PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227977}

Księżniczka i cesarz

Jodhaa Akbar
7,7 4 317
ocen
7,7 10 1 4317
Księżniczka i cesarz
powrót do forum filmu Księżniczka i cesarz

Roshan jak Bohun :)

ocenił(a) film na 10

Zauważyłam, że Akbar (Hrithik Roshan) jest w filmie ustylizowany na Bohuna (Aleksandr Domogarov). Dłuższe włosy, wąsik i ten ogień w oczach ;) Pięknie widać to w scenie nocy poślubnej, gdy Jodha odmawia skonsumowania małżeństwa. On się trochę stara, a potem szanuje i dostosuje się do jej wymagań.

Zauważyłam też niemało porównań do charakteru Bohuna (zarówno książkowego, jak i filmowego). Ma dobre serce, ale jest gwałtowny i mściwy (scena zrzucenia zdrajcy z balkonu- klasyk. Podobnie Helena- widziała, jak Bohun "rozszczepił człowieka"), co w jakiś sposób wpływa na odczucia Jodhy. Wartością najważniejszą jest miłość- mimo wad, Akbar dla ukochanej zrobi wszystko. Inny mały szczegół- Bohun także był analfabetą (co w nas, kobietach powoduje współczucie, chęć niesienia pomocy i pozytywne odczucia).

No i przystojne ciasteczko z tego Roshana ;)

użytkownik usunięty
Nikki_9

On nie jest stylizowany na Bohuna. Poprostu w XVI wiecznej Polsce, Rosji, Persji i Indiach powszechne było noszenie wąsów przez dojrzałych mężczyzn. Porywczość i analfabetyzm w tamtych czasach tez były powszechne.

użytkownik usunięty
Nikki_9

We mnie analfabetyzm wzbudza kpinę, śmiech i pogardę. Chyba że mamy do czynienia z mieszkańcem kraju 3-go świata, upośledzonym umysłowo albo dzieckiem. Ale jak ktoś lubi głupków...
Podpisuję się pod komentarzem powyżej.

Nikki_9

Zgadzam się w 100%. Ale za przykład podałabym fragment kiedy odczytują mu 2 warunki do zawarcia ślubu (patrz na oczy) i nawet muzyka w tym momencie jest podobna do tej z Ogniem i mieczem:D

Nikki_9

Hm... Bohun? Chyba raczej Kmicic, czyli młody Olbrychski.

ocenił(a) film na 7
Nikki_9

Bohun zawsze spoko (też lubię ten typ postaci ;)) ale jednak Akbarowi daleko do niego, co prawda miał swoje napady wściekłości (leciała wtedy w tle ta śmieszna mrożąca krew w żyłach muzyczka) ale to jeszcze nie to samo :D

Nikki_9

A pul anfabetyzm tesz wszbudza pozytywne emcje ? ;)

Nikki_9

Dla mnie Hrithik w tym filmie jest wierną kopią cesarzy z osiemnastowiecznych indyjskich miniatur, na przykład cesarza Dżahangira, w książce "Pawi tron" (W. Hansen). Podobno rzeczywiście swojego mlecznego brata - zdrajcę Akbar ogłuszył pięścią i kazał wyrzucić przez okno, a gdy spadł, skomentował jeszcze "a to sukinsyn!" (tak podaje autor). Poza tym był to wybitny władca, mądry i tolerancyjny - co jest pokazane w filmie. Szkoda, że scenarzysta skupił się na pokazywaniu urody Aish, a nie na wyjątkowej postaci i osobowości cesarza Akbara Wielkiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones