PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735452}

Kubo i dwie struny

Kubo and the Two Strings
7,5 30 175
ocen
7,5 10 1 30175
6,9 21
ocen krytyków
Kubo i dwie struny
powrót do forum filmu Kubo i dwie struny

Z tą datą premiery w Polsce to trochę przesadzili. Zamiast wprowadzić ten film w czasie, kiedy w kinach posucha (okres po letnich blockbusterach a przed filmami Oscarowymi) to wrzucają w samym środku sezonu nagród. Świat będzie się zaopatrywał w wydania DVD zanim do nas dotrze kinowa kopia tego filmu.

soxterix

Tak samo (prawie) było z Księgą życia. Ja zobaczę po angielsku jak zawsze ;)

Gerard546

Księga życia trafiła w ogóle do polskich kin?

Też jestem zwolennikiem oglądania oryginale, ale wolałbym szybciej niż później, stąd opcja obejrzenia filmu w kinie z napisami w rozsądnym terminie byłaby optymalna.

soxterix

Miała trafić i nawet była data podana, ale koniec końców do kin nie trafiła i znalazła się na dvd. W sumie sam już teraz nie jestem pewien, ale tak prawdopodobnie było.

Gerard546

A to akurat szkoda. Bardzo dobry film moim zdaniem. Ale po ilości ocen na filmwebie można stwierdzić, że całkiem sporo osób widziało go na "dvd".

ocenił(a) film na 7
soxterix

Był u nas w kinach, ja niestety go przegapiłem, ale wiem, że koleżanka wybrała się na Księgę w zeszłoroczny dzień dziecka, ja ciągle się muszę zabrać za obejrzenie na mniejszym ekranie :]

soxterix

Opóźniona data premiery, może być spowodowana dłużącymi się nagraniami dubbingu - polski zwiastun, wypłynął do sieci, dopiero jakieś 2 miesiące później... Też zdziwiło mnie brak daty premiery filmu "Księga życia" - tymbardziej, że w polskich kinach, nie zdarzyło się tak, by anulowano film animowany... Choć dystrybutor Imperial-Cinepix coraz częściej anuluję filmy - i jeśli, dadzą film odkładany na później tak jak to było z "Victor Frankenstein"\ "Eddie zwany Orłem" no i "Księga życia" - to wiadomo, że anulują
Ale to jest inna firma dystrybucyjna - UIP może i odkłada na później jak to w przypadku "Siostry" czy "Piąta fala" ale tak czy inaczej dochodzi do premiery...

ocenił(a) film na 7
soxterix

Analogicznie patrząc, Pudłaki (też studia Laika) zostały na początku paździenika w Polsce puszczone w 2014, czyli miesiąc lub dwa po premierze światowej, więc Kubo też powienien się zjawić w październiku tego roku. Kolego wyżej, bez przesady z tymi przeciągającymi się nagraniami dubbingu. Wtedy mogli, to i teraz też będą mogli, tylko jest to dobra wola dystrybutora.

soxterix

Hahaha... grudzień i to pewniakiem tylko z polskim dubbingiem. Tyle mnie w kinie widzieli :) Pewnie obejrzę miesiąc wcześniej w oryginale.

użytkownik usunięty
soxterix

aż mną potrząsnęło ze złości jak to zobaczyłam. prędzej sobie blureja sprowadzę niż pójdę do kina w grudniu. z drugiej strony to idealny film dla krasnali z podstawówki, więc dla kin dobry termin.

ocenił(a) film na 7
soxterix

Masz rację. Opóźnienie 4 miesięczne to przesada, bo do tego czasu wyjdzie w dobrej kopii i pojawi się w
sieci oraz do kupienia na dvd/blu-ray.
Na szczęście w Polsce rzadko są takie duże obsuwy 3-4 miesięczne od premiery światowej.
Takie często zdarzają się w Japonii.

ocenił(a) film na 8
soxterix

Najlepsze jest to że Kubo już jest dostępny w sieci z polskim dubbingiem...WTF??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones