PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11650}

Kto puka do moich drzwi

I Call First
6,8 1 036
ocen
6,8 10 1 1036
6,2 4
oceny krytyków
Kto puka do moich drzwi
powrót do forum filmu Kto puka do moich drzwi

Montaż niechlujny i chaotyczny, choć mam wrażenie, że to działanie zamierzone, taki nieład artystyczny. Niestety, ale efekt mi do gustu nie przypadł i miejscami mnie raził. Fabuła jest
prosta i w połączeniu z nietypowym sposobem opowiadania, zupełnie odmiennym od
Hollywoodzkich standardów, przywodzi na myśl francuska nową falę. Czarno białe zdjęcia są
ładne, choć nierówne (wina dwóch operatów?). Rola młodziutkiego Harveya doprawdy
zaskakująco dobra jak na debiutanta pod okiem debiutanta. Wielkie podziękowania należą się
Martinowi Scorsese za "podarowanie" światu kina tego wspaniałego aktora. Warto też wspomnieć o całkiem fajnym humorze postaci i zabawnych dialogach. Treść i hipokryzja
naszego bohatera jest dla mnie w sumie średnio ciekawa, liczy się forma. Ale tak naprawdę
ten film to przede wszystkim genialna scena w łóżku (i okolicach) z "dziwkami". Pierwszy
przebłysk geniuszu reżysera.

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

Rzeczywiście, nawet dla mnie laika filmowego, rzuciły się w oczy nierówności zdjęć. Jednak młody Harvey Keitel przyciąga, ciągły lekki uśmiech na twarzy i błysk w oku.
Jak każdy wczesny film Scorsese ma troche wątków autobiograficznych reżysera. Rzuciła mi się w oczy analogia do filmów Tarantino, Keitel występuje dość często u obu, u obu występują motywy rozmów i nawiązania do filmów.
Nie chciałbym obrazić Scorsese, zaświtała mi taka myśl w czasie oglądania: czy młody Scorsese pisząc scenariusz układał dialogi o tym na czym zna się najlepiej czyli na filmach? Keitel ze swoją dziewczyną dużo rozmawiają o filmach. Do tego jeszcze kilka fotosów z Rio Bravo gdy idą ulicą.
Sceny w łóżku są naprawdę świetne. Były dodane po skończeniu zdjęć, ponieważ wytwórnia potrzebowała więcej golizny w filmie, żeby się lepiej sprzedał a wyszły z tego świetne ujęcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones