PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375719}

Księżniczka i Żaba

The Princess and the Frog
7,1 60 760
ocen
7,1 10 1 60760
6,7 10
ocen krytyków
Księżniczka i Żaba
powrót do forum filmu Księżniczka i Żaba

Jeżeli jest to bajka dla dzieci to można ręce załamać. Sam mam małą córkę i przed puszczeniem jakiejkolwiek bajki najpierw oglądam ją sam lub razem z dzieckiem aby móc od razu zareagować (wiadomo, że niektóre bajki w tych czasach są przesiąknięte przemocą, propagują przemoc, przekazują złe wartości itp.). Wiem, że Disney robi bajki gdzie występują wątki magii, lecz nie jest to temat przewodni całej bajki i nie kładzie tak dużego nacisku na ten temat... np. zaczarowane lustro, zaczarowane przedmioty, zaczarowane włosy itp. W tym przypadku wg. mnie przesadzili i to bardzo!!! Bajka jest przesiąknięta okultyzmem, laleczki voodoo, demony (czarne postacie), wróżbiarstwem...itd. Jak dla mnie, jest to propagowanie czegoś z czym dzieci nie powinny mieć styczności, a tu mamy to wszystko ładnie "zapakowane" i "podane" w postaci bajki dla dzieci!!! Rodzice przed puszczeniem tej bajki dziecku (wiek 5 lat i wyżej) powinni się mocno zastanowić czy chcą aby ich pociecha miała styczność z magią, czarami i demonami. Po puszczeniu takiej bajki maluchowi... ma się gwarantowane, że dziecko nie prześpi nocy: koszmary, lęki i nie wiem co jeszcze, a potem się dziwią, że ich pociechy nie mają spokojnego snu. Niesamowite jest to, że niektórzy rodzice nawet nie zwracają na to uwagi co oglądają ich dzieci. Nie wiem co na ten temat sądzą inni, lecz ja na pewno tej bajki nie puszczę swojemu dziecku i odradzam to każdemu rodzicowi, któremu zależy na swoim dziecku.

Unimportant

Bo sie na to pozwala

Sasayaki

No tak, a co im zrobią? :) Poza tym często jest to utrzymywane w sekrecie, nikt o tym nie wie..

maarco

Szczerze, to ten wątek najsłabiej pamiętam, strasznie wkurzała mnie głupota tego całego księcia, że się tak dał wrobić. I myślę, że jest to wszystko czynione ku przestrodze. I taki fajny cytat odzwierciedla, co się dzieje ze "złymi ":Mecha­nizm zła ma jedną spra­wied­liwą cechę… wcześniej czy później wciągnie w swo­je try­by i prze­mieli te­go, który wpro­wadził go w ruch…"

maarco

No tak rodzic wypowiada się na temat,zgodnie z tym jak zareagowała jego piecioletnia córka,a jakas gimbaza ktora nie ma dzieci wysmiewa to bo ,,ja tak tego tak nie odbieram''.Tak,tylko film nie jest skierowany do was tylko do dzieci wiec troszeczke myslenia,chyba wiadomo ze mowa tu o innej wrazliwosci.Jak juz ktos tu zaznaczyl voodoo istnieje naprawde(w przeciwienstwie do magicznego lusterka) i jest praktykowane przez wielu ludzi ktozy w to wierzą wiec nie mowcie ze to ,,przeciez tylko fikcja'' bo tak nie jest.
A argument ze ,,jak jest pokazane jak zla postac robi cos zlego to w porzadku bo to w koncu zły bohater'''jest nie dokonca trafny bo rownie dobrze mozna pokazac w bajce dla dzieci jak czarna postac uczestniczy w orgii i stwierdzic ze to ku przestrodze;)
Po za tym bajka chyba do konca nie spelnia swojego zadania skoro rodzic powinien ja ogladac z dzieckiem by pozniej mu wszystko wyjasnic,bajka jest skierowana dla dzieci wiec powinna byc latwa w odbiorze i powinna byc mila rozrywka.
Nie bajki dla malych dzieci powinny uczyc o niebezpieczenstwie jaka jest,w tym przypadku,czarna magia bo to powinien byc raczej temat skierowany do mlodziezy bo jak juz tu ktos zauwazyl dzieci niewiele z tego zrozumieja.
Pozdrawiam autora tekstu ktory widac ze stara sie zadbac o swoje dziecko jak najlepiej.

magiczna16

Ale sami kiedyś oglądali takie bajki i chyba potrafią napisać o swoich odczuciach? Omg -,-

maarco

Czemu każdym tematacie, dotyczącym każdej bajki musi trafić się jakiś debil jak założyciel tego tematu i wypisywać brednie, że bajka jest nie dla dzieci?

ocenił(a) film na 7
maarco

Dlatego oceniasz na 1? Poza tym, okultyzm jest tu przedstawiony jako coś złego.

ocenił(a) film na 7
maarco

Moja córka lat trzy oglądała razem ze mną i przyznam szczerze, że nie miałam większych obiekcji. Czary i voodoo pokazane jest przecież w negatywny sposób, a zło zawsze pozostanie złem, niezależnie czy w postaci czarów, wojny czy po prostu złego człowieka vel bohatera. To tylko opakowanie, liczy się przecież przesłanie.