PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6901}

Krzyk

7,4 2 306
ocen
7,4 10 1 2306
6,3 6
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Zaskocznie

ocenił(a) film na 10

Film przede wszystkim mnie zaskoczył. Spodziewałam się jakiegoś pseudopsychologicznego gmiotu o tym jak to w Polsce jest źle i niefajnie, a zobaczyłam arcydzieło!
Przede wszystkim pani Stalińska-po prostu rewelacyjna, tego się nawet nie da opisać, to po prostu trzeba zobaczyć!
Film niezwykle dopracowany, nic nie jest tam przypadkowe.
Nie wiem, jak innych ale mnie trzymał w napięciu do samego końca.
POLECAM!:)

ocenił(a) film na 9
ms_Estreicher

SPOILERY

Podobnie jak mój przedmówca jestem zdecydowanie pozytywnie zaskoczony. Olbrzymia niespodzianka, bo nie spodziewałem się niczego nadzwyczaj dobrego po tym filmie, a jednak...
"Krzyk" jest niezwykle odważnym filmem z brawurową rolą Stalińskiej. Jestem co najmniej zdziwiony [cały czas pozytywnie], bo uważam, że Sass wyprzedziła o dziesięć lat swoich kolegów. Momentami oczywiście estetyka może przypominać polskie kino początku lat 90, a więc nieco tandety i sporo niezbyt filmowej muzyki. Mnie to na szczęście w żaden sposób nie raziło,a momentami nawet miałem wrażenie, że pomogło to w wymowie filmu. "Krzyk" to w kilku słowach niezwykle przenikliwy opis psychiki kobiety po przejściach, z patologicznej rodziny, pracującej w niezbyt miłym, na pozór tylko sympatycznym miejscu.
Natomiast zupełnie "rozwalić" odbiorcę może ostatnia, finałowa scena krzyku głównej bohaterki. Nieporozumienie, dość banalny błąd, brak [i dobrze] pokazania ciągu dalszego, a zamiast tego jedynie obłęd Marianny. REWELACJA!

ocenił(a) film na 8
aciddrinker

Na ten film poszedłem do kina zaraz po wejściu na ekrany. Całą późniejszą karierę Doroty Stalińskiej postrzegałem poprzez ten film. Ten obraz to prawdziwa rewelacja ale w tamtym czasie film nie otrzymał należnego mu rozgłosu, przeszedł prawie bez echa. Wówczas społeczeństwo miało inne priorytety. Właśnie odgrywała swój spektakl młoda i piękna panna ,,S" porywająca tłumy a do kina chodziło się na ,,Człowieka z żelaza".

ocenił(a) film na 7
ms_Estreicher

Gra aktorska Doroty Stalińskiej dobra, ale nie świetna. Byłaby taka, gdyby nie przerysowane do bólu zachowania: gibanie i obracanie się wokół własnej osi podaczas chodzenia oraz ekstremalne mamlanie gumy.

Sakuol

No te gibanie też mnie dobijało..
No po tym zakończeniu jestem w dziwnej kropce. Chyba wychodzi na to że po prostu idzie do więzienia
Pieczyński niesamowicie przystojny, bym z nim mogła robić zbereźne rzeczy. Ale to smutne, że ją zostawił na koniec. I co chodziło z tym starym, czemu on go tak nienawidził?

Shattered1

Zgadzam się z tym o Pieczyńskim - Bronek Talar działa tu na zmysły ;-))).
I - choć nie przepadam za tą panią, Iga Cembrzyńska w roli matki pijaczki powala na kolana... Wypadła bardzo naturalnie (podobnie Iza Kuna w "Galerianki") - rewelacja.

Poczytam dalsze wpisy, może ktoś ma jakąś interpretację "o co chodziło z tym starym" - może to był ojciec młodego?? nic innego nie przychodzi mi do głowy..
Aaa - i jeszcze ta wizja (a może to był real?) zwłok w wodzie... Co to miało być? Faktycznie pływał tam trup, czy to tylko urojenie /wspomnienie młodego?

ocenił(a) film na 9
Atina12

SPOILER (chyba?)

W filmie jest ukryty wątek homoseksualny. Młody musiał sobie "dorabiać" u starego. To dość powszechna interpretacja i za pewne o to chodziło. Natknąłem się na nią w różnych źródłach.

SantiagoOo

Dzięki... Przez chwilę też mi to przeszło przez myśl, ale jakoś odrzuciłam tę opcję...

ocenił(a) film na 8
Atina12

Cembrzynska zagrala tam mistrzowsko . Jedna z najlepiej zagranych rol osoby uzaleznionej od alkoholu jaką widzialem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones