PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329950}

Księga rekordów Szutki

Knjiga rekorda Shutke
7,6 1 375
ocen
7,6 10 1 1375
7,3 3
oceny krytyków
Księga rekordów Szutki
powrót do forum filmu Księga rekordów Szutki

Kiedyś przewodnik w drodze do Zakopanego zapowiedział, że za chwilę zobaczymy najbogatszych ludzi na świecie. To była mała osada romska. Ten film udowadnia, że to nie tylko najbogatsi ludzie, ale też najszczęśliwsi.

ocenił(a) film na 10
Bellerofont

a w dodatku widzieliście pewnie osadę Romów Bergitka - a to w dodatku najbiedniesza grupa Romów polskich.

Pieniadze szczęścia nie dają :), choć przewrotnie wielu Cyganów wierzy w raj bogactwa :)

Bellerofont

Lubię tego przewodnika...
A Bergitka mało, że najbiedniejsi, to jeszcze przez inne grupy romskie odsądzani od czci i wiary.

Bellerofont

Kiedyś w środku zimy szukałem schronienia w Nowym Sączu i przyjęli mnie właśnie Cyganie, mimo że mieszkający po sąsiedzku Polacy ostrzegali, żebym tam nie szedł. Jeść dostałem, rozmawiało się miło, więc widocznie co nieco w stereotypach zardzewiało.

Z jugosłowiańskiej Szutki nie kpiłem, bo od razu przychodziło mi na myśl, co o Zachodnich Słowianach myślą np. Romanie lub Turcy, gdy widzą na stołach zgniłe ryby, surowe mięso z surowym jajkiem, zupę z krwi i okolicznościowe zabawy przy disco polo. Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones