PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 87 780
ocen
8,0 10 1 87780
8,6 17
ocen krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Dawno, dawno temu...

użytkownik usunięty

no ale bez przesady:) w wieku około 12 lat przeczytałam w magazynie: księżniczka Mononoke, sobota, TVP2, godz 10:00. Usiadłam przed telewiziorem i liczyłam na fajną, lekką bajeczkę o księżniczce. To co zobaczyłam wywołało u mnie szok. Przed cały czas siedziałam i nie mogłam ruszyć się z miejsca, tak byłam pochłonięta tą "bajką". Wywołała u mnie tak mieszane uczucia, jak żadne inne dzieło filmowe. Z jednej storny była zachwycona ta "bajką", nigdy takiej nie widziałam. Z drugiej zaś byłam tak przerażona tym wszystkim co tam się dzieje. Księżniczka wysysająca krew wilka, cała twarz brudna z krwi, odcięta głowa wilka, ta przerażająca świnia! Mówiłam sobie wtedy, że nigdy więcej tego nie obejrzę i powiem szczerze, że pomimo upływu tylu lat mam lekkie obawy co do powtórnego zobaczenia. Kusi mnie czasem, żeby sobie sobie przypomnieć to anime, ale z drugiej strony coś mówi "lepiej nie". Mimo wszystko oceniam film na 9/10. Polecam każdemu. Na pewno nie dla dzieci.

ocenił(a) film na 10

ja miałam takie same uczucie kiedy obejrzałam po raz pierwszy Spirited Away. Strasznie bałam się tej bajki ( przez czarownice i boga bez twarzy) ostatnio ją oglądałam i już taka nie była. Obejrzyj Księżniczkę Mononoke jeszcze raz, to świetne anime.

użytkownik usunięty
alyss5203

No zbieram się powoli. Jak w końcu się zbiorę i obejrzę, to napiszę.

użytkownik usunięty
alyss5203

Obejrzałam w końcu i nie zmieniam zdania. Znakomite anime budzące mieszanie uczucia. Jednak teraz moja ocena wynosi pełne 10:)

U mnie 10/10 i w ulubionych ^^
Trafiłam na to tak samo jak Ty, tyle że byłam wtedy jeszcze młodsza. Miałam może 9 lat. Pamiętałam tylko tą straszną świnię, boga z odciętą głową, który wszystko zalewał i jakąś księżniczkę.
Film znalazłam pół roku temu i obejrzałam jeszcze raz, nie żałuję, jestem zachwycona. A ta ścieżka dźwiękowa!

PVillon

Wreszcie znalazłam ten film, który właśnie jak i Wy zobaczyłam w TV jako mała dziewczynka. Szukałam go od lat. To horror z mojego dzieciństwa... nieraz miałam koszmary przez ten film. Mało tego do dziś pamiętam obraz tych obrzydliwych potworów, dzików, nawet jeleń z tyloma rogami mnie przerażał... Muszę to obejrzeć. Mam nadzieję, że wytrwam do końca i okaże się, że jeśli zobaczę film już nie oczami dziecka, to coś to zmieni. Póki co obejrzałam zwiastun i.... dobrze, że akurat nic nie jadłam :/

ocenił(a) film na 10

Wygląda na to 11 czerwca 2004 o godzinie 10:00, kiedy obyła się emisja w telewizji, nie tylko mi w pamieć zapadło to anime. Teraz po 10 latach naszła mnie chęć obejrzenia go ponownie, mam nadzieje ze zrobi ma mnie te same piorunujące wrażenie, co lata temu.

użytkownik usunięty
Mr_Volcano

Na mnie zrobiło :)

ocenił(a) film na 10

słoneczny dzień starsi w pracy a ja o 11to oglądam miałem 11/ 12 lat . nie wiem czy szok ale na pewno niesamowite wrażenie uderzyło mnie to że piękno było tak zmieszane z przemocą krwią (mnie tam obcy 4itp w tym wieku nie ruszał) pierwszy raz ruchomy obraz wywarł tak silne emocje leżałem po seansie 2 godziny w łóżku o filmie a miałem 12 lat szkoda że niebyłem na tyle ogarnięty aby joż wtedy odkryć ghibli

ocenił(a) film na 10

Ja pierwszy raz obejzalam to anime w wieku 5 lat, i od tamtego czasu po prostu je wielbie!
Wiem ze są w nim bardzo brutalne sceny np. Gdy ashitaka strzela do ludzi ale mnie jakos wogóle one nie ruszaly, dosc dziwne biorąc pod uwage toze mialam zaledwie 5-6 lat a moglam ogladac to nawet kilka razy dziennie :')
Jak dla mnie zdecydowanie 10/10 ♥

ocenił(a) film na 10

Najdziwniejsze jest to, że mimo takiej ilości obejrzanych 'różnych filmów' (z japońskich rzućmy 'Ichi the killer' i 'Tokyo gore police') Mononoke mną wstrząsnął kilka razy, przemoc tutaj leje się falami; nie jest to jednak bezsensowna sieczka w stylu Happy Tree Friends tylko film, który ukazuje nam ludzi i zwierzęta jako istoty z emocjami, przeżyciami, walczące w obronie swojego życia i świata. Może ten ładunek emocjonalny powoduje wzruszenie i przerażenie u widza :)

Przez długi czas miałam identycznie. W mojej pamięci mętny obraz odciętej głowy wilka z jakimiś wijącymi się żyłami, czy co to tam było. Jako dziecko doznałam lekkiego szoku. Teraz cudem odnalazłam skąd pochodzi ten obraz i zamierzam oglądnąć, żeby się przekonać, czy warto było dla tych traumatycznych wspomnień :P

ocenił(a) film na 10

przy innych anime to raczej taki lightowy "obraz" co nie ujmuje mu oczywiście nic ze swojej wielkości - arcydzieło :)

ja to oglądałem jak miałem 7 lat jeszcze na starych dobrych kasetach więc pomyśl sobie co w tym wieku mogłem o tym myśleć nadal po kilkunastu latach gdy widzę tą animę mam ciarki

michajo5454

Ja też oglądałem ten film wieku 7 lat w telewizji, najbardziej w pamięć mi weszła scena z odcięciem głowy bogowi lasu(czy też jak się tam nazywał) i gdy później krew wszystko zalewała, w tej scenie moja mama weszła i wyłączyła tv, a ja zostałem z tą sceną w pamięci przez kilka lat. Pamiętam też inny film, również japońską animację mówiącą o ludziach i robotach, niektóre z robotów przypominają ludzi, była tam też wzmianka o wieży babel ale za nic sobie nie mogę przypomnieć tytułu.

ocenił(a) film na 10
mistrz_sheldon

Wydaje mi się, że chodzi Ci o Metropolis :P
http://www.filmweb.pl/film/Metropolis-2001-34220

Oglądałam to mając coś około 10 lat i też się bałam. Szczególnie przeraziła mnie scena z odciętymi rękoma. Dopiero po wielu latach udało mi się przełamać i wrócić do tego filmu. Miałam żal do starszego brata, że mi to za wcześnie pokazał. :P Teraz już po ponownym obejrzeniu stwierdzam, że to bardzo dobry film. :)

szarosen

...teraz tak myślę, że mogłam mieć nawet 8 lat XD.

ja obejrzałam "Księżniczkę Mononoke" lata temu, w podstawówce, razem z moją starszą o rok siostrą - wielbicielką anime i mangi. ona była zachwycona, a ja... szczerze przerażona. seryjnie, po dziś dzień pamiętam tą okropną świnię xD najbardziej utkwiła mi w pamięci, nie wiedzieć czemu. można sobie tu wybierać wśród drastycznych scen, a ja nie mogę zapomnieć tej robaczywej świni -czy czym ona tam była, chyba jakimś bóstwem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones