PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561591}
6,8 28 894
oceny
6,8 10 1 28894
5,7 3
oceny krytyków
Kruk. Zagadka zbrodni
powrót do forum filmu Kruk. Zagadka zbrodni

Co mam napisać?
.
..
...
Po co rozwinęłam temat?
Film dobry i tyle.
Nie, nie tyle: on jest świetny!
I dużo osób umiera, ale tym razem o dziwo to fajne...
Wszystko od początku do końca mroczne i podejrzewam, że fajne jak się chce wywołwać
koszmary (chociaż tego nie robię).
Polecam.

ocenił(a) film na 4
Nyft11

"Co mam napisać?" Popartą sensownymi argumentami opinię przykładowo?
"Po co rozwinęłam temat?" Boskie pytanie. Szkoda tylko, że nikt nie zna odpowiedzi.
"Film dobry i tyle." Bzdura.
"Nie, nie tyle: on jest świetny!" Jeszcze większa bzdura.
"I dużo osób umiera, ale tym razem o dziwo to fajne..." Trupy w filmie zazwyczaj są rzeczą piękną, tu jest to nielogiczny chaos, który miał chyba w zamyśle nawiązywać do prozy Edgara.
"Wszystko od początku do końca mroczne i podejrzewam, że fajne jak się chce wywołwać koszmary (chociaż tego nie robię)." Przepraszam bardzo, ale czy wiesz o E. A. Poe cokolwiek więcej niż to, że był "pisarzem thrillerów"?

ocenił(a) film na 7
PotC_Fan

Czekam niecierpliwie na poparta sensownymi argumentami opinie na temat filmu i mam nadzieje, ze bedzie naprawde rzetelna, biorac pod uwage fakt, ze prawdopodobnie mamy do czynienia ze znawca tworczosci Poe :) W miedzyczasie obejrze sobie film.

ocenił(a) film na 4
dzungo

Za znawcę bym się za nic nie uznała. Jednak za lekko przesadzającą w pewnych kwestiach miłośniczkę Edgara - jak najbardziej.
Przepraszam z góry, gdyby wypowiedź okazała się nieco chaotyczna.

Motyw
Czy inspirowanie się w swych zbrodniach prozą słynnego pisarza ma sens? Możliwe, według mnie świat kultury nie ma możliwości oddziaływania w takim stopniu na rzeczywistość, a ludzie, którzy oskarżają przykładowo brutalne gry wideo o bezwzględność wśród nastolatków, szukają winnego nie tam gdzie trzeba. Czy jednak inspirowanie się w swych zbrodniach prozą wówczas nikomu nieznanemu "pisarzynki" ma sens? Powątpiewam, chyba, że chce się rozwikłać zagadkę w taki (jak dla mnie głupawy) sposób.

Aktorstwo
Oglądałam film 1,5 roku temu, więc gry aktorskiej każdej persony nie mogę skomentować, jednak Cusack wnerwiał mnie niesamowicie. Nie wydawał się angażować w jakikolwiek sposób w swą rolę. Przepraszam, ale jeśli gra się E. A. Poe'a, to można chyba przyłożyć się chociaż do wypowiedzenia słynnego: "Qouth the Raven, "Nevermore".

Kwestie techniczne
Tu specjalnie nie mam się czego czepiać. Kostiumy, scenografia, charakteryzacja, muzyka na w miarę niezłym poziomie.

Poe
Skryty, zamknięty w sobie opiumista, który uwielbiał wypić flaszeczkę czegoś mocniejszego VS. Dość śmiały człowiek z daleko posuniętymi zapędami detektywistycznymi, który za swą ukochaną rzuciłby się w ogień. Widzisz tu lekką nieprawidłowość? O teorii na temat śmierci Edgara przedstawionej w Kruku nawet nie będę się wypowiadać.
Innymi słowy: jeśli reżyser chce zrobić film o walecznym pisarzu - śmiało, droga wolna. Ale na miłość Cthulhu, niech nie wciąga w to tego mrocznego romantyka, którego tylu ludzi kocha.

Ocena, którą wystawiłam temu filmowi może zbyt "uczciwa" nie jest, jednak od takiego potraktowania tematu krew mi się w żyłach gotuje.

Pozdrawiam.

Ps. Cieszę się, że przynajmniej Tobie ten film dostarczył rozrywki.

ocenił(a) film na 7
PotC_Fan

Mam to gdzies czy sie cieszysz czy nie, naprawde :)

ocenił(a) film na 6
Nyft11

Przede wszystkim Poe nie thrillery pisał, a opowiadania gotyckie i detektywistyczne. To jednak pewna różnica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones