PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6910}

Księżyc 44

Moon 44
5,4 1 833
oceny
5,4 10 1 1833
Księżyc 44
powrót do forum filmu Księżyc 44

Słabiutko.

ocenił(a) film na 1

Bardzo słaby film Rolanda Emmericha. Oglądając jego wcześniejsze filmy takie jak "Dzień niepodległości", "Pojutrze" czy "Uniwersalny żołnierz" nie sądziłem że po takiej cieniźnie przenieśli go do Hollywood. Aktorstwo w "Księżycu 44" nie było zbyt ciekawe poza jednym wyjątkiem czyli zawsze świetnym "Malcolmem McDowellem". Słyszałem że jest to jedna z droższych produkcji europejskich tamtych lat, aż się dziwię. Efekty są strasznie słabe, a przeciwnikami ludzi są jakieś gówniane roboty w statkach. Z początku fabuła wydawała się ciekawa, a później była ciągnięta już tylko na siłę. Niepotrzebny wątek z molestowanym chłopcem nic nie wnoszący do filmu i niepotrzebna postać tego kolesia, który sprzedawał te swoje tzw. witaminki. W ogóle wszystkie postacie w filmie były pokręcone. Jedynym plusem filmu jest czasem pogrywający smutny i tajemniczy motyw muzyczny. Podsumowując film jest porażką w dorobku Emmericha, która nie wiem jakim cudem otworzyła mu drogę drogę do Hollywood, chyba wynikło to jedynie z faktu że film jest najdroższą na tamte czasy produkcją europejską, ale i tak dobrze że ten film powstał. Czemu? Później Emmerich w Hollywood nakręcił kilka rewelacyjnych filmów, z niecierpliwością czekam na "2012". Mam nadzieję że "Księżyc 44" był tylko wypadkiem przy pracy. Z bólem wystawiam 5 i nie polecam.

ocenił(a) film na 2
MeRkUrY92

"Oglądając jego wcześniejsze filmy takie jak "Dzień niepodległości", "Pojutrze" czy "Uniwersalny żołnierz""

Filmy, które wymieniłeś to jego późniejsze filmy...

ocenił(a) film na 5
MeRkUrY92

Poza tym zapomniałeś dodać, że film ten posiada niesamowity klimat. Oczywiście to się nie liczy, a przeciwnikami ludzi powinny być wyłącznie małe zielone lub małe szare ludziki.
Film oglądałem przysłowiowe sto lat temu ale z tego co pamiętam to chyba walczyli tam więźniowie (a więc molestowanie chłopaka ma swoje podłoże psychologiczne).
Pozdr.

MeRkUrY92

No, może ten film nie jest jakiś wybitny, ale myślę że warto go obejrzeć. A przynajmniej ja nie żałuję, choć akurat nie mam żyłki krytyka by jakoś przesadnie wgłębiać się czy dany film jest arcy czy nie (jedyny film który wybitnie mi sie nie podobał to ... Wojna Światów 2: Następna Fala - ja głupi to pobrałem, zastanawiając się czemu nic w mediach nie było o kontynuacji WŚ).

Aczkolwiek te śmigłowce i Ci operatorzy co pomagali pilotom to jakaś szopka była. Jakby radaru nie mogli zainstalować w śmigłowcach ...

MeRkUrY92

Po pierwsze patrz na daty produkcji.
Po drugie nie krytykuj czegoś czego nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 1
MeRkUrY92

Dla mnie kompletna masakra i nuda.
Dałem radę obejrzeć 35 min. Domyślam się, że w dalszej części j będą bohatersko walczyć, latać pojazdami i strzelać :D
Pełno twardych, nadzwyczaj bohaterskich facetów, kaprali, sierżantów i bóg wie kogo, tak przejętych, że aż pot im leciał z czoła :D
Co jakiś czas potwornie na siebie krzyczą = i wtedy są nadzwyczaj męscy :D ;
Początkowo śmieszną była twardość tych facetów, a i co jeszcze śmieszniejsze były też kobiety twardziele :D ... Tylko tak było przez pierwsze 35 min..zaczęło być to nudne, to wyłączyłem... Żenada na maxa
Celowo piszę tak głupio, bo dla mnie to jeden z tych głupich filmów z tzw. "akcją"
Dodatkowo w filmie czuć klimat lat 80 tych. których bardzo nie lubię.

Jak ktoś nie lubi tego rodzaju filmu to niech się nie zabiera za oglądanie, tego filmu.

ocenił(a) film na 1
andrzej_na

Jak obecnie czytam swój stary post, to aż się dziwię jakie głupoty wypisywałem xD Ale zdania co do filmu nie zmieniam. W żaden sposób mnie nie urzekł, ani nie porwał, ale specyficznej atmosfery nie można temu dziełu odmówić.

ocenił(a) film na 5
MeRkUrY92

Po pierwsze, należałoby zaspojlerować post.
Po drugie, widzę tu fascynację produkcjami, w których liczą się tylko CFG. Pamiętaj, że to produkcja europejska z czasów, gdy za efekty specjalne odpowiadały makiety i na prawdę trzeba się było napracować. Poza tym wtedy liczył się klimat, a nie wodotryski.
Po trzecie, nie zgodzę się, że gra aktorska jest słaba, na pewno jest lepsza niż Van Dama czy Lundgrena w Uniwersalnym, czy też Brodericka w Godzilli lub Quaida w Pojutrze.
Po czwarte, późniejsze produkcje Emmericha, za wyjątkiem Uniwersalnego, Gwiezdnych, no i oczywiście Patrioty, wcale nie są lepsze od Księżyca.
Podsumowując, wcale nie dziwie się, że Hollywood go dostrzegł, facet zawsze miał wizje, różnie jednak było z wykonaniem. W tamtych czasach był jednym z pionierów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones