PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=254275}

Ksiądz

Priest
5,9 68 545
ocen
5,9 10 1 68545
4,6 5
ocen krytyków
Ksiądz
powrót do forum filmu Ksiądz

Skrzyżowanie Matrixa, Residenta, Gwiezdnych Wojen, Batmana i western do tego... A to wszystko na poziomie zerowym... a w zasadzie to nie na poziomie nawet. Kiepskie. Obejrzałam tylko ze względu na Bettane`go i aż mnie serce boli, że wziął udział w takim kiczu. Nie polecam...

ocenił(a) film na 6
silverlp1

E tam, całkiem fajny, typowo rozrywkowy filmik.

ocenił(a) film na 4
silverlp1

Rzeczywiście film bardzo schematyczny. Jeszcze dodał bym "Kroniki Mutantów". Ale to co w obu tych filmach mi się podobało to scenografia i pomysł na funkcjonowanie świata alternatywnego. Chociaż w Kronikach świat był o wiele bardziej futurystyczny.

2222

A to prawda- scenografia dała radę... taka.. mroczna

ocenił(a) film na 2
silverlp1

Jeden z najgorszych filmów o wampirach( zresztą te stwory w ogóle ich nawet nie przypominały),jaki widziałem w życiu.Beznadzieja totalna.Szkoda nawet pisać o tym badziewiu.Radzę omijać ten szajs szerokim łukiem.

ocenił(a) film na 3
disco_man

zgadzam się! tylko raz w życiu zdarzyło mi sie zasnac w kinie - na ksiedzu. i to 3 razy!

ocenił(a) film na 7
oluuha

Ola lepiej sprawdź sobie cukier.

ocenił(a) film na 10
silverlp1

Scena z Matrixa była w gnieździe wampirów kiedy ta zakonnica zaczęła rzucać tymi kamieniami i ten ksiądz zaczął po nich skakać aby zabić strażnika gniazda.

silverlp1

Ok a możesz mi napisać dokładnie jakie zapożyczenia zawiera w sobie "Ksiądz 3D" z Matrixa (największy mix filmów w dziejach kina), Residenta, Gwiezdnych Wojen, Batmana?

ocenił(a) film na 4
Selene_fw

wszystkie najlepsze filmy w 1 godzinie i 27 minutach :-)

ocenił(a) film na 8
silverlp1

To wyjaśnij mi ten swój mix filmów albo zamilknij na zawsze.

PS. Matrix jako pierwszy ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) rekord Wielkiej księga Guinessaeżeli chodzi o Mix fimmów.

ocenił(a) film na 8
silverlp1

o.O Właściwie to film jest na wysokim poziomie, różni się od innych filmów z tego gatunku, super efekty specjalne, w końcu w horrorze jakaś dobra fabuła, ciągle się coś dzieje, zakończenie dobre, jedynym nieporozumieniem jest może ten tytuł i niektóre komentarze. Skrzyżowanie filmów ... gdzie ? Jak można taki film porównywać do filmów z całkiem różnych gatunków, może autor wypowiedzi w cale nie oglądał uważnie tych filmów. Jeżeli porównujesz już ten film do takich rewelacyjnych filmów i mówisz ze to mix to czy ten film też nie powinien być rewelacyjny ? W zasadzie trzeba zauważyć ze już powstało tyle filmów, ze trudno jest stworzyć coś kompletnie,całkowicie odmiennego, co nie bd miało nic wspólnego z innymi filmami. Lepiej dać wysoką notę komedii lub jakiemuś romansowi... nie bd tego już komentował.

ocenił(a) film na 7
mqk12

Mi ksiądz najbardziej przypominał underworld (ten pierwszy). Z racji iż też były wampiry (choć inne - cywilizowane), też była broń palna i noże, nawet te okrągłe rzutki (czy jak to się tam zwie) były dość podobne (pomijając krzyż na nich). Ogólnie klimat - mroczny i ciemny. Drugim takim filmem z którym mi się ksiądz kojarzył to equilibrium, tutaj też mamy duchownego (odpowiednio ksiądz i mnich), również dużo strzelania, nieomylny rząd, wyłamanie się spod systemu. Wydaje mi się że wzięto 40% jednego, 40% drugiego filmu i dodano jakieś 20% od siebie :)

ocenił(a) film na 8
silverlp1

Zaś ten Matrix! A gdzie ty tu widzisz Matrixa?

ocenił(a) film na 8
silverlp1

POLECAM SWÓJ BLOG NA MOIM PROFILU. POLECAM CI TEŻ TEN TEMAT:

http://www.filmweb.pl/film/Matrix-1999-628/discussion/Matrix+to+plagiat!,2581879

ocenił(a) film na 2
silverlp1

Nie wiem po co się kręci takie gówno i za czyje pieniądze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones