PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106128}

Kroniki Riddicka

The Chronicles of Riddick
7,3 114 131
ocen
7,3 10 1 114131
5,2 12
ocen krytyków
Kroniki Riddicka
powrót do forum filmu Kroniki Riddicka

Oglądnąłem Pitch Black i Kroniki Riddicka. Pierwsza część wgniotła mnie w fotel. Fabuła, klimat, aktorzy. Wszystko było wspaniałe w tym filmie. Film bardziej podchodzi pod horror. Jedynym mankamentem był wygląd potwora. Przypomina rekina młota skrzyżowanego z pterodaktylem :D. Trochę śmieszny ale na początku budził lęk. Filmowcy chyba wzorowali się na Obcym. Film miał bardzo niski budżet a nawet nie zauważyłem tego. Brawo za to arcydzieło.

Po seansie z Pitch Black chciałem jak najszybciej zobaczyć drugą część. Liczyłem na bardzo wciągający film. A co dostałem? Typowy film akcji. Dużo efektów specjalnych, zero klimatu. Ja się pytam. Co to k*rwa jest. Chyba za wysoką ocenę dałem za ten film. Myślałem że będą kolejne pozaziemskie istoty. A były jedynie zmutowane wilki. Czy chociaż raz Riddick wykorzystał swoją umiejętność widzenia w ciemności? A no tak było. Na początku jak zgasił świeczki. WOW.
I ten Marshal przywódca imperium, który posiada moc niczym Flash z Marvela. (coś w tym stylu). Wspaniałe imperium ubrane w kostiumy w żaden sposób nie przypominające SF. Stroje wypożyczone z jakiegoś filmu o starożytnych Atenach lub Rzymu. Riddick i jego kompani latają lepiej niż Adam Małysz. Możecie mnie uznać za hejtera ale dla mnie zepsuli ten film. Z filmu o mrocznej fabule stworzyli kino akcji dla dzieci z samymi scenami walki. Musiałem nawet cofnąć parę razy bo nie wiedziałem co się wydarzyło, gdyż usypiałem. Jeśli trzecia część jest taka sama jak druga to chyba jej nie obejrzę. Nie wiem czy warto tracić czas.
NIE POLECAM i pozdrawiam, Międzygalaktyczny Wojownik :D

ocenił(a) film na 5
cisekx5

Sorry za post pod postem ale nie da się edytować. Nie wiem dlaczego. Flash jest z DC Comics, taki mały błąd :D

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
cisekx5

W mojej opinii gorszy od poprzedniej części jak u ciebie. Pitch Black - mroczny klimat, Kroniki - dobre kino akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones