PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697470}

Księga dżungli

The Jungle Book
7,0 52 302
oceny
7,0 10 1 52302
6,9 19
ocen krytyków
Księga dżungli
powrót do forum filmu Księga dżungli

Film zachwyca i wzrusza także dorosłych.

ocenił(a) film na 6
popo_fw

A która to scena jest wzruszająca? Bo może przysnąłem w trakcie?

ocenił(a) film na 9
Braga_2

Skoro przysnąłeś, to widocznie przegapiłeś te wzruszające ;P

Braga_2

Mnie wzruszyło to, jak wszystkie zwierzęta stanęły murem za Mowgli, przy walce z Shere Khan. Czasem lubię takie ckliwe momenty w szczególności w bajkach ^^

Melchan

Ja też :) solidarność mieszkańców dżungli. W ogóle to rozstrzygnięcie było takie podniosłe, patetyczne i Mowgli zachował zimną krew i przechytrzył tygrysa :)

użytkownik usunięty
Melchan

Ja właśnie miałam mieszane uczucia, bo jako dorośli widzowie wszyscy wiemy, że tygrys miał rację. Człowiek zapuścił się na jego terytorium to z nim walczył. A Mowgli choć wychował się wśród zwierząt, kto wie co z niego by wyrosło... nie wspominając, że sprowadził na dżunglę pożar...Ludzie są jak szkodniki, które wszystko niszczą. Mając tą świadomość gdzieś ciężko było mi się solidaryzować z chłopcem. Jedyny powód, dla którego chciałam by tygrys przegrał, była śmierć wilka Akeli.

Pomijając już Moje wszystkie przemyślenia, film jest baaaardzo dobry, zwierzęta zrobione fenomenalnie. Disney z Księga Dżungli i Zwierzogrodem kosi wszystko jak dotąd :)

ocenił(a) film na 8
Melchan

Ktora to min ?? :D

ocenił(a) film na 9
popo_fw

Zgadzam się z tobą, wspaniały film. Też byłam jako osoba towarzysząca ;) i nie żałuję.

szpilka_fw

Mi się bardzo podobała retrospekcja przekazana widzowi przez hipnozę węża (czy może raczej wężycy). No więc skoro ten tygrys sam zaatakował człowieka, to czemu się potem dziwi, że ten się broni? To trzeba ludzi naprawdę nienawidzić po całości :/

Micman1995

Bo człowiek to choroba która trawi dżunglę ogniem i nie przestrzega praw.

Sergij

Bez poszanowania praw natury dla zysku osobistego, przez co ginie codziennie wiele gatunków. Ale bardzo wiele osób troszczy się o przyrodę, więc ich "chorobą" nie można nazwać.

Micman1995

Cóż kilku zielonych świata nie zmieni.

Sergij

Też prawda.

szpilka_fw

Jeszcze te sceny ukazujące jakby z daleka w konwencji platformowej wędrówkę Mowgliego i Bagheery. Sama kreacja postaci w ogóle fantastyczna (ten małpi król był straszny - Fronczewski bardzo fajnie zaśpiewał wcielając się w jego rolę, albo Shere Khan - postrach całkowity). Uderzyła mnie też szczegółowość w animacji zwierząt :)

ocenił(a) film na 8
szpilka_fw

Świetny film! Polecam starszym widzom, bo to książka z dziewiętnastego wieku, później bajka i oczywiście młodemu pokoleniu, bo dziś coraz mniej pouczających bajek się robi. Jedyne co mnie męczyło to fonetyka aktorów wymawiających "szir kan" Jaki "szir"? Gdzie tam w ogóle można Shere wymówić w ten sposób?! Zdjęcia bardzo przypominają mi życie PI.

RollingYourHead

W sumie główny bohater bardzo podobny do głównego bohatera w Życiu Pi - bardzo podobny wygląd i wiek :)

popo_fw

Czy niedźwiedzie żyją w dżunglach?

ocenił(a) film na 8
NedznySzczur

Czy bajki są prawdziwe?

przemo8998

Tak. Co to za glupie pytanie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones