PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458789}

Księżna

The Duchess
7,4 88 413
ocen
7,4 10 1 88413
6,4 16
ocen krytyków
Księżna
powrót do forum filmu Księżna

Nic nie wnosi, fabuła średnia, klimat ciężki, zakończenie nijakie, film raczej dołujący, bezrefleksyjny. Gra aktorska bardzo dobra.

ocenił(a) film na 8
mala.lwica

Masa scen, które nie kończą się wieńczącą je, podsumowującą wypowiedzią któregoś z bohaterów, jest tak skonstruowana, że pewne odczucia i wnioski nasuwają się same - jakie, to już zależy od oglądającego (choć wyraźnie jest zarysowana negatywna postać księcia, fałszywe układy itd.). Wydaje mi się, że zarzut, że film jest bezrefleksyjny, jest chybiony - to film głównie bazujący na tym, że pozostawia widzowi moment na refleksje po wielu wymownych, ale nie podkreślanych opiniami bohaterów, scenach.
Klimat ciężki, owszem. I nie widzę w tym nic złego. W końcu fabuła ma odbicie w formie - smutne losy księżnej podkreślone są odpowiednią muzyką, zdjęciami i kolorystyką. To chyba plus, że całość tworzy w zamierzony sposób ponurą atmosferę?

I ostatnie, a Twoje pierwsze. Nic nie wnosi? No, zakupów ci na piętro nie wniesie.
Przesłanie jest dość jasne. Więc nie wiem, komu lub czemu czegoś brakuje - filmowi czy Tobie. Z całym szacunkiem.

Leean

Myślę, że Tobie brakuje. Etykiety.

A zdanie każdy ma prawo mieć własne.

ocenił(a) film na 8
mala.lwica

Jak dla mnie było przesłanie, ale to już zależy od interpretacji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones