PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375719}

Księżniczka i Żaba

The Princess and the Frog
7,1 60 756
ocen
7,1 10 1 60756
6,7 10
ocen krytyków
Księżniczka i Żaba
powrót do forum filmu Księżniczka i Żaba

Powstał tylko po to,żeby murzyni nie mieli pretensji o brak czarnej księżniczki. I tak się czepiali, no
ale im się nie dogodzi nigdy.
Film zabawny, główna bohaterka sztywna i nudna ale za to książę,krokodyl,świetlik i Charlotta robią
cały fim. Piosenki bardzo na plus,zapadają w pamięć, animacja jak za dawnych lat. W sam raz na
niedzielne popołudnie z dzieckiem.

Magdalena_42

jak rozumiem jesteś rasistką i się z tym nie kryjesz ? gratuluje.

ocenił(a) film na 7
isobel

Czarni są jeszcze większymi rasisatmi od białych, dlatego za nimi nie przepadam,to nie rasizm. Tylko biali musza się bać, że ich od rasistow się wyzwie. Gdybym wyszła na ulicę z transparentem "Jestemm dumna, bo jestem białą,heteroseksualną kobietą" wszyscy dobrze wiemy jak to by się mogło skończyć. Zakompleksione mniejszości,bądz "kolorowi" z brakiem własnej wartości, odebraliby to jako atak. Pozdrawiam.

Magdalena_42

nie sądzę. to biali są większymi rasistami od czarnych. i nie ważne jak to nazwiesz - jesteś rasistką. praktycznie się do tego sama przyznałaś. również pozdrawiam. ;)

ocenił(a) film na 7
isobel

Możesz nie sądzić, oczywiście, a rasizm który nikogo nie krzywdzi i jest tylko przekonaniem lub odczuciem, to nie zbrodnia :) Hej.

Magdalena_42

niemniej nie jest czymś czym można się pochwalić ani czymś z czego można być dumnym. i w pewnym sensie to jest zbrodnia. w pewnym sensie.

ocenił(a) film na 7
isobel

Śmiechłam. Mam wiele ulubionych czarnych artystów, piosenkarzy czy aktorów, nic bym nie miała do czarnego sąsiada czy synowej a i wnuki kochałabym jak szalona, ale sama za czarnego bym nie wyszła. No nie i koniec. Uważam że są większymi rasistami od białych i mają wielki kompleks, teraz gloryfikuje się czarnych za to tylko że sa czarni i kiedyś cierpieli. Są dla mnie mniej atrakcyjni od białych mężczyzn i kobiet. Uważam tak i to jest tylko moje zdanie. Nikt nie musi się z nim zgadzać. To zbrodnia? Nie. Dziękuję.

Magdalena_42

a gdzie ja napisałam, że nie możesz mieć własnego zdania ? a myśl sobie jak chcesz. ja śmiechłam już przy Twoich dwóch pierwszych postach, więc miło mi że mogłam się odpłacić ;)
pozdrawiam i również dziękuje.

Magdalena_42

" Są dla MNIE mniej atrakcyjni od białych mężczyzn i kobiet."

nie piernicz, że jesteś heteroseksualna skoro jesteś biseksualna. I w tym momencie sama należysz do mniejszości którymi najwyraźniej tak gardzisz.

ocenił(a) film na 7
Sasayaki

Rozumiem, że kobieta nie może powiedzieć o innej kobiecie że jest atrakcyjna, nie będąc bi lub homoseksualna. Gratuluję ograniczenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Sasayaki

Tobie polecam to również. Smutne życie człowieka, który nie umie szanować zdania innych ludzi, nawet bardzo odmiennego. Również żegnam ozięble.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
isobel

Wyczerpałaś temat droga Izabelo :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
isobel

Ja tam wolę polskie imiona, za co będę posądzona o zacofanie pewnie i brak tolerancji. Pozdrawiam Angielkę goraco :)

Magdalena_42

skarbie, za późno ;) wystarczy przeczytać twój pierwszy post i kolejne. tak więc... jesteś zacofana i nietolerancyjna.
nie jestem Angielką. tylko Polką, której o wiele bardziej podobają się zagraniczne imiona.
;]

ocenił(a) film na 7
isobel

isobel, wiem że odkopuję temat sprzed lat, ale skoro przypadkiem tutaj trafiłam, to uważam że powinnam ci coś uzmysłowić.
Byłaś kiedyś w Stanach?
Tam problem jest tego typu, że faktycznie gloryfikuje się czarnych, bardzo łatwo jest podpaść pod paragraf. Nie każdy czarnoskóry zachowuje się w ten sposób, lecz większość jest bardzo wyczulona na swoim punkcie i wystarczy głupi żart, aby sytuacja skończyła się w sądzie.

Niemchu

byłam w Stanach. mieszkałam tam nawet dwa lata, więc nie musisz mi cokolwiek uzmysławiać, dziękuje bardzo. to nie jest tak, że wszyscy biali są źli, a każdy czarny jest dobry. i masz rację - czarni tam są strasznie wyczuleni na swoim punkcie. ale chyba nie powiesz mi, że nie mam słuszności atakowania tej rasistki? no sorry, ale gdy ktoś pisze takie rzeczy o czarnych, a potem uważa że wcale nie jest rasistą no to sorry cię bardzo. ale w Polsce jest mnóstwo rasistów, tak więc trudno znaleźć tu tolerancyjnego człowieka

ocenił(a) film na 6
Magdalena_42

...w filmie Thor obsadzili czarnoskorego jako nordyckiego boga - to przesada... a tu mi sie podoba odmiana, bo wszedzie w bajkach tylko biale ksiezniczki - niech dzieci sie ucza tolerancji :)

kebi17

Co nie zmienia faktu, że dobrze tam zagrał swoją rolę. ;)