PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594845}
6,8 5 358
ocen
6,8 10 1 5358
Krzysztof
powrót do forum filmu Krzysztof

O sprawie porwania Krzysztofa czytałam sporo w internecie i w książce- "Nie chodziło o okup". Uważam, że film jest bardzo dobry. Pokazuje jakie piętno odcisnęło na rodzinie zniknięcie mężczyzny, bezsilność tych ludzi i brutalną, polską rzeczywistość - gdzie nikt nie może czuć się bezpieczny.
Myślę, że w tej sprawie jest jeszcze wiele do odkrycia. Jakaś gruba ryba musiała poruszać sznureczkami (co też zasugerowane jest w filmie) - bardzo dziwne, że zaginął anonim z informacją gdzie przetrzymywano Krzysztofa (jak się później okazało słuszną), banki jakoś dziwnie nie chciały udzielić kredytu przed porwaniem Krzysztofa, jakby od kogoś dostały cynk, porywacze zawsze byli o krok przed rodziną i śledczymi. W końcu bardzo podejrzane "samobójstwa" morderców. Takie rzeczy to tylko w Polsce!
Co do samego filmu. Zaskoczył mnie wysoki poziom gry aktorskiej. Zwłaszcza Gabrieli Muskały i Witolda Dębickiego. Muskała bardzo dobrze zagrała siostrę Krzysztofa. Bardzo trafnie pokazała jakie piętno odcisnęła na jej psychice ta sprawa. Oglądając różne wywiady z Dorotą zawsze rzuca mi się w oczy, z jakim przejęciem, zdeterminowaniem i ogromnymi emocjami się wypowiada. Mimo, że od znalezienia ciała Krzysztofa minęło już tyle lat...
W tej sprawie najstraszniejsze jest w jakich warunkach przetrzymywany był Krzysztof. Wierzyć się nie chce, że ludzie ludziom zgotowali ten losem. Człowiek jest najpodlejszą istotą na tej planecie, nazwać tych gnoi zwierzętami - to obraza dla czworonożnych przyjaciół. Nie chcę nawet sobie wyobrażać, jakie myśli krążyły po głowie tego chłopaka, gdy siedział tam z tym łańcuchem na szyi...
Nie mogę też wyobrazić, co czuła rodzinna każdego dnia, przy okazji świąt, kolacji - wiedząc, że Krzysztof jest sam i najprawdopodobniej dzieje mu się krzywda. Nie do wyobrażenia jest, pod jaką presją żyli Ci ludzie.

użytkownik usunięty
MadamedePompadoure

Mogłabyś coś więcej napisać o tej sprawie? Najlepiej wszystko co wiesz.

MadamedePompadoure

a wpadłas kiedys na pomysł że to ojciec zlecił bo syn chciał go wykończyć ? że sprawa sięga granic wschodnich ?

ocenił(a) film na 5
sieradzkamadzia

Jedyny pewny trop to służby specjalne, które mają agentów od policji po sądy. Kłania się m.in. zabójstwo gen, Papały. Tropy są mylone ku ciekawości gawiedzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones