PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6901}

Krzyk

7,4 2 309
ocen
7,4 10 1 2309
6,3 6
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

to jedna z moich lektur obowiązkowych. Film z ikrą i nerwem, a duet Stalińska - Cembrzyńska wymiata!

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

W USA dostalyby minimum nominacje do oscara . Iga jako alkoholiczka to jedna z najlepiej zagranych rol osob uzaleznionych od alkoholu .

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Pamiętam wrażenie, jakie to na mnie wywarło, kiedy oglądałem ten film pierwszy raz.
Potem nawet przez pewien czas łapałem się na myśleniu, że wszyscy inni grający alkoholików w porównaniu z nią tylko udają :)

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Cos w tym jest . Ona po prostu byla alkoholiczką na 100% w tym filmie . Czapki z glow . Swoja drogą , czasrm zastanawiam sie dlaczego od wielu lat nie mozemy jej ogladac na duzym ekranie czy z wlasnej woli czy decydenci juz calkiem postradali smak . No ale w koncu Szyc czy Adamczycz lepiej sie sprzedaje bo to hurt . A Pani Iga to czysty detal .

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Ja akurat ten pogląd już porzuciłem - bo byłbym niesprawiedliwy wobec co najmniej kilku innych aktorów (np. Gajosa w "Żółtym szaliku").

Co do Szyca, Adamczyka, Karolaka itd. - tak, to już jest dla wszystkich taki dyżurny bęben do walenia, kojarzy się ich z gniotami, bo w pewnym okresie rzeczywiście przyjmowali wszystko, co się nawinęło, ale przecież nie są to wcale kiepscy aktorzy, w kilku filmach to pokazali, poza tym od jakiegoś czasu nastąpiła zmiana warty i już inni (wcale nie lepsi aktorsko) wyskakują z każdej produkcji :)

jan_niezbedny0

Chyba najlepsza rola Stalińskiej, jeśli chodzi o historię polskiej filmografii - must see

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones