PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 76 983
oceny
6,8 10 1 76983
7,7 20
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Ten film to skrzyżowanie całkiem dobrego pomysłu, niezłej intrygi, banalnych acz zjadliwych zabiegów i nestety skrajnej głupoty. Aktorzy czasem zachowują się jak w tandetnej komedii i nie wiem czemu to ma służyć. Zastanawiałem się chwilami czy to nie jest przypadkiem Straszny film.
Horror z tego niestety żaden, nazwałbym to kinem grozy dla młodzieży (i to raczej amerykańskiej).

ocenił(a) film na 9
gacek776

Polska mlodziez zasluguje co najwyzej na filmy typu Chlopaki nie placza. Nie dla psa kielbasa.

jasiu15

A co jest złego w "Chłopaki nie płaczą"?

ocenił(a) film na 9
allan_houston

Oprócz słabego scenariusza, dialogów, humoru i aktorstwa na niskim poziomie wszystko jest ok :)

jasiu15

Dialogi chyba nie były takie słabe skoro kilka z nich przeszło do historii i są używane do dziś. Humor też świetny, chociaż "Krzyk" jako komedia też wiele nie ustępuje filmowi Lubaszenki :) Scena w której laska próbowała uciec przez dziurę w drzwiach od garażu to prawdziwa beczka śmiechu :)

ocenił(a) film na 7
gacek776

Ja akurat zastanawiałem się po co Straszny film parodiuje Krzyk skoro ten film sam w sobie jest parodią.

ocenił(a) film na 9
kamil67_filmaniak

Jest właściwie pastiszem. To w sumie całkiem ciekawe. Krzyk odwołuje się do klasycznych elementów slasherów i je wyśmiewa. Straszny film wyśmiewa wyśmiewanie slasherów. A do tego wszystkiego można dodać serial Krzyk z 2014 roku, który totalnie na odwrót - został zrobiony na poważnie (jeżeli tak w ogóle można określić seriale dla nastolatków) i nie ma już raczej elementów komicznych, czy satyrycznych. Jak dla mnie wszystko to szaleństwo, ale całkiem interesujące

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones