PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697470}

Księga dżungli

The Jungle Book
7,0 52 275
ocen
7,0 10 1 52275
6,7 15
ocen krytyków
Księga dżungli
powrót do forum filmu Księga dżungli

Według mnie, po takim sukcesie jakim okazała się "Księga dżungli" powinni nakręcić w tym samym stylu "Króla Lwa" Wiem że dla wielu jest to klasyka i film dzieciństwa (dla mnie również) ale jak widzę oczyma wyobraźni, to jak mógłby wyglądać "Król Lew" w wersji live-action, to aż mnie ciarki przechodzą. Na pewno musiałby to być tradycyjny remake, taki w stylu "Księgi dżungli" - pokazać cały dramat historii Simby, dlaczego Skaza stał się Skazą. Innymi słowy zrobić nowego "Króla Lwa" który zyskałby lepszą nagrodę (o ile to możliwe) niż zwykły Oscar.

ocenił(a) film na 8
adidos09

popieram uważam że król lew w takim samym wykonaniu jak księga dżungli był by naprawdę wspaniały zwłaszcza że to dobra bajka

adidos09

Wow... O tym samym pomyślałam podczas seansu :)

ocenił(a) film na 9
adidos09

Tak! To byłby świetny pomysł! Mam nadzieję, że tak się stanie.

ocenił(a) film na 9
adidos09

Tak, tak, tak!!! :)

adidos09

Jestem za!

ocenił(a) film na 9
Gentlemanhoopek

A jesteście Za tym żeby jon favreau nakręcił króla lwa ? czy widzicie innego kandydata na nakręcenie tego filmu jeśli chodzi o król lew ?

adidos09

Bardzo chętnie obejrzałabym większość bajek Disneya w wersji live-action. Biorąc pod uwagę dzisiejsze efekty specjalne to nie powinno być technicznie niemożliwe. Pożyjemy zobaczymy.

ocenił(a) film na 7
adidos09

Wiesz to że Księga im wyszła to nie znaczy że Król Lew też musi, tak teraz przeglądam te wszystkie bajki, one przy tamtym budżecie były mega żyłą pieniędzy taki król lew z 94 roku, dobił do prawie biliona $$, a zwykła premiera animowych bajek sięgały 150-350 milionów przy produkcji 30-50 milionów.
Dziś to to co jest "bajką" czyli animacja komputerowa jest odpowiednikiem tego na czym my się wychowaliśmy czyli Król Lew itd:. Szkoda bo uważam że tamte bajki biły na głowę te obecne. A wszystko zapoczątkował Toy Story, małymi kroczkami pod koniec lat 90 coraz więcej i więcej się tego wypuszczało. Disney chyba ostatnie kreskówki wypuścił 2004-2006 a potem już same z DreamWorks'a ale one już nawet nie zarabiały tyle ile bajki disneya.

ocenił(a) film na 6
adidos09

Nie, bo artystycznie "komputerowy" remake nie dorówna praktycznie idealnemu pierwowzorowi... pewnie, że ludzie poszliby do kina, ale to byłby zwykły skok na kasę, swoje by zarobili twórcy, ale i zostali zmieszani z błotem.

___ice___

Z całym szacunkiem nie wiem czemu ,,komputerowy,, remake został użyty jako coś negatywnego Zaznaczam ze komputer jest takim samym narzędziem jak olowek. To nie komputery generują te obrazy ale świetni specjaliści w każdej z dziedzin potrzebnych do realizacji takiego przedsiewziecia .Każdy projekt przynosi innowacje w dziedzinie symulacji animacji kompozytu etc aby następne doświadczenie dla widza bylo jeszcze ciekawsze wizualnie

ocenił(a) film na 6
qb_q

ale tu nie chodzi o "wizualia" czy sposób/styl prezentacji... bo ja wiem, że są w stanie zrobić piękną fotorealistyczną grafikę gdzie grzywy lwów będą wyglądały jak prawdziwie, lecz tu chodzi o fakt, że będą profanować klasyka, hit... ruszą muzykę to będzie shit storm, ruszą fabułę to tak samo, nie ruszą to ich zwyzywają od leni... zresztą jak można ruszyć fabułę jak jest ona oparta na sztucę Szekspira... jej jakakolwiek zmiana to dopiero byłaby profanacja. Po co robić coś takiego samego jeszcze raz jak pierwowzór jest idealny i jego nowa wersja nie jest potrzebna. Zresztą Król Lew ma rapterm 20 lat... to jeszcze za wcześnie, a dla nie których, a zwłaszcza dla takiego Króla Lwa nigdy raczej nie będzie odpowiedniej pory na nową wersje... pewnie 30 czy 50 lat musi minąć to może wtedy całkiem inna generacja będzie czuła taką potrzebę, ale teraz raczej nikt nie widzi sensu żeby brać się za bary z takim tytułem.

ocenił(a) film na 7
___ice___

Ekhm, a czym są wszystkie te aktorskie remake'i filmów animowanych jeśli nie ordynarnym skokiem na kasę? Jedne wychodzą lepiej (jak "Księga Dżungli") a inne gorzej (jak "Czarownica"), ale nadal to tylko skok na kasę. W końcu i Króla lwa przerobią, o to się nie bój.

Mlodzik91

Psst zdradzą Ci tajemnice. Każdy film jest robiony dla pieniędzy!

Mlodzik91

Chodzi o to, że Księga Dżungli ani jakaś Czarownica nijak się mają do kultu, jaki wokół siebie wytworzył Król Lew. Operowanie na Księdze Dżungli jest raczej przez większość ludzi dopuszczalne. Ale to jest tylko jedna z wielu produkcji Disneya. Król Lew jest Disneya produkcją sztandarową, kultową.

adidos09

Wygląda na to, że życzenie może się spełnić :) http://noizz.pl/film/film-krol-lew-z-aktorami-juz-wkrotce-w-kinach/5q9x8jn Fajnie by było, jakby się to okazało prawdą!

Krucka

Wiem, już widziałem i mam nadzieję, nie tyle na 1 film co na 4 częściową serię o: dzieciństwie Mufasy i Skazy, remake Króla Lwa, remake Czasu Simby i dalsze losy Kovu i Kiary :)

ocenił(a) film na 8
adidos09

i tak się stanie
http://rytmy.pl/powstanie-remake-krol-lew/
nie tylko Król Lew, ale planowane są także remake’i Dumbo (w reżyserii Tima Burtona), Pięknej i Bestii, a nawet Kubusia Puchatka

Kazikowy

O królu Lwie już słyszałem, Piękna i bestia będzie w marcu 2017, na Dumbo nie czekam, na Kubusia też nie, ale na Mulan i Cruellę to i owszem.

ocenił(a) film na 8
adidos09

Nie zgadzam się z tym. Król lew to za kultowa bajka by robić nowszą wersje. Chyba że zrobią w takiej wersji historie Mufasy
i Skazy ,bo nie wyjaśniło się czemu skaza ma bliznę i co sprawiło że stał się zły oraz też byśmy się dowiedzieli jak ma na imię
dziadek Simby. Bo właśnie mnie to często zastanawiało ,więc na pewno by wyszedł z tego taki prequel króla lwa. Miałby tytuł
,,Król lew : Historia dwóch braci" albo ,,Król lew: czasy przed Simbą".

kamil-pawel

A Piękna i Bestia nie jest też za kultową bajką? A przecież będzie miała premierę w marcu 2017. Co do Króla Lwa - jeśli film będzie dobry i okaże się sukcesem, to prequel jest całkiem możliwy. Wiadomo już że w filmie będą orginalne piosenki. Przypuszczam, że dobrze potraktują pierwowzór, bo dla wielu ten film to dzieciństwo, a i na tle animacji, jest to jeden z najlepszych filmów jakie dotąd powstały. Tak na marginesie, sam zawsze byłem ciekaw dzieciństwa Mufasy i Skazy :)

adidos09

Jest małe ale, Król Lew w przeciwieństwie do Księgi dżungli to jednak autorski projekt Disney'a. Poza Disney'em Król Lew nie istnieje, a Księga Dżungli tak.

ocenił(a) film na 7
adidos09

Nowy Król Lew powstanie i zabierze się za niego właśnie reżyser Księgi Dżungli.
http://www.filmweb.pl/news/Powstaje+aktorska+wersja+%22Kr%C3%B3la+Lwa%22-119642
http://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Kr%C3%B3l+Lew%22+ma+ju%C5%BC+scenarzyst%C4%99 -119937

Także czekamy. Ja z chęcią pójdę do kina :)

Lotta_Rosie

To już wszyscy wiemy :)

ocenił(a) film na 7
adidos09

Sorry, przejrzałam komentarze zbyt pobieżnie :/ Dopiero teraz zauważyłam, że już ktoś wstawił ten sam link co ja :)

Lotta_Rosie

Spoko :) Warto być czujnym - informacji nigdy dość :)

użytkownik usunięty
adidos09

Wszystko zależy czy wytwórnia,która wypuściła księgę dżungli , będzie miało kasę na zrobienie króla lwa .

To żart ? :-) Jeśli tak to wyjątkowo udany .

użytkownik usunięty
adidos09

Wcale nie żartuje . Każdej wytwórni,zależy na kasie, a nie na chęciach fanów np o króla lwa .

To że właśnie wytwórniom zależy na kasie to się akurat zgadzam, ale remake Króla Lwa nie powstałby gdyby nie nostalgia do tej animacji, i sam fakt, że jest to genialne kino familijne. Ale nie przejmowałbym się tak czy starczy wytwórni na zrobienie tego filmu, bo Disney jest samowystarczalny, stać ich na robienie takich filmów, bynajmniej z faktu, że podobne obrazy powstają kilka razy w roku. Więc nie przejmowałbym się tym :)

adidos09

właściwie - "powstawałby"

użytkownik usunięty
adidos09

Tu masz racje ale ; Wątpię żeby disney usłuchał fanów , i zrobił remake króla lwa .


Moja bratanica ma dopiero,6 lat i już z króla lwa oglądać nie chce .

Przecież go robią. Ma już reżysera, jest nim ten sam facet co reżyserował Księgę Dżungli :)

użytkownik usunięty
adidos09

poproszę o info

Tutaj po polsku http://www.esquire.pl/aktualnosci/918/powstanie-remake-krola-lwa

użytkownik usunięty
adidos09

dzięki . Ciekawe ile czasu minie nim,ten film sie ukaże

http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/disneys-lion-king-remake-uk-9219300

użytkownik usunięty
adidos09

dzięki ciekawe ile czasu upłynie,nim ten film ujrzy światło dzienne .

Wiesz, nad księgą dżungli rozpoczęli pracę od 2013 i początkowo film miał być wydany w 2015. Jednak prace nad efektami przeciągnęły się do kwietnia 2016 roku. Spodziewam się więc, że Król Lew będzie miał mniej więcej premierę w 2019 lub 2020 roku. Ponadto będzie też księga dżungli 2 (jeśli czekasz, mnie się podobała, czekam też na wersję księgi od Warner Bros, która będzie wierniejsza książce i mroczniejsza). :)

użytkownik usunięty
adidos09

Mnie to najbardziej ciekawi czy ; Będzie aktorska ekranizacja Dragon balla , które zrobił akira toryiama . Ale księgę dżungli 2 też zobaczę chetnie

adidos09

Zdecydowanie jestem za tym aby zrobić Króla Lwa z wykorzystaniem najnowszych technik komputerowych. Jon Favreau to magik kina i chętnie zobaczyłbym jego wersję. Mam tylko nadzieję, że podobnie jak było z Księgą Dżungli Disney powstrzyma się od dużych zmian w fabule i po prostu przeniesie historię na inny, bardziej mroczny i dorosły poziom. Ja jeszcze pomyślałem o tym, że powinno się zrobić aktorską wersję Dumbo i wtedy dowiedziałem się, że taki film jest już produkowany..Oprócz tego planowany jest także Aladdyn i Mulan. No to ja czekam jeszcze na Herkulesa i mojego ulubieńca- Nowe szaty króla..

P.S. Mam tylko nadzieję, że Disney nie zapomni o tym aby robić także animacje;). Marzy mi się także, aby Disney wrócił do tworzenia klasycznych animacji.

adidos09

Właśnie zamierzają robić remake ,,Króla Lwa". Premiera w lipcu 2019 roku. :)

adam_checinski_33

Wiem już o tym od zeszłego roku. :D Nie mniej dzięki :)

adidos09

Wykrakałeś ;)

mm74

Już chyba od jakiś 2 lat :) Ja się cieszę, że będzie ten remake, niech mi tylko zremakują jeszcze 2, nakręcą jakiś prequel o historii Skazy i Mufasy, oraz historię potomków Kiary i Kovu, a możemy dostać fajną lwią sagę :D

ocenił(a) film na 6
adidos09

Wydaje mi się, że w całej tej śmietance do ukoronowania i zobaczenia wisienki na torcie poza Królem Lwem brakuje jeszcze Pocahontas. Nie zapominajmy, że ta bajka również jest jedną z lepszych, jak nie najlepszych animacji Disneya zaraz po Królu Lwie (mówiąc po, nie mam na myśli rocznika) oczywiście. Myślę, że odpowiednio dobrani aktorzy, scenografia i muzyka w odświeżonej wersji przyciągnęły by masę widzów do kina. Dlatego, że jest to po prostu klasyk, którego chce się oglądać i nigdy się nie znudzi. Nie mówiąc już o piosence Kolorowy Wiatr w wykonaniu Edzi. Moi marzeniem jest usłyszenie końcowej melodii, przy której zawsze płaczę, w zupełnie nowej odsłonie. Szkoda tylko, że powiedziano już jakie filmy Disney ma zamiar odświeżyć i niestety nie ma Pocahontas na liście. A szkoda. Myślę, że zgarnęłoby o wiele więcej widzów niż Dumbo np. Ale pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieję, że moje marzenie spełni sie prędzej czy później :)

cegla123

pokahontas juz nagrali - film nazywa sie awatar (troche inne okolicznosci, ale sens identyczny)

ocenił(a) film na 9
adidos09

Coś ty narobił

ocenił(a) film na 8
adidos09

faktycznie, tez licze ze kiedys zrobia

ocenił(a) film na 7
adidos09

Dzięki za wykrakanie jednego z najbardziej leniwych i zbędnych produkcji jakie kiedykolwiek wyszły spod palców korpo-Disneya :P

ocenił(a) film na 9
adidos09

No i powstał. I co? I nic. Pustka.
Film animowany ROZDZIERAŁ SERCE, film cyfrowy ogląda się z zainteresowaniem, ale bez większych emocji - to spora różnica, wynikająca z kilku powodów, ale jeden jest ewidentny - film cyfrowy jest bardziej zawoalowany.
Trudno w to uwierzyć, ale bajka była bardziej dosadna przez to, że była przejrzysta, jednoznaczna. Śmierć Mufasy (i tego następstwa) zostały ukazane wprost), tymczasem tu wszystko spowija mgła niedopowiedzenia (do tego stopnia, że dzieci na sali dopytywały, co się właściwie stało?). Podobnież finałowa scena pojedynku Simby ze Skazą - jest tak niejasna, tak nieczytelna, że gdy Skaza spadał w przepaść, dzieci dopytywały, kto wygrał?! Film cyfrowy pogrywa z emocjami dzieci, bawi się z nimi w ciuciubabkę nie nazywając rzeczy po imieniu. Traktuje dzieci jak dzieci. O katharsis nie może być mowy.
Co więc pozostaje?
Obojętność,
obojętność wypełniana popcornem.
Bolesne doświadczenie.
A to przecież seans miał nim być. Miał być katartycznym doświadczeniem żywcem wyjętym z tragedii greckiej i film animowany tym właśnie był: opowieścią o śmierci, traumie i przepracowaniu, a następnie przezwyciężeniu jej bez zaprzeczania jej. Śmierć pozostawała w pamięci, naznaczała na całe życie. Nie wolno jej było wymazać, zanegować pomimo usilnych prób (hakuna matata).
Śmierć jest taką samą wartością jak życie. Bez tej pierwszej nie docenialibyśmy tej drugiej. Dlatego w oryginale, w spotkaniu ojca z synem po latach, Mufasa gniewnie mówi mu: ZAPOMNIAŁEŚ MNIE. ZAPOMNIAŁEŚ MNIE I ZAPOMNIAŁEŚ, KIM JESTEŚ.
PAMIĘTAJ!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones