDICK?” Yes, I get your emails demanding another movie; yes, I keep bumping into you guys in airports and at conventions and I take your pleas to heart. All I can say now is “We’re talking about it.” The DVD numbers were really good – we know that, and some potential financiers know that. But if another movie surfaces, it probably won’t be a Universal movie and probably will be an independent movie. Which means we’ll have to make it for substantially less than the last installment. But that’s okay. PITCH BLACK was $22 million all in. Maybe it’s time to go back to our roots – as we go on to The UnderVerse."

   Wypowiedź z blogu.

 • Beemka Beemka
  ocena: 9

  ja myśle ża Vako sie nie podda i że tak powiem wykiwa go odbierze mu tron a Riddick będzie starać sie go odzyskać.

 • Beemka Beemka
  ocena: 9

  albo jeszcze może to być prequel Pitch Black, bo 1 sie zaczynała że złapali Riddicka i że Riddick sie zna z tym co go złapał nie pamietam jak sie nazywał;p. I własnie bedzie akcja przed tym rozbiciem.

  • Woj8ech Woj8ech
   ocena: 9

   To było w grze Kroniki Riddica: Ucieczka z Butcher Bay. Następny film będzie kontynuacją kronik (mają być jeszcze 2 filmy-trylogia ma być), i ma być kolejna gra w 2009. Poczytaj blog reżysera tam jest forum i dział poświęcony Riddicowi.

   • Maszin84 Maszin84
    ocena: 6

    Z tego co wiem, to zapowiadana gra ma być... remakiem Ucieczki z Butcher Bay:D. Zowie się Assault on Dark Athena, a remake robią dlatego, że nie mogli uruchomić Ucieczki na X360. Dlatego też będzie wersja PC, PS3 i X360. Z tego co wiem oczywiście:).

    • Woj8ech Woj8ech
     ocena: 9

     Zgadza się ale z nowymi wątkami, lokacjami na nowym silniku przystosowanym do dzisiejszych standardów, jak się uda to nie będzie remake jako taki tylko nowa pozycja.

     • Maszin84 Maszin84
      ocena: 6

      Remake Resident Evil 1 na GameCube jest zgodny mniej więcej w 70%, 30% to zupełnie inna gra, także w przypadku Kronik to też będzie remake:). Musi mieć coś nowego, bo by się nie sprzedał. Ludzie nie kupiliby 5-letniej gry odnowionej graficznie.

      • I_am_a_Bad_Girl I_am_a_Bad_Girl
       ocena: 8

       Riddick odda tron Vaako??? No niezbyt... Niby jak, bo w końcu: "Co zabijesz, to twoje". Więc chyba Vaako musiałby zabić Riddicka, żeby w pełni objąć władzę. Ale, że będzie poszukiwał furian to kto wie??? A może nawet "ożywi" Kyrę? Albo znajdzie inną...
       A tak w ogóle to co ich łączyło? Takie relacje ojciec-córka, siostra-brat czy kobieta-mężczyzna?

 • Natallie1993 Natallie1993
  ocena: 5

  Hmm mnie rownież ciekawi, na czym polegały relacje Riddica z Kyra...
  Chciałabym zobaczyć Vaako- bo uwaga teraz moja kobieca strona natury- jest słoooooodki;p, cud miod i orzeszki.
  Można się tylko domyślać, co stanie się w kolejnych częściach.
  Na 100%, mogę chyba jednak stwierdzić ze nie Riddick nie stanie na czele Necromangerów. Z założenie jest samotnikiem i taki "skok w bok" nie zostałby odebrany dobrze przez widza.

  • Richard_B__Riddick Richard_B__Riddick
   ocena: 10

   Relacje Riddick-Kyra. W Pitch Blacku Riddick od początku wiedział, że mała Jack to nie chłopiec tylko dziewczyna, która zachwyciła się stylem bycia Riddicka, pragnąc upodobnić się do niego ( mam na myśli również pragnienie posiadania największego daru Riddicka - wzroku ). Wydaje mi się, że Riddick chciał uchronić ją od życia jakie sam prowadzi. Troszczył się o nią, tak jak starszy brat o siostrę. Z drugiej strony Kyra była jedyną osobą,z którą Riddick czuł jakiś emocjonalny związek, była dla niego "wszystkim co miał" jak ujął to w finalnej walce z Lordem Marshalem.

   • I_am_a_Bad_Girl I_am_a_Bad_Girl
    ocena: 8

    Dzięki. Też mi się tak wydawało

   • Woj8ech Woj8ech
    ocena: 9

    Jeszcze chyba wchodzi w to że dzięki niej się zmienił nie jest już takim bezlitosnym mordercą.

    • Maszin84 Maszin84
     ocena: 6

     Ja tak nie myślę. On nigdy nie był bezlitosnym mordercą, po prostu znajdował się w złym miejscu i o złym czasie:). Już od dziecka próbowano go zabić, musiał się bronić i tak jakoś wyszło. W grze powiedział, że chciał tylko, żeby go zostawiono w spokoju. Myślę że na sumieniu miał tylko tych, którzy próbowali go zabić, albo uwięzić. Nikogo bez potrzeby nie zabijał.

     • Woj8ech Woj8ech
      ocena: 9

      O dokładnie znajdował się w złym miejscu i czasie, o to chodziło.

 • ppusz ppusz

  Z tego co wyczytałem na http://www.amazon.co.uk/Chronicles-Riddick-Disc-Directors-Cu... II częsc sagi ma miec miejsce w świecie Necromangers - Underverse, zaś III to powrót na planetę Furya.
  Szczególnie interesuje mnie wątek Furioński w tym filmie , pierwszy raz natknąłem się na niego w grze " Riddick-Escape from Butcher Bay", jako, ze nie oglądałem wersji reżyserskiej Kronik Riddicka. Intro do gry przedstawia walkę z poteznym niedźwiedziem polarnym na planecie skutej lodem i wtedy pojawia się tajemniczy żeński głos, ciepły, ale jednocześnie niesamowicie sugestywny, nie znoszący sprzeciwu. Jest to głos kobiety - Furionki, która pojawia sie w snach Riddicka i ciągle uświadamia o jego wielkim przeznaczeniu, od którego nie ma ucieczki. Najlepsze jest to, że kojarzymy po ogladnięciu Kronik Riddicka , ze miejsce tego intra to planeta z poczatku filmu - UV.System Planet 6. Wystarczy zobaczyć jak wyglada Riddick i jak się zachowuje wobec tajemniczego głosu - stara się go zagłuszyć, jakby był to głos sumienia i bardzo bolesnych wspomnień.
  Dlatego o tym pisze - po to, by Ci z Was, którzy nie ogladali wersji reżyserskiej sięgnęli po nią, choć film nie był wydany w Polsce na DVD.  S
  P
  O
  I
  L
  E
  R


  Mozemy zobaczyć jak wyglada owa kobieta, która jest Aniołem Strózem Riddicka, jego głosem sumienia i obdarza go mocą Furyi.
  Oczywiscie nie wiemy kim Ona jest, mozna przypuszczać, ze jest Jego matką, ale mozna też wejsc głebiej - mozna załozyć, ze Kobieta ta jest boginią Furyonów, która wspiera ostatniego pozostałego przy życia potomka ludu. Fantastyczny jest IMHO znak przynależnosci do rasy - fosoryzujący znak ręki na piersi, znak, który ma kazdy Furyon.
  Dlatego teraz w pełni rozumiemy już tak wielką solidarnosc tej rasy, Jak też to od kogo Necromongowie nauczyli się sposobu na niszczenie planet lub zwartych grup przeciników.
  Gdy się zaczniemy nad tym mysleć, cała otoczka zewnętrzna filmu znika - liczy się psychika, wspomnienia i głebokie przeżycia metafizyczne.
  I zyczę tego wszystkim, by po oglądnięciu rozszerzonej wersji filmu zdali sobie sprawę, ze nie tak naprawdę wszystko rozgrywa się w naszych umysłach i ze zawsze Duch będzie miał władze nad ciałem.

  To jest głebokie przesłanie tego filmu !

  • Richard_B__Riddick Richard_B__Riddick
   ocena: 10

   Wersja reżyserska faktycznie różni się od tej dostępnej u nas na DVD. Warto obejrzeć, zmienione niektóre sceny i dialogi. Film dłuższy o ok. 20 minut.

   • halszka23 halszka23
    ocena: 8

    Where I can get those eyes like this?? ;-)
    Mnie nie daje tylko jedna rzecz spokoju,po obejrzeniu Pitch Black,Into Pitch Black,Dark Fury i Kronik.Otóż,jak tu było powiedziane Jack chciała upodobnić się do Riddicka do tego stopnia,iż opuściła Helion (po bezpiecznym odstawieniu jej do Mekki przez Ridicka),i po paru mało wesołych przygodach (więzienia,niewolnictwo, w końcu zsyłka do Crematorii) zmieniła się w Kyrę,bo jak to powiedziała: Jack was weak (Jack była słaba).Wiem,że fascynacja Riddickiem to nie tylko chęć bycia ,hmmm,"najbardziej niebezpiecznym typem we Wszechświecie",ale także ogromna chęć posiadania takich samych oczu jak Riddick,dajacych właściwie nieograniczoną przewagę nad wrogiem..Już przechodzę do meritum ;-) Otóż Riddick w Pitch Black odpowiada jej,że aby mieć takie oczy "trzeba zabić paru ludzi,przejść małą operację,mnie kosztowała 20 kawałków (?)" - tłumaczenie w duuuużym skrócie- co też Jack/Kyra czyni,zabija paru ludzi,dostaje się do więzienia ,w którym rzekomo Riddick poddał się operacji..I co? Okazuje się,jak to oznajmia wściekła Riddickowi w "Kronikach",że to wszystko nie prawda..Jednocześnie w "Into Pitch Black" mamy przesłuchanie doktorka,który rzekomo tę operację wykonał...? A może,źle zrozumiałam kwestie w Into ? Oglądałam po angielsku wszystkie filmy,mogło mi się coś pokręcić.Ale,w Kronikach Riddick jawi się jako wybraniec, a zwłaszcza zeznanie doktora w Into Pitch Black na to wskazują - osobnik obdarowany niezwykłymi właściwościami- ponadprzeciętna inteligencja,odporność na ból i wszelkie środki medyczne,paranormalne zdolności,niezwykły zmysł powonienia i słuchu,itd itp..Tylko jak to jest z tymi oczami?
    Mnie się wydaje,że sieę taki urodził,a odpowiedź na pytanie Kyry ,była zwyczajnie złośliwa i cyniczna,a nie mógł przecież przypuszczać,że sama będzie chciała to sprawdzić..Tylko Into mi plącze i mąci w głowie tą kwestię..Jakby nie było,nie mogę sie doczekać kontynuacji,i mam nadzieję,że taka będzie..
    BTW,czy głos w intro gry Escape From Butcher Bay nie jest w istocie głosem Aeron,Elementala z Kronik,który mówi o przeznaczeniu Riddicka?

    • Woj8ech Woj8ech
     ocena: 9

     Co to jest Into Pitch Black? Jak to jest to co sprawdzałem na youtube to tym się nie sugeruj. Zagraj w grę teraz wychodzi remake i oglądnij wersje reżyserską kronik to Ci wyjaśni niektóre sprawy.

     • halszka23 halszka23
      ocena: 8

      Into Pitch Black ogladałam faktycznie na youtubie..Nie należy tego łączyć w ogóle z całą historią?
      Właśnie bardzo mnie ciekawi wersja reżyserska,ale z tego co czytałam tutaj,to w PL nie jest dostępna.Czy to prawda?
      Dzięki i pozdrawiam.

      • Woj8ech Woj8ech
       ocena: 9

       Into Pitch Black z tego co zauważyłem to fragmenty Pitch Black z jakimiś fanowskim wstawkami tyle się łączy z uniwersum Riddicka ile jest tam wstawek z filmu. Wersja reżyserska niestety nie jest dostępna u nas, a szkoda dobry film do kolekcji by trafił. Dobrze że można zamówić ze sklepów zagranicznych.

       • halszka23 halszka23
        ocena: 8

        Możesz mieć rację,że to fanowskie dzieło,ale wcale nie najgorsze,tymbardziej,że konsultowane z twórcami serii,mam na myśli chociażby reżysera Davida Twohy'ego (fakt wymieniony w czołówce),i ponoć powstało to po Pitch Black,co by rzuciło trochę światła na historię.Tak czy siak,zdaje mi sie,ze będę musiała pomolestować znajomą w Niemczech,to może by mi zamówiła Kroniki w odpowiedniej wersji..Kurcze,w Niemczech chyba będzie dostępna ,do Jasnej Anielki!

        A co do Riddicka,też uważam,że "always wrong time,and wrong place" :-)
        Pozdrawiam

        • Anita_Blake Anita_Blake
         ocena: 9

         Czyżby powstał jednak zamysł kolejnej części???
         http://www.scificool.com/vin-diesel-another-chronicles-of-ri...

         • szczep551 szczep551

          a moze będzie opowiadał o tym co się działo przez te 5 lat na lodowcu

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: